Najkrajšie „mesh“ hodinky, pre rôzne nabité peňaženky

Najkrajšie „mesh“ hodinky, pre rôzne nabité peňaženky

Ema Kováčiková | 11. 4. 2018

„Mesh“ oceľový remienok má za sebou dlhú históriu, napriek tomu až v posledných pár rokoch po ňom dramaticky vzrástol dopyt. Je totiž ohromne odolný a hlavne šik. Ešte ho nepoznáte? Alebo poznáte, ale myslíte si, že hodinky s ním si nemôžete dovoliť? Omyl! Vybrali sme pre vás tie najkrajšie "mesh" hodinky v niekoľkých cenových kategóriách...

Akonáhle si vyberáme hodinky, k základným rozhodnutiam určite patrí: "aký materiál remienka si zvoliť"? V tejto otázke už totiž nehrá úlohu len náš osobný módny vkus, ale aj snaha, aby nám nové hodinky čo najdlhšie vydržali krásne. Pretože, ruku na srdce, práve pre parádu si ich kupuje  väčšina z nás…

KLASICKÉ HODINKY S PRÍVLASTKOM ŠPERKU

Ocelový remienok „mesh“ (anglicky sieť, sieťovina alebo pletivo) je dnes súčasťou pánskych aj dámskych náramkových hodiniek, a aspoň jeden model tohto typu nájdete u väčšiny hodinárskych značiek. Prečo po ňom všetci tak šalejú?

Dôvodov  je hneď niekoľko:

  • Má v dokonalej rovnováhe jednoduchosť, originalitu, luxusní vzhľad „vintage“ kúzlo.
  • Ani pri každodennom nosení nejaví žiadne známky používania (tak ako kožený remienok, ktorý postupne bledne a trhá sa).
  • Jeho výroba je oveľa ekonomickejšia ako u tradičných kovotahov (zatiaľ čo pri skladaných oceľových kovotahoch sa musí vyrobiť každý kúsok zvlášť  a tie  se následne prepoja, „mesh“ remienky sa  naraz “vyrazia“ z jedného kusu ocele a strojovo se potom zapletú).
  • Je rovnako  pevný ako skladané oceľové kovotahy.
  • „Pletená technika“ neumožňuje, aby se remienok v mieste zapínania po čase zlomil alebo roztrhal.
  • Roztrhnutiu brání aj jeho celistvosť – má špecifický druh zapínania (nevyžadujúci otvory v remienku), čo opät prispieva k jeho dlhovekosti.
  • Ľahko a presne si ho nastavíte na svoje zápästie, takže vás nebude nijako škrtiť, ani vám plandať.

Ak sa chystáte kúpiť si klasické analogové hodinky, pozrite si aj tie s „mesh“ remienkom. Má tu moc premeniť každý jednoduchý ciferník v slávnostnejší módny doplnok, ktorý si dokonale rozumie s každou pánskou košeľou aj dámskými šaty. Len si postrážte, aby púzdro hodiniek a kovotah spolu vždy ladili.

„MILANESE“ NEBO „SHARK MESH“?

Aj keď nie zrovna často výrobcovia hodiniek pracujú s týmito dvoma označeniami, uveďme si ich pre prípad, že by ste sa s nimi niekedy stretli…

Existujú 2 druhy „mesh“ oceľových tahov , ktoré sa od seba líšia prevažne svojou hrubosťou vzoru.

Vzor „Milanese“ bol stvorený v talianskom Miláne  (už v 13. storočí). V hodinárstve sa však začal uplatňovať až o stovky rokov neskôr – v roku 1920 – ako súčasť hodiniek s klasickým analogovým ciferníkom. Od tej doby je po ňom celosvetový dopyt a je neskutočne milovaný. Táto velmi hustá a zároveň pevná oceľová sieťovina predstavuje ten najjemnejší kovový remienok na trhu, ktorý skvele doplní voľnočasové aj formálnejšie oblečenie. Len pre hodinky s veľkým ciferníkom (nad 40mm) by sme si zvolili určite pevnejší (ktorý nebude nadmerne zaťažovať vyššia hmotnosť hodinkového pÚzdra).

Shark mesh“ poznáme podľa na prvý pohľad hrubších oceľových laniek. Prvýkrát bol použitý ako ťah k potápačským hodinkám (Ploprof 600 od Omegy), aby tak svojou húževnatosťou odolal extrémnym podmorským podmienkam. Napriek tomu medzi jednotlivými očkami zostávajú miniatúrne medzierky, ktoré nechávajú pokožku ruky voľne dýchať.

TIE NAJKRAJŠIE "MESH" HODINKY V NAŠEJ PONUKE

Lacnejšie kúsky, ktoré pritom momentálne kraľujú na poli jednoduchých klasických hodiniek, hľadajte pod holandskou značkou Cluse. Ich ponuka "mesh" hodiniek je naozaj široká - zlaté, strieborné, ružové zlato ... Podobnú filozofiu, že ozajstná krása sa ukrýva v jednoduchosti, uznáva aj rovnako veľmi populárna švédska značka Daniel Wellington. Obe sa navyše môžu pýšiť ešte jednou  obrovskou výhodou ... Všetky ich hodinky majú vymeniteľné remienky. Ak zatúžite po nových hodinkách, stačí si k nim iba zaobstarať nový remienok.

U niektorých hodiniek Festina si už priplatíte, ale z dobrého dôvodu. Táto švajčiarska hodinárska značka patrí z hľadiska tradície, kvality a spoľahlivosti k tým najlepším na svete.

A kto ešte sa môže pochváliť "mesh" hodinkami? Samozrejme Michael Kors (najobľúbenejší tvorca dámskych hodiniek v posledných rokoch), športovo-elegantný Tommy Hilfiger, "krokodýlik" Lacoste alebo tiež luxusný talian Armani (v rámci svojej značky hodiniek Emporio Armani).

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up