Dámske hodinky s veľkým ciferníkom očaria okolie

Dámske hodinky s veľkým ciferníkom očaria okolie

Ema Kováčiková | 27. 4. 2020

Hodinky, vďaka ktorým budete všade včas a ešte dokonale vyšperkujú váš outfit. Dámske hodinky s veľkým ciferníkom sú nielen štýlové, nadčasové, ale taktiež ani neujdú pozornosti okolia. V čom tkvie ich jedinečnosť a čo vypovedajú o svojej majiteľke? To sa dozviete v našom článku.

Hodinky rozhodne nie sú prežitkom 21. storočia. Naopak! Sú niečím, čo priťahuje pozornosť. Skvele vyladený vzhľad vypovedá o svojej majiteľke, aký má vkus. Vďaka hodinkám nedorazíte nikdy nikam neskoro a ešte budete vyzerať veľmi dobre, elegantne, štýlovo. O to sa zaručene postarajú impozantné hodinky s veľkým ciferníkom.

Kúzlu hodiniek podľahla už kráľovná Alžbeta I.

Možno málokto vie, že prvé dámske hodinky vlastnila už sama kráľovná Alžbeta I. Klenot, ktorý zároveň ukazoval čas, nosila už od roku 1575. To vypovedalo o jej progresivite. Dámske hodinky sa opäť objavili až na začiatku 20. storočia. Jednalo sa o náramkový typ hodiniek. Pravdou je, že vtedy sa však neoznačovali ako dámske, ale boli. Náramkové hodinky boli svojím spôsobom symbolom emancipácie.

Vtedajšie modely mali číslice umiestnené inak a to tak, aby sa na ne lepšie pozeralo, keď žena držala volant automobilu. A ďalším ukazovateľom, že sa jednalo o dámske hodinky bolo aj to, že páni nosili skôr vreckové. Od 2. polovice 20. rokov už hodinky boli ukazovateľom aktuálneho trendu. V 50. rokoch, konkrétne v roku 1955, uzreli svetlo sveta prvé dámske automatické hodinky. Mali najmenší automatický chronometer na svete, čo v tej dobe bola jednoducho hotová senzácia.

Veľký ciferník - nielen elegantný ukazovateľ času

Klenot, ktorý dokáže dodať vášmu outfitu náležitú eleganciu. Kvalitný doplnok, ktorý už sám o sebe sa pasuje do úlohy skvelej a praktickej ozdoby na ruku. S módnymi hodinkami neodmysliteľne súvisia módne trendy, ktoré sa síce z roka na rok menia, ale klasika v podobe hodiniek s veľkým ciferníkom vo svojej podstate zostáva nemenná.

Čo sa týka ciferníku, tak rozlišujeme hneď niekoľko druhov:


  • analógové - zobrazenie času prostredníctvom ručičiek - hodinové, minútové, sekundové
  • digitálne - hodinky majúci digitálny výstup času, tj. číslice na displeji
  • binárne - po sčítaní hodnôt v binárnom kóde získate daný čas či dátum, binárna sústava čiže dvojková je sústava mocnín čísla 2
  • kombinované - zobrazenie času pomocou ručičiek v kombinácii s digitálnym displejom

Základom by mal byť ciferník z minerálneho skla, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu. Najmä v prípade, že hodinky sú určené na každodenné nosenie.

Výrazný šperk vypovedajúci o štýle

Dámske hodinky s veľkým ciferníkom sú krásne, neprehliadnuteľné a rozhodne nikdy nevyjdú z módy. Elegantné dámske hodinky s veľkým ciferníkom sú pekné a majú množstvo výhod. Okrem toho, že sa jedná o výrazný a zaujímavý doplnok, sú oceniteľné aj po praktickej stránke. Bez problémov na nich tak vidíte aktuálny čas.

Tu je dobré pamätať na jednu zásadu a to, že hodinky s veľkým ciferníkom by mali byť zároveň v duchu minimalizmu, kedy je tak dobré sa vyhnúť príliš honosným modelom, ktoré by mohli pôsobiť viac prerástlo. Oplatí sa staviť na čisté línie. Výhodou je, že tento typ hodiniek je vhodný tak ako na každodenné nosenie, ale aj do spoločnosti apod. Hodinky, ktoré oživia elegantný aj športový outfit. Dámske hodinky s veľkým ciferníkom dokážu oslniť na prvý pohľad.

Okrem toho, že sú efektívnym doplnkom, vášňou, ale aj praktickým pomocníkom, dodajú sebavedomie. Je to rovnaké ako pri oblečení, pekného nalíčenia, účesu, to všetko sú situácie, kedy žena vie, že jej to pristane a tým sa cíti aj náležite sebavedome. U hodiniek to funguje rovnako.

Pri voľbe verte svojmu inštinktu

V tomto smere sa oplatí investovať do hodiniek niektorej z renomovaných značiek, kde máte garanciu kvality a originality. Dámske hodinky s veľkým ciferníkom od slávnych výrobcov vhodné na každodenné nosenie, dominantou je tak ako hodnotný materiál, tak aj celkové precízne prevedenie. Vyberať môžete samozrejme podľa veľkosti samotného ciferníku, ale aj ďalších parametrov.


Rozhodne sa oplatí nasledovať svoj inštinkt. Nesmrteľná krása a isté kúzlo ponúka hodinky Guess Nova v kombinácii bielej so striebornou. Biela je nielen farbou pre letnú sezónu, kedy v hodinkách vynikne aj opálená pokožka, ale celkovo hodinky v bielom prevedení rozžiaria a oživia outfit. Obľúbené a veľmi elegantné sú modely v jemných farbách, ako je béžová so zlatou, ktoré nájdete napríklad u preslávenej americkej značky Tommy Hilfiger, konkrétne sa jedná o typ hodiniek z kolekcie Carly alebo jemná ružová z kolekcie Jenna

Veľmi štýlové a dobre vyzerajúce sú hodinky s výraznejšou farbou koženého remienka, či už v krikľavejších farbách, ako je ružová, model Michael Kors Slim Runway alebo v podobe vínovej ako je tomu u hodiniek Tommy Hilfiger Sloane. Zaujímavo je riešený variant prostredníctvom rozdvojeného remienka vo výraznejšej krásnej farbe u hodiniek americkej značky Michael Kors Slim Runway.

Hodinky v ležérno-športovom prevedení s kvalitným čiernym silikónovým remienkom Guess Crush majúce vnútro ciferníku osadený zirkónmi. Klasika v podobe elegancia je zastúpená modelom Casio Classic. Nadčasová reprezentácia prostredníctvom charakteristického loga značiek, ktorým sú modely dekorované, ako je tomu u dámskych hodiniek Guess Nouveau. Hodinky určené nielen pre športovo založené dámy, ktoré vynikajú prevedením po materiálovej aj dizajnovej stránke, nájdete u dámskych hodiniek Lacoste Goa

Dámske hodinky s veľkým ciferníkom nikdy neomrzia. Kvalitné modely, ktoré zaujmú celkovým prevedením, tak ako ciferníkom, tak rovnako aj voľbou remienka.

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up