Ako vybrať hodinky pre muža?

Ako vybrať hodinky pre muža?

| 28. 11. 2018

Zháňate darček pre svojho otca, starého otca, strýka alebo partnera ? Čo takto ohromiť ho kvalitným a hlavne užitočným vianočným darčekom, ktorý vydrží celé roky ? Sviatky sa už neodvratne blížia a doslova vám klopú na dvere. Veľa času už nezostáva, a preto je potrebné sa rýchlo rozhodnúť pre ten správny model pánskych hodiniek. 

Podľa akých kritérií vyberať pánske hodinky?

 

1. Dôležitý je typ strojčeka 

Hľadáte hodinky s mechanickým strojčekom alebo strojovo vyrábané hodinky so strojčekom quartzovým? Alebo snáď hodinky digitálne

Quartzovým hodinkám sa inak hovorí batériové a na trh ich ako prvá uviedla japonská firma Seiko. Batéria v quartzových hodinkách môže vydržať až desať rokov, ale všetko závisí od typu strojčeka a prevedenia. Výhodou je, že sú cenovo dostupnejšie ako mechanické.

Mechanické hodinky však majú neopakovateľné kúzlo, ktoré sa ani po rokoch nestratí. 

 

2. Vyberte správne funkcie 

Výrobcovia neustále prichádzajú s mnohými novými funkciami, ktoré dokážu nadchnúť nejedného milovníka moderných hodiniek. Aké funkcie by ste najviac ocenili ? Kompas, kalendár, luminiscenciu, bluetooth alebo rádiové riadenie času? A aké funkcie by preferoval muž, ktorého sa chystáte obdarovať? Stopky, hĺbkomer alebo tréningové funkcie potešia najmä športovcov.

 

3. Nepodceňujte vodotesnosť 

Označenie vodotesnosti na hodinkách informuje o tom, kam je vhodné s nimi vyraziť. Napríklad vodotesnosť 3 ATM/ 3 BAR znamená, že sú tieto hodinky vhodné na každodenné činnosti, odolajú náhodnému kontaktu s vodou (dažďu). 10 ATM/ 10 BAR sa hodí k plávaniu a hodinky s vodotesnosťou 20 ATM/ 20 BAR už aj k potápaniu. 

 

4. Nie ste si istí materiálom sklíčka?

Materiál, z ktorého je sklíčko hodiniek vyrobené, má vplyv na ich odolnosť. Vysoko kvalitné je napríklad syntetické zafírové sklo

 

5. Aký materiál remienku je najlepší?

Remienok si môžete vybrať kožený, oceľový, koženkový, silikónový, plastový alebo kombinovaný. Záleží aj na využitiu hodiniek alebo na tom, či máte na niektorý materiál alergiu. Kožený, či oceľový remienok je vhodný ku každodennému noseniu aj do spoločnosti, športovejšie naladeným mužom sa bude hodit skôr plastový.  

 

6. Nezabudnite, že výrobcovia sa líšia 

Švajčiarske hodinky (ako Festina) sú synonymom precíznosti a zaručenej kvality. Japonské hodinky (Seiko, Casio) sú zase známe svojou presnosťou a schopnosťou udržať krok s dobou. Pokiaľ máte zálusk na skutočný módny klenot, prezrite si hodinky od amerického módneho návrhára Michaela Korsa.

7. Vkus obdarovaného hrá hlavnú úlohu

Na to nesmiete zabúdať. Môžete vybrať tie najkrajšie hodinky, ale hlavné, aby sa hodili človeku, ktorý ich bude nosiť. O aký typ osobnosti sa jedná? Je kľudný alebo naopak chvíľu neposedí. Aký má štýl? Ako sa oblieka ? Ležérne, formálne alebo športovo? Čo sa mu páči ? Čo robí vo voľnom čase? 

Je to športovec

Rád behá a zbožňuje turistiku? Potom sú pre neho niektoré hodinky z rady Casio G-Shock ako stvorené. Miluje jazdu na bicykli? Hodinky Festina Chrono Bike sa mu určite trafia do vkusu.

Podnikateľ

Potrebuje urobiť dojem a zvýrazniť svoj štýl? Hodinky Michael Kors mu s tým stopercentne pomôžu.

Je to milovník klasiky

Nechcete šliapnuť vedľa? Tak potom vyskúšajte starú dobrú klasiku ako je Festina Retro alebo Festina Chronograph. Hodia sa ku každej príležitosti.

Domáci kutil

Večný pracant a kutil ocení najmä odolnosť. Hodinky Casio Edifice sú elegantné a odolné zároveň. Alebo opäť zvoľte niektorý model z kolekcie G-Shock, schopný prežiť aj v tých najextrémnejších podmienkach.

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up