Kedy odložiť chytré hodinky a siahnuť po klasike?

Kedy odložiť chytré hodinky a siahnuť po klasike?

Michael Chrobok | 30. 9. 2019

Na dnešných zápästiach čím ďalej tým častejšie nájdeme miesto klasických hodiniek ich chytrú variantu. Tá síce oplýva funkciami, avšak na niektoré príležitosti sa skrátka malý displej nehodí. Kde všade budú chytré hodinky pôsobiť nepatrične? Na to vám odpovie náš článok.

Výrobcov chytrých hodiniek je nespočet a hoci z hľadiska dizajnu vyzerajú čím ďalej tým lepšie, na klasické kúsky stále nemajú. "Hlúpe" hodinky vám síce na e-mail či hovor neodpovedia, na druhú stranu všetkým prítomným dokážu, že vaša priorita sú ľudia v miestnosti, nie ľudia na internete. 

Pracovná schôdzka je ošemetná 

V prípade pracovných stretnutí a obedov je situácia rozporuplná - na jednu stranu sa prítomnosť chytrých hodiniek na zápästí dá ospravedlniť, na druhú stranu váš náprotivok príliš neocení, keď budete kontrolovať svoje zápästie častejšie, než riešiť problémy s ním. Pracovné stretnutia by tak mali byť miestom, kde majú chytré hodinky zákaz vstupu. 

Venovať sa obchodnému partnerovi, kolegovi či nadriadenému ale neznamená, že vaše zápästie zostane holé - bez hodiniek to skrátka nejde. Páni určite ocenia kúsky ako Timex Originals či Tommy Hilfiger Dustin, dámy naopak radi využijú služieb hodiniek Michael Kors Slim Runway, alebo Armani Classic

Na rande nie je čas dôležitý 

Stretnutie s partnerom na romantickej večeri či prechádzke po parku je príležitosť, na ktorej čas rozhodne kontrolovať nemusíte. O to menej je treba riešiť starosti cudzích ľudí, ktorí bombardujú váš telefón notifikáciami. Zápästie vám skrátka pri týchto intímnych stretnutiach nemá žiariť vôbec, preto nechajte chytré hodinky radšej doma na nabíjačke. 

Každopádne si ale hodinky vezmite, pretože klasické kúsky majú okrem merania času tiež funkciu estetickú. Správne zvolené hodinky pomôžu nielen doladiť váš vzhľad, ale posilnia vám sebavedomie. Páni môžu siahnu po Armani Renato či Festina Retro, dámske zápästia najlepšie ozdobia Daniel Wellington Classic, alebo Festina Ceramic

Do divadla len to najlepšie 

Ak sa chystáte do kina alebo do divadla, na chytré hodinky urýchlene zabudnite. Na týchto miestach si máte vychutnávať iné veci, než vybavovanie notifikácií. Navyše môžete takto spôsobiť nechcené faux-pas, keď sa vám uprostred predstavenia chytré hodinky rozsvietia. To by sa potom jeden hanbou prepadol. 

Do divadla, alebo kina ale hodinky každopádne patria, len je treba voliť opatrne. Vezmite skôr lepší kúsok z vašej zbierky a myslite na zladenie outfitu s farbou remienka a telom hodiniek. Tiež sa držte etikety - páni teda len decentné hodinky s koženým opaskom, ako sú Hugo Boss Tradition, alebo Certina DS 8 GENT Powermatic, dámy nech siahnu po kúskoch Guess Grace či Certina DSPodium Lady

Posedenie s priateľmi bez rozptyľovania 

Možno si hovoríte, že do krčmy, baru alebo na párty si chytré hodinky vziať môžete. Chyba lávky! Majte na pamäti, že ľudia, s ktorými trávite večer, si dali tú prácu, aby mali v kalendári voľno len pre vás. Bolo by veľmi neslušné tráviť čas s niekým iným ako s tým, kto s vami zdieľa ako čas, tak priestor. Hodinky si ale na zápästie určite zoberte. 

V prípade pánov je voľba pomerne jasná - ideálne niečo výrazného, čo zaujme a s čím nezapadnete v dave. Pre tieto príležitosti sú ideálne Diesel Mr. Daddy 2.0 či Tommy Hilfiger Decker. Nežné pohlavie naopak zaujmú modely Michael Kors Parker, alebo Guess Lady Frontier

Na výšľap jedine s odolnými hodinkami 

Na výlet do hôr, na raft alebo pod stan sa hodí len máloktorá elektronika. Chytré hodinky medzi ne ale nepatria. Jednak vám po celú túru pravdepodobne nevydrží baterka, za druhé drvivú väčšinu funkcií v prírode vôbec nepotrebujete. A vedieť o každom zmeškanom hovore vám na zážitku nepridá. 

Páni, do prírody neponechávajte nič náhode a stavte na najodolnejšie hodinky na trhu, rada G-SHOCK od Casia. Dámy môžu staviť aj na podobnú sériu s názvom Casio BABY-G, ktoré ponúknu nielen vysokú odolnosť, ale aj elegantný vzhľad. 

Ako na ostatné príležitosti? Vždy majte na pamäti, kam práve idete a kto je dôležitejší - či vy, vaši blízki a priatelia, alebo niekto na druhej strane drôtu, kto sa chce napríklad len zveriť niekomu so svojim trápením, ale čas si na vás neurobí. Silu okamihu si najlepšie vychutnáte, keď nebudete rieštiť svoju pozornosť s chytrými hodinkami, ale sústredíte sa s hodinkami klasickými.

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up