Hodinky, ktoré prežijú aj apokalypsu

Hodinky, ktoré prežijú aj apokalypsu

Hľadáte skutočne odolné hodinky? Také, ktoré majú aj akční hrdinovia vo filmoch s tematikou zombie apokalypsy? Žiadny problém! Máme pre vás hodinky, ktoré sú známe svojou extrémnou výdržou a odolnosťou. Predstavujeme vám modelovú radu Casio G-Shock!

Všetko začalo želaním vytvoriť náramkové hodinky, ktoré nie je možné rozbiť. Ale nemožné sa stalo skutočnosťou. Mimoriadne odolné hodinky, ktoré v dnešnej dobe uznávajú aj vojenské jednotky, záchranárske zložky a astronauti (a pochopiteľne tiež milovníci módnych výstrelkov), existujú už viac, ako tridsať rokov.

To, že dokážu prečkať takmer akékoľvek podmienky a ani teploty hlboko pod nulou ich nezdolajú, už dávno nie je žiadnym tajomstvom ani zbožným prianím. A vzhľadom k tomu, že sa blíži jar (prvý jarný deň má tento rok nastať 20. marca v 22 hodín a 58 minút), ocenia Casio G-Shock najmä športovo zamerané duše. Či už je v pláne potápanie alebo pokorenie zradných horských hrebeňov, tieto hodinky je vždy dobré mať po ruke (a ešte lepšie na ruke)!

Od nápadu k legende

Firma Casio už celé roky veľmi rada prichádza s modernými vychytávkami a užitočnými funkciami. Pánske hodinky Casio G-Shock nie sú výnimkou. Tieto neobyčajné, prevažne pánske hodinky, sa dostali do predaja v roku 1983. Za ich zrodom stojí Kiku Ibe, dizajnér, ktorý začal v spoločnosti Casio pracovať v roku 1976.

Predchádzalo im mnoho experimentálnych prototypov, u ktorých išlo hlavne o to, aby sa nepoškodili pri páde z veľkej výšky (medzi jeden z testov odolnosti patrilo napríklad hádzanie týchto náramkových hodiniek z tretieho poschodia továrne na zem). Mali byť vodotesné, schopné zvládnuť pád z desiatich metrov a vydržať v chode až 10 rokov, bez toho aby sa musela vymieňať batéria. Od tej chvíle hodinky Casio G-Shock výrazne posunuli hranice moderného hodinárstva - a to aj vďaka svojmu originálnemu dizajnu.

Viaceré dnešné modely pôvodné kritériá ďaleko prekonávajú, aj keď je veľa tých, ktoré vydržia v chode len 3 roky. Cenovo sa pohybujú od modelov za 80 po modely okolo 800 € a viac.

Funkcie, ktoré nič neprekoná

Hodinky Casio G-Shock bývajú vybavené minerálnym sklom, zvýšenou odolnosťou voči magnetickému poľu, osvetlením ciferníku, svetovými časmi, ukazovateľom dátumu, kalendárom, alarmom a meraním rýchlosti. Niektoré modely sú opatrené synchronizáciou presného času pomocou GPS a nájdu sa aj také, ktorých vodotesnosť je vhodná aj na hlbokomorské potápanie. Kolekcia Casio G-Shock sa neustále nejako vylepšuje, snaží sa ísť s dobou, prekonávať prekážky a dokázať nemožné. A ich tvorcovia nám môžu, aj v dobe chytrých mobilných telefónov, čestne sľúbiť, že opäť čoskoro prídu s novinkou, ktorá nám absolútne vyrazí dych.

Dámska varianta

Aj keď sa v kolekcii G-Shock nájde niekoľko dámskych modelov, existuje kolekcia, ktorá bola vytvorená priamo pre ženy. Každá zapálená športovkyňa si tak môže naplno vychutnať kvalitu športových dámskych hodiniek Casio Baby-G. Rovnako ako Casio G-Shock sú schopné vydržať mráz a hodia sa do prašného prostredia i prírody.

V prípade apokalypsy...

O nadchádzajúce apokalypse nás rôzne zdroje uisťujú každých pár rokov. Tá posledná mala nastať v septembri 2017 – vraj o nej existuje zmienka už v biblických textoch. Pred ňou sme sa konca sveta hrozili o päť rokov skôr (21. 12. 2012) - ten sa odvodzoval zasa od konca mayského kalendára. Podobné šialenstvo sa konalo aj na prelome tisícročí, kedy niektorí konšpirátori varovali, že definitívny koniec nastane presne minútu po polnoci 1. januára 2000.

Všetky tieto predpoklady sa ukázali ako mylné a sľúbená apokalypsa neprišla. To však veštcov a Konšpirátorov z rovnováhy nevyviedlo. Naopak – katastrofické scenáre nám sľubujú dokonca aj v tomto roku ... Stále ""populárnejšie"" sú aj filmy sa zombie tematikou a veľa ľudí skutočne verí, že raz zombie apokalypsa nastane. Že by sme sa konečne dočkali?

Desí vás podobná predstava? V tom prípade si kúpte Casio G-Shock alebo Casio Baby-G, pretože tieto hodinky prečkajú aj apokalypsu ...

 

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up