Buďte na svadbe štýloví

Buďte na svadbe štýloví

Lenka Macalová | 24. 6. 2019

Máte ísť na svadbu? A viete, čo sa od vás vlastne očakáva? Čo si vziať na seba? Aké doplnky si vybrať? Každá svadba je iná. Môžete naraziť aj na rôzne kuriozity ako je trebárs svadba v maringotke ... Ako potom zladiť náramkové hodinky a šperky so štýlom svadby? My vám poradíme!

V roku 2019 budú in hlavne prírodné svadby v znamení čistoty a jednoduchosti. 

Svadba v boho štýle 

Svadba v tomto štýle je v poslednej dobe veľmi populárna. Štýl "Boho" je bohémsky, uvoľnený a prirodzený. Nevesta so ženíchom sa nemusia držať žiadnych predpísaných pravidiel. Dekorácie bývajú obvykle prírodné - drevené podtácky, lapače snov, slamené ozdoby a lúčne kvety. Tortu môže pripomínať brezové drevo alebo je úplne bez polevy a je ozdobená kvetinami alebo ihličím. Nevesta má na sebe jednoduché vílie šaty, rozviate alebo jemne zapletené vlasy a na hlave veniec. Obrad prebieha obyčajne vonku v prírode, ideálne na lúke.

Ako byť správnym hosťom na Boho svadbe? Žiadne konvencie vás v tomto prípade nezväzujú. Oblečte sa slávnostne, ale zároveň prirodzene. Jednoduché voľné šaty, kratšie aj dlhšie, budú vyzerať skvele. Doplňte ich jemnými kvetinovými ozdobami, prírodnými šperkami a náušnicami. Oblek pre mužov môže byť ležérnejší, ako je obvyklé - to už závisí na dohode sa snúbencami a ich predstave.

Svoje oblečenie môžete doplniť hodinkami s prírodným remienkom - buď s klasickým koženým alebo zaplietaným. Parfum voľte citrusový, alebo kvetinový, ale určite skôr jemnejší, prírodnejší.

Svadba v štýle DIY

Veľkým trendom je tiež svadba v štýle "do it yourself" alebo urob si sám. Prejaví sa predovšetkým na financiách. Nevesta si totiž môže veľa dekorácií, pečenie, varenie i šitie obstarať sama, prípadne s drobnou pomocou priateľov a členov rodiny. Výsledok pritom môže byť veľmi príjemný.

Čo si na takúto svadbu vziať? To záleží na tom, či má nejakú tému alebo nie. Ak nie, môžete sa obliecť tak, ako by ste sa obliekli na bežnú svadbu a okrem šperkov sa ozdobiť ešte aj klasickými náramkovými hodinkami.

Rustikálna svadba

Vidiecka svadba v rustikálnom štýle využíva prírodných motívov podobne, ako svadba v Boho štýle. Obrad sa často koná medzi vinicami, v lese, v stodole alebo na statku. Ozdoby zo sušených kvetov, ovocia a stromovej kôry, sú tu úplne obvyklé. Štýl svadby ďalej zodpovedá obdobiu, kedy sa obrad koná. Nevesta sa ozdobí prírodným vencom. Jeseň môže doplniť venček z lístia, zimu zase veniec z ihličia a šišiek, postriebrený tak, aby žiaril ako čerstvý sneh a jar a leto potom samozrejme veniec alebo čelenka z lúčnych kvetov.

Oblečte sa podľa ročného obdobia a miesta svadby a ozdobte sa prírodnými šperkami alebo hodinkami s remienkom z prírodného materiálu.

Folklórna svadba

Býva silne tradičná a ľudová - v niektorých prípadoch sa odohráva dokonca v krojoch. Kroj si na seba brať nemusíte, ak vyložene nechcete, ale môžete mať napríklad na šatách (v prípade pánov na košeli) ozdobný ľudový motív v štýle svadby. Podobný motív môže byť aj na remienku hodiniek - napríklad hodinky Daniel Wellington majú vymeniteľný remienok, takže nebude ťažké zohnať vhodnú farebnú kombináciu pre svadobný deň.

Ak sa svadba bude konať na jar alebo v lete, uprednostnite jemný kvetinový parfum.

Honosná svadba

Luxusná svadba na zámku, v zámockej záhrade alebo v kostole sa tiež stále teší veľkej obľube. Takáto luxusná svadba býva výpravná - nevesta má starostlivo načesané vlasy, zdobené biele svadobné šaty s vlečkou a u dekorácií prevažujú prepychové farby - zlatá, purpurová, strieborná. Všetko je trblietavé a uhladené.

Vyberte si šaty podľa farieb svadby. Mali by byť elegantné a prepychové rovnako, ako všetko ostatné. Pokiaľ si budete chcieť vziať hodinky, vyberajte strieborné alebo zlaté a určite luxusné. Niektoré modely dámskych hodiniek skrášľujú zirkónmi a krištáľmi Swarovski, iné dokonca diamantmi. Pánske hodinky by mali byť radšej klasickejšieho rázu, v striebornej alebo zlatej farbe. Nemali by pôsobiť príliš nápadne - väčší ciferník si ale samozrejme dovoliť môžete. Hodinky s veľkým ciferníkom sa v posledných rokoch dokonca stali obľúbeným trendom.

Neobvyklá alebo tematická svadba

Téma niektorých svadieb je úplne originálne. Niekto sa nechá oddať na pláži v zahraničí len v prítomnosti svedkov a svojim známym umožní, aby obrad mohli sledovať online alebo následne z videoklipu. Ušetrí si tak starosti s kupovaním leteniek a zložitými prípravami. Ďalší túži po svadbe v dobových kostýmoch, keltskej svadbe, svadbe v balóne, na horskom vrchu či dokonca pod morskou hladinou.

K dobovému kostýmu si radšej žiadne moderné doplnky neberte. Aj hodinky budete musieť oželieť. Snažte sa zladiť svoje šaty a doplnkami s témou svadby.

Retro svadba

Návrat k 50. až 80. rokom je dnes u svadieb veľmi moderný. Skvelým módnym doplnkom budú napríklad retro hodinky Fossil - niektoré modely tejto značky sa vyložene vracajú do minulých čias a majú neobvyklý a originálny tvar.

Vintage svadba

Ďalším štýlom, ktorý sa rád vracia do minulosti a pôsobí veľmi romanticky, je štýl vintage. U vintage svadby sa na každom kroku budete stretávať s historickým nábytkom, lampášmi, príbormi, vtáčími klietkami, starými kuframi a ďalšími doplnkami, ktorým beh času nijako neubral na kráse. Veľmi zásadným prvkom je tu čipka. Svadba v tomto štýle patrí v súčasnosti k tým najobľúbenejším.

Záhradna svadba

Môže sa odohrávať napríklad v rozprávkovom marhuľovom sade, čo bude pôsobiť priamo čarovne, je ale nutné pripraviť sa aj na alternatívu zlého počasia. Oblečte si spoločenské šaty, v ktorých sa budete vonku cítiť pohodlne. To isté platí aj u topánok - vysoké podpätky, ktoré sa nepríjemne boria do trávy kedykoľvek sa pohnete, by vám tento zážitok len znepríjemnili. Hodinky a doplnky môžete voliť klasické a decentné.

Klasická svadba

Samozrejme aj klasická jednoduchá svadba stále patrí k vyhľadávaným možnostiam. Teda aj vy môžete staviť na klasiku u šiat, hodiniek, šperkov a ďalších doplnkov.


AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up