Všetko, čo ste chceli vedieť o spoločnosti Festina

Všetko, čo ste chceli vedieť o spoločnosti Festina

Skôr alebo pozdejšie aj vás prestane baviť zápasenie s vlastným vreckom o svoj priestorovo výraznejší mobilný telefón, zakaždým keď sa budete chcieť dozvedieť, koľko je hodín. V tej  chvíli opäť zatúžite po praktickosti náramkových hodiniek a podľa dlhodobých prieskumov inštinktívne „vyťukáte“ do okienka internetového vyhľadávača „švajčiarske hodinky“ alebo rovno "Festina".

Je to tak. Pre celý svet predstavuje Švajčiarsko celkom oprávnene „známku kvality“. To preto, že svoje výrobky stavia na pevných pilieroch tradičných hodnôt, poctivosti, kvalitných súčiastok a luxusného dizajnu. To ich robí bezkonkurenčnými a neodolateľnými. Módne hodinky Festina túto koncepciu jasne potvrdzujú, a cez viac ako 100 rokov usilovnej práce ich tvorcov ich dokonca nájdete na samotnej špičke švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu.

NIEČO MÁLO Z ICH HISTÓRIE

Korene spoločnosti Festina siahajú až do roku 1902, konkrétne do mestečka La Chaux-de-Fonds, ktoré sa svojou hodinárskou tradíciou preslávilo. Od jej založenia došlo k niekoľkým zmenám vo vlastníctve, z ktorých najvýznamnejšia sa udiala v roku 1984. Nový majiteľ, španielsky podnikateľ Miguel Rodriguez, rozhýbal doteraz mechanicky naťahované hodinkové strojčeky pomocou batérie (tzv. Quartzové strojčeky), čím zabezpečil firme ohlas naprieč zemeguľou.

Mapa Švýcarska

Počas svojho pôsobenia naviazala Festina spoluprácu s niekoľkými ďalšími  značkami ako je Lotus, Jaguar, Candino a Calypso, a v tejto silnej pätici (pod súhrnným názvom Festina Group) začala distribuovať po celom svete luxusné náramkové hodinky pýšiace se nielen špičkovou kvalitou, ale aj prepychovým vzhľadom.

Srdce spoločnosti (sídlo) nájdete v španielskej Barcelone, jej mozok (výrobné centrum) však zostal v mieste zrodu – teda vo Švajčiarsku. Vzhľadom k tomu, že Festina Group zásobuje kvalitnými a módnymi hodinkami takmer celý svet, a za rok ho rozžiari približne 5 miliónmi nových kusov, nezaobíde sa bez pomoci aj niekoľkých dcérskych firiem sídliacich napr. v Mexiku, Chile, Francii, Německu. 

Zákazníci a zákaznice každého veku, postavenia, preferencií a zmyslu pre módu majú na výber z niekoľkých veľmi osobitých, vyšperkovaných a neskutočne pôsobivých kolekcií náramkových hodiniek, ktoré spája snáď len jediné - veľkoleposť a kvalitné spracovanie do posledného detailu.

KOHO PODPORUJE

Spoločnosť Festina sa nadšene zaujíma o všetko krásne a technologicky mimoriadne. Túto svoju vášeň aplikuje do každého nového návrhu, ktorý potom odštartuje výrobu tých najkrajších a najkvalitnejších hodiniek na svete

Možno aj preto sa tak aktívne angažuje v rôznych športových disciplínach, pretože práve vrcholoví športovci predstavujú dokonalú súhru trpezlivostii, cieľavedomosti a oslnivých výsledkov, ktoré sú značke Festina tak blízke.

Jednému športu však prepadla o trochu viac ako ostatnýmm – cyklistike. Preto se do nej  aktivne zapája nielen prostredníctvom svojich cyklo tímov (umiestňujúcich sa  „na debne v mnohých medzinárodných zápoleniach), ale tiež funguje ako oficiálna časomiera tých najprestížnejších svetových pretekov. Do roku 2015 zabezpečovala presné výsledky v slávnom Tour de France a menej známom Tour of Spain. Dnes v tejto činnosti pokračuje na druhom najstaršom a najťažším cyklistickom etapovom závode Giro d'Italia a taktiež prestížne Tour of Britain.

Ak aj vy milujete ten pocit, keď šliapnete do pedálov a ujdete všetkému, čo vám práve berie silu, zvoľte si cieľ svojej cesty v stanici Chrono Bike. Táto kolekcia vznikla práve za doby, keď Festina doslova žila Tour de France – svetovo najočakávanejšou športovou udalosťou roku. Preto se rozhodla usporiadať si vlastné preteky, sama so sebou… Rovnako ako profesionálny cyklisti zo seba každý rok vydajú maximum, s cieľom byť aspoň o trochu lepší ako vlani, začala Festina s rovnakou pravidelnosťou vydávať tie najlepšie športové hodinky, ktoré sa jej tento rok podarili. Výhradne pánske hodinky z kolekcie Chrono Bike tak predstavujú dokonalú súhru tej najvyššej kvality, luxusného dizajnu, multifunkčnosti a charismatu (typického pre väčšinu športovcov). Ich hlboký pohľad a telo sršiace testosterónom urobí dojem na vás i na každého vo vašom okolí. Na výber máte modely s oceľovým, plastovým aj kaučukovým remienkom. Veľké množstvo nadštandardných funkcií je samozrejmosťou. Plavci a všetci milovníci mokrých radovánok navyše ocenia ich vodotesnosť 100M.

Takto vám poslúži napr. model Festina 16973/1 z kolekcie Chrono Bike. Oceľové púzdro aj zafírové sklíčko zaručujú ich nerozbitnosť, preto se na ne môžete spoľahnúť vo všetkých extrémnych situáciách.

Mimochodom, čo hovoríte na vylúčenie slovenského šampióna Petra Sagana z tohtoročnej  Tour de France po 4. etape? Súhlasíte s porotou, že svojho súpera Marka Cavendisha zhodil lakťom úmyselne?

Okrem cyklistiky sponzoruje Festina aj maratóny (v Berlíne, Hamburgu, Miláne ai.), taliansky basketbalový tým, BMX závody v Polsku alebo maďarské Majstrovstvá sveta v plachtení.

Tiež v Českej republike môžete stretnúť meno Festina pomerne často, hlavne v hokeji. Už niekoľko rokov je totiž partnerom hokejového klubu ČSOB Poisťovňa Pardubice – niekoľkonásobného majstra Tipsport extraligy a kolísky rady českých hokejových legiend. Ďalej funguje aj ako oficiálna časomiera na najväčšom a najobľúbenejšom bikovom závode Kolo pre život, ktorého sa ročne zúčastní približne 27 000 pretekárov (z toho 8000 detí).  Tento závod totiž nie je iba o prepotených termo tričkách, ale hlavne o aktivne a pohodovo strávenom čase s rodinou a priateľmi. Ak jazdíte radi na horskom bicykli (a je úplne jedno, koľko toho prejdete), skvele naplánované rôzne dlhé trasy a celkovú pozitívnu atmosféru tohto závodu si určite užijete.

Necelých 800 luxusných modelov pánskych, dámskych, detských a unisex hodiniek značky Festina si môžete pozrieť tu.

 

 

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up