Čo vedia a z čoho sa vyrábajú hodinky Festina

Čo vedia a z čoho sa vyrábajú hodinky Festina

Bez preháňania, švajčiarske hodinky Festina predstavujú tú najlepšiu investíciu do vašej krásy, kariéry a dobrých medziľudských vzťahov. Kvalitnejšie ,,3v1,, na trhu s hodinkami len tak nezoženiete. A ani kvôli ním nemusíte predať svoje obľúbené golfové palice alebo prisľúbiť svoju skoro dospelú dcéru arabskému šejkovi.

Možno si hovoríte, že v mnohých prípadoch označenie „3v1“ neznamená nič dobrého. Napr. u vlasovej kozmetiky nemôžete u takto označených prípravkov očakávať trojnásobné výhody, ale naopak tretinové (tu jasne platí, že kvalita klesá na úkor kvantity). Ale luxusné hodinky Festina sa naozaj vymykajú tomuto pravidlu! Nech už si vyberiete akýkoľvek model, môžete mať istotu, že nimi zdokonalíte svoju image v práci ale aj u rodinného krbu a už nikdy viacej neprídete neskoro. Budete sa na ne totiž s nadšením dívať tak často, že žiadnu zjednanú schôdzku len tak nepremeškáte.

Čo teda všetko vedia?

Preskočme teraz všetky všeobecne známe funkcie, ako sú stopky, ukazovateľ dátumu alebo ukazovateľ dňa v týždni a zameriame sa na zručnosti, pod ktorými si horšie niečo predstavíme.

Chronograf. Tak označujeme hodinky, ich ciferník obýva ešte niekoľko menších subčíselníkov ovládaných pridanými tlačidlami nad a pod „korunkou“ (postranné vrubkované koliesko). Pomocou menších číselníkov si môžete zmerať kratšie časové úseky (napr. ako dlho trvá manželke než od vety „len si vezmem kabelku a idem“ naozaj nasadne do auta, kde na ňu isto trpezlivo čakáte). Ide vtedy o také analógové stopky, bez nich sa nezaobídu žiadne športové hodinky. Chronografické sú aj desiatky klasických a módnych hodiniek Festina, ale len výlučne pánske. Dámske hodinky s chronografom väčšinou nedisponujú, pretože ženy skôr než na praktické funkcie si potrpia na vzhľad buď na jednoduchý, alebo naopak bohate zdobený.

Tachymeter sa svojim názvom a úlohou veľmi podobá tachometru, ktorý všetci dobre poznáme z auta alebo z bicykla. Na rozdiel od neho nám nespočíta, akú vzdialenosť sme ušli, ale zato spoľahlivo ukáže, ako rýchlo. Ide vlastne o takého predchodcu tachometru, ktorý sa v dnešných hodinkách vyskytuje len zriedka, pretože týmto spôsobom nám už všetkým slúžia aplikácie v smart telefónoch. Ale čím viacej číselníkov, tým luxusnejší dojem hodinky budia, takže.....

No a čo luminiscencia, poznáte? To je také to tlmené zelené fluorescenčné zvýraznenie ručičiek a indexu umožňujúce čítať čas i niekoľko hodín po západe slnka. Za denného svetla totiž takto označené časti absorbujú tepelnú energiu, ktorá potom pomaly doznieva, až „vyhasne“ úplne. Preto zase nemôžete čakať, že z takých hodiniek vyčítate čas napr. aj v 4 hodiny ráno, keď sa náhodou zobudíte. V tom prípade sa skôr poobzerajte po hodinkách s osvetlením napr. módne pánske hodinky Festina 20270/2 s nadštandardnou vodotesnosťou 100M.

Z čoho sa vyrábajú ich púzdra?

Najpoužívanejším materiálom k výrobe hodinového púzdra je oceľ, vďaka svojej vysokej pevnosti a relatívne nízkej hmotnoti. Tak máte záruku, že nič neohrozí poslanie vašich hodiniek pomáhať Vám preplávať úlohami s označením „musím“ aj „chcem“ včas a s ladnosťou. Zásluhou moderných technológii lze oceľ takmer akokoľvek ofarbiť, aby tak ladila s vašimi ostatnými doplnkami (prstienky, náramky aj obľúbenými šatami a pod.) Najviac modelov však zoženiete v mladistvej striebornej, pretože strieborné šperky dnes dávajú klasickému žltému zlatu na frak. Pretože zlaté hodinky si držia krásne druhé miesto. A aká farba momentálne vládne šperkárskemu priemyslu do tretice? Tzv. ružové zlato (teda zlato s ľahkým bryndzovým nádychom). Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch možností vypadá jedinečne, sviežo a luxusne, no a naviac vám umožňuje voľne ho kombinovať so zlatými a striebornými doplnkami. Vybavte sa hodinkami Festina z ružového zlata, môžete ich nosiť naozaj kdekoľvek a kamkoľvek.

V našom e-shope nájdete aj hodinky Festina, ich púzdro je vyrobené z ocele s PVD povlakom. Čo to znamená? Jednoducho to, že vaše nové hodinky budú i s pribúdajúcimi rokmi rovnako bezchybné ako sa Vám zdal váš milý na prvej schôdzke. PVD totiž označuje veľmi kvalitnú povrchovú úpravu , ktorá je odolná voči odreniu, vysokej teplote alebo korózii a na rozdiel od farebných povlakov nanesených na tele väčšiny kovových hodiniek sa vám nestane, žeby sa vám farba začala šúpať.

Medzi ďalšie 3 najžiadanejšie materiály patrí plast, titan a keramika. Plastové hodinky vyhľadávajú najčastejšie športovci zháňajúci, skôr než módny doplnok, spoľahlivý merač svojho výkonnostného rastu. Preto sa zameriavajú väčšinou na vodotesné hodinky v plastovom prevedení, ktorý ich zbytočne nezaťažuje a zároveň nespôsobujú nepríjemnú alergickú reakciu (čo môže u niekoho s citlivou pokožkou vyvolať kombinácia kovu a potu). Alergici túžiaci po módnych hodinkách by mali zase vyhľadať titanové hodinky (tvrdé, ľahké a štýlové) alebo keramické hodinky Festina. Paradoxne najtvrdšie (jedná sa o tzv. high-tech materiál) a v súčastnosti veľmi vyhľadávaný tovar všetkými milovníkmi kvalitných hodiniek. Od kovových je na pohľad len ťažko rozoznáte. A pritom z nich dýcha luxus zachytávajúci všetky ostatné týkajúce krásky ďaleko za nimi...

A s akými remienkami sa kombinujú?

Najčastejšie opäť s oceľovými. Celokovové hodinky sa držia už niekoľko desiatok (možno aj stoviek) rokov na predných priečkach predajnosti. Dokonale totiž potvzdzujú myšlienku, že v jednoduchosti je krása, teda, že nieje potreba na seba upozorňovať nápadne ani nenápadne odlišne remienkom. Dámske a pánske hodinky Festina majú tak dokonale vyšperkované ciferníky, že by bola škoda odvádzať od mich pozornosť iným remienkom. Takto spolu všetko krásne ladí a svojim luxusnýc, vzhľadom sa hravo vyrovnajú „Rolexkám“. Ale aj cez to sa kožené remienky stále tešia veľkej obľube. Asi preto, že niesú tak „uniformné“, a mnoho lepšie nimi vyjadrite a podtrhnete svoj môdny vkus.

Necelých 800 značkových modelov pánskych, dámskych, detských aj unisex hodiniek Festina na vás čaká tu.

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up