Aké funkcie inteligentných hodiniek ste možno nepoznali

Aké funkcie inteligentných hodiniek ste možno nepoznali

Uvažujete, že by ste si zaobstarali inteligentné hodinky? Ak ste zvedaví, aké zaujímavé funkcie, čím ďalej obľúbenejšie módne doplnky, majú, bude sa vám páčiť dnešný článok. Možno zistíte, že sa bez moderných smartwatch nebudete chcieť obísť.

Poznáte svoje inteligentné hodinky? Objavte ich skryté funkcie!

Hodinky sú jedným z najobľúbenejších módnych doplnkov. Nielen, že naše zápästie pekne ozdobia, ale samozrejme nám hlavne udržujú pojem o čase. A kto chce ísť s dobou, zaobstará si inteligentné hodinky. Tie už dávno nemajú len športové designy. Takže ak by ste argumentovali tým, že sa vám nebudú hodiť k elegantnému outfitu, vyberať môžete z pôvabných kúskov so zlatými či striebornými remienkami, ktoré dokonale padnú k vašim vybraným šatám aj k obľúbenej kravate. 

Oproti fitness náramkom sú šikovné hodinky oveľa prepracovanejšie a ich odlišnosť tkvie hlavne v možnosti s komplexnejším prepojením s mobilným telefónom. Vďaka tomu nemeria iba tep alebo spálené kalórie, ale môžete nimi ovládať svoj smartphone a púhym pohľadom zistiť, čo všetko sa na ňom práve deje . Preto často nie je potrebné telefón vôbec vyťahovať z vrecka. Vo výsledku tak šikovné hodinky skracujú čas strávený na telefóne, čo uvítajú nielen vaši spolupracovníci na porade, ale aj rodina a blízki, ktorí vás neradi vidia s mobilom v ruke.

Ale viete, čo dokážu dnešné inteligentné hodinky? Počet ich funkcií neustále rastie, takže dnes môžete mať na zápästí skutočne zaujímavé zariadenie. Okrem bežných úloh, ako je krokomer alebo upozornenie na prichádzajúce hovory, môžete pridať aj ďalšie funkcie, ak vyberiete hodinky so systémom Android alebo iOS, ktoré podporujú inštaláciu zaujímavých aplikácií. Pozrime sa, ako vás môžu prekvapiť tieto technologicky moderné zariadenia. 

O akých funkciách inteligentných hodiniek ste možno ešte nepočuli? 

Platobná karta na zápästie

Dnes už platíme kartou častejšie ako v hotovosti. Stále ale musíme mať po ruke peňaženku a kartu z nej vyťahovať. A to sa niekedy nehodí. Obzvlášť v situácii, keď potrebujeme urýchlene skladať tovar do tašky, alebo máme peňaženku zahrabanú hlboko v kabelke.

Ak zvolíte inteligentné hodinky, ktoré zvládnu komunikáciu skrze čip NFC (bezdrôtová komunikácia s ďalšími prístrojmi v okolí), môžete s nimi vykonávať bezhotovostné platby. Stačí teda hodinky priložiť k terminálu, a je to. Peňaženku pokojne môžete nechať doma.

Mapy a GPS navigácie

Či už radi beháte, chodíte na výlety po horách a po lesoch alebo potrebujete navigáciou občas skontrolovať, či ste nezišli z cesty, bude sa vám hodiť GPS navigácia. Nie vždy totiž pri sebe máme telefón, alebo sa nám ho nechce vyťahovať z batohu. je preto oveľa jednoduchšie pozrieť na zápästie a hneď vedieť, kde sa nachádzame. Hlavne športovci ocenia túto funkciu, ktorá im umožňuje ľahko zaznamenávať tréningovú trasu do mapy. S inteligentnými hodinkami sa len ťažko stratíte. Súčasťou navigácie samozrejme býva aj kompas.

Športové funkcie

Či už ste nadšení športovci, alebo sa pohybovým aktivitám venujete len rekreačne, určite využijete zaujímavé športové funkcie, ktoré môžu byť aj skvelou motiváciou v zdravom životnom štýle. 


  • Akcelerometer - čidlo, ktoré meria pohybovú akceleráciu čiže zrýchlenie, a tiež otrasy. Vďaka tomu môžu vaše hodinky merať kroky.
  • Gyroskop - čidlo, ktoré zamerá priestorovú orientáciu prístroja v pohybe
  • Výškomer - udáva stúpanie a klesanie v teréne
  • Oxymeter - meria hladinu kyslíka v krvi
  • Barometer - meria atmosférický tlak


Snímač okolitého osvetlenia

Rovnako ako smartphony, aj inteligentné hodinky mávajú senzor pre monitoring okolitého svetla. Podľa toho potom prispôsobia podsvietenie displeja, čím výrazne znižujú spotrebu batérie.

Funkcia always on

Ďalšia skvelá vec, ktorá bude šetriť batériu. Vďaka tejto funkcii inteligentné hodinky zhasnú displej, ale stále z nich budete schopní vyčítať základné údaje ako je dátum a čas.

Spánok

Dôležitou súčasťou života každého človeka je spánok. Jeho kvalitu môžete sledovať vďaka zaujímavej funkcii monitoring spánku. Využíva dáta nazbierané zo snímača srdcového tepu a gyroskopu. Táto funkcia vám povie, ako dlho a hlavne ako kvalitne ste spali.

Diaľková aplikácia fotenia cez inteligentné hodinky

S novou aplikáciou Wear Camera Remote ste schopní streamovať obraz z vášho fotoaparátu do inteligentných hodiniek. Ak máte doma starší tablet alebo telefón, môžete ho s hodinkami prepojiť a sledovať, čo sa v domácnosti (alebo niekde inde) deje. Máte tak v ruke zaujímavé špionážne zariadenie!

Aplikácia k doinštalovaniu

Ak ste si kúpili hodinky, ktoré umožňujú sťahovanie ďalších aplikácií, môžete významne rozšíriť ich využitie. Obzvlášť, ak máte operačný systém Android alebo iOS. Novo môžete využívať napríklad aplikáciu Shazam pre rozpoznávanie pesničiek, aplikáciu CloudPlayer pre jednoduché prehrávanie hudby alebo Wear Reader pre zjednodušenie čítania krátkych textov na displeji hodiniek. V ponuke sú aj aplikácie pre relaxáciu, predpoveď počasia alebo nahrávanie zvukov.

Tak čo, zaujali vás niektoré funkcie a zvažujete kúpu hodiniek? Pozrite sa na náš e-shop, kde nájdete širokú ponuku pánskych aj dámskych inteligentných hodiniek v športovom aj elegantnom designe.

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up