10 najpríťažlivejších pánskych G-Shockov

10 najpríťažlivejších pánskych G-Shockov

„V dobrom aj v zlom“ si nesľubujú len snúbenci pri oltári. Keď sa pozorne započúvate, tú istú prísahu budete počuť šepkať aj každé športové hodinky G-Shock. Ako jedny z mála boli stvorené k tomu, aby sa s nimi hrubo zachádzalo, pretože také ako jedny z mála hodiniek vydržia čokoľvek.

 

G-Shock označuje slávnu kolekciu, ktorú už 35 rokov vyrába japonská firma Casio. Prvý model vytvorila na základe obrovského celosvetového dopytu po zaručene odolných hodinkách, a už ten predbehol všetky ostatné športové hodinky na trhu. Mal batériu so životnosťou 10 rokov, pýšil sa vodotesnosťou 10 bar (100 M) a vydržal pád na betón z výšky 10 metrov! Posledný parameter si konštruktéri overili vyhodením 200 kusov týchto hodiniek z okna na 3. poschodí…

To jasne dokazuje, že G-Shocky spoľahlivo odolajú akýmkoľvek silným nárazom, pádom, a dokonca aj vibráciám (čo sa hodí, ak pracujete často so zbíjačkou alebo iným otriasajúcim sa nástrojom). Práve kvôli ich húževnatosti patria stále k najpredávanejším športovým hodinkám na svete. A že si stále zaslúžia obdiv, pripomínajú napr. Casio G-Shock DW-5600E-1 (nástupkyňa výššie uvedeného prvého modelu), ktoré sa 12. decembra 2017 zapísali do Guinessovej knihy rekordov za to, že prežili prejdenie nákladným automobilom s hmotnosťou 24,97 ton!

Pre koho boli stvorené?

Tieto hodinky sú pripravené na extrémne podmienky. Vďaka tomu si ich bez váhania kupujú hlavne zamestnanci horskej služby, hasiči, záchranári, policajti, vojaci a astronauti. Jednoducho všetky profesie pracujúce v terénu, ktoré sa bez stopercentne spoľahlivých a odolných hodiniek nezaobídu. Ale nie sú určené len hrdinom v uniformách… Zamiluje si ich každý aktívny športovec užívajúci si väčšinu voľného času v prírode. A pretože okrem veľkého množstva užitočných funkcií sa pýšia tiež množstvom veselých farieb, aj v meste sa v ich spoločnosti budete cítiť skvele.

Už na prelome tisícročia sa táto kolekcia mohla pochváliť neuveriteľným číslom – 200 modelov!

Nesmrteľné hodinky? Áno!

Číselník majú buď čisto digitálny alebo kombinovaný (digitálny a analógový), poháňaný batériou so zárukou 2 roky. Ich púzdro tvorí celkom 10 vrstiev z kvalitného plastu a ocele, a displej chráni tvrdené minerálne sklíčko. K úplnému bezpečiu hodinkového strojčeka prispieva i fakt, že je pohyblivý a naviac obalený v mäkkej polyuretánovej pene, preto tak skvelo odoláva nárazom.

 

A čo voda? Ani tá si na ne nepríde! Samozrejmosťou každého modelu je nadštandardná vodotesnosť 200 M (vďaka ktorej fungujú aj pod vodnou hladinou). Keď sa všetky tieto faktory spoja dohromady, nie je naozaj nič, čo by ich ohrozilo.

Ich nepostrádateľnou súčásťou je aj ohromné množstvo špeciálnych funkcií (stopky, alarm, svetové časy, osvetlenie, luminiscencia, teplomer a i.), ktoré majiteľov G-Shockov dostanú z každej „kaše“. K najnovším vychytávkam potom patrí atómový čas, solárne dobíjanie, synchronizácia až so 6. svetovými časmi, kompas, výškomer alebo GPS.

TOP 10 pánskych modelov

 

 1. Casio G-Shock GA-710-1A2
 2. Casio G-Shock GA-100-1A1
 3. Casio G-Shock GA-120-1A
 4. Casio G-Shock GA-110GB-1A
 5. Casio G-Shock GA-110LN-8A

 1. Casio G-Shock GA-700DE-2A
 2. Casio G-Shock GA-100B-7A
 3. Casio G-Shock GA-100DE-2A
 4. Casio G-Shock GW-M5610BB-1
 5. Casio G-Shock GA-110LN-3A

Baby-G pre ženy

Postupom času sa ukázalo, že nielen muži potrebujú „nesmrteľné hodinky“… Genderové stereotypy sa pomaly ale isto menia a ženy chcú od života viac, ako len meniť plienky, variť a upratovať. Preto Casio prišlo v roku 1991 s kolekciou Baby-G určenou všetkým športovo založeným ženám. Oproti pánskym G-Shockom sú samozrejme menšie a tiež farebnejšie. Tak si každá dobrodružne založená žena môže kúpiť skutočne spoľahlivú kamarátku podľa svojho gusta…

 1. Casio BABY-G BA-110CA-4A
 2. Casio BABY-G BG-6903-3
 3. Casio BABY-G BA-120KT-7A
 4. Casio BABY-G BGA-130-4B
Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up