Hodinky na ples? Prečo nie! Len musíte vybrať tie správne…

Hodinky na ples? Prečo nie! Len musíte vybrať tie správne…

Ema Kováčiková | 15. 2. 2018

Aj keď niekde sa môžete dočítať, že hodinky nie sú na plesy vhodné, uvedomte si, že nie je ples ako ples. Áno, v pestrej ponuke formálnych tanečných večerov nájdeme aj udalosti "vyššej smotánky" (napr. business plesy alebo Ples v opere), ktoré vyžadujú smoking a prepychovú dámsku róbu. Ale ak sa do týchto kruhov neženiete, nebuďte na seba tak prísni …

Ak sa chystáte na jeden z “klasických plesov (typu hasičský, poľovnícky, firemný apod.), v takto vysoko formálnom oblečení by ste naopak pôsobili nepatrične. Muži by na takéto udalosti mali mať pripravený dobre padnúci tmavý oblek s bielou košeľou bez vzoru a decentnú kravatu, ktorý doplnia spoločenskými tmavými topánkami.  Ženy majú trochu voľnejšiu ruku, ale napriek tomu by mali ideálne zvoliť dlhé spoločenské šaty, silonky, ladiace lodičky a slávnostné doplnky.

Že už tieto  pravidlá dávno poznáte a dodržujete ich? Potom je na čase posunúť sa o trochu ďalej...Oživte svoj tradičný slávnostný vzhľad vkusnými hodinkami!

RADY PRE MUŽOV

Hodinky sú v dnešnej dobe nielen prípustným, ale dokonca aj vhodným doplnkom každého gentlemana. Ale nie akékoľvek. Svoje multifunkčné digitálky nechajte rozhodne doma.

K obleku alebo smokingu si zaobstarajte elegantné, analogové hodinky s jednoduchým ciferníkom a tmavým koženým remienkom (najlepšie čiernym). Farba kovu, z ktorého je vyrobený ciferník, by mala vždy ladiť s manžetovými gombíkmi na saku, sponou na opasku aj so snubným prsteňom. Remienok by mal zase zrkadliť vaše dokonale vyleštené kožené poltopánky.

A ako by sa mali správať vzhľadom ku košeli? Pri bežnom postoji by vám manžeta od košele mala zakrývat hodinky skoro celé. Akonáhle však ruky ohnete v lakťoch (vodorovne voči zemi), mala by ich z polovice odkryť.

Ukážkové pánske spoločenské hodinky vyrába napríklad Daniel Wellington, ktorého hodinkám z kolekcie Classic Sheffield nie je z hľadiska bontonu absolutne čo vytknúť. A pretože sú tak dokonale klasické a neutrálne, využijete ich aj na bežné nosenie – minimálne vždy, keď si oblečiete košeľu.

RADY PRE ŽENY

Aj keď sa hodinky na ples ženám väčšinou nedoporučujú, my vieme o takých, ktoré si o doplnenie plesových šiat vyslovene hovoria.

Na rozdiel od mužov, vy ženy zvolte menšie ciferníky, ktoré vizuálne splynú s vašou jemnou rukou. Nenechajte hodinky strhnúť na seba všetku pozornosť. Tú si zaslúžite vy sama.

Nežné drobné dámske hodinky vyrába napr. francúzska hodinárska značka Pierre Lannier, ich decentné ciferníky často dopĺňajú jedinečne riešené remienky alebo kovové pásky. Či už máte doma akékoľvek šperky, s dámskymi hodinkami Pierre Lannier ich bez problémov zladíte - zaobstaráte ich v zlate, striebre alebo v ružovom zlate.

Ak sa rada trochu viac trblietate, zamerajte sa skôr na modely značky Pulsar nebo Esprit. Sú tak bohato osadené zirkónmi alebo krištáľmi Swarovski, že ako prvé vám kamarátky skôr než hodinky pochvália ten "luxusný náramok". Až na druhý pohľad zistia, že ešte aj ukazuje čas…

Ak chcete hodinkami doplniť svoj slávnostný vzhľad, pamätajte na 3 dôležité pravidlá:

  1. Vynechajte všetky ostatné náramky, aby ste nepôsobili preplácane“.
  2. Vždy dbajte na to, aby vám hodinky ladili s ostatnými šperkami (náušnicami, retiazkou  aj prstienkami) – teda buď zlato alebo striebro. Výnimkou  je tzv. ružové zlato, ktoré je možné kombinovať s oboma vyššie spomínanými drahými kovmi. Ale ani v tomto prípade to s množstvom doplnkov naozaj nepreháňajte. Tie najkrajšie hodinky súčasnosti, osadené kamienkami, nájdete pod značkou Michael Kors.
  3. Rovnako by mali ladiť s vašou kabelkou. Ak máte na svojej malej listovej kabelke nejaké ozdobné prvky (kamienky, kovové detaily) uistite sa, že ladíte so všetkými vašimi šperkami.
     

Ale napriek tomu, kamienky nie sú všetko. Naše plesové favoritky, od Daniela Wellingtona, nemajú napríklad ani jeden, a rovnako sme do nich bezhlavo zamilované... 

 

PRAJEME VÁM KRÁSNY ZBYTOK PLESOVEJ SEZÓNY!

 

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up