NUDE nie je žiadna nuda!

NUDE nie je žiadna nuda!

Žofia Lišická | 1. 3. 2018

Stretávate sa často pri nakupovaní cez internet alebo čítaní článkov o móde s fádne vyzerajúcim slovíčkom „nude“? Vedeli by ste ho vysvetliť? Ak nie, prečítajte si týchto pár riadkov a vyriešte tak túto záhadu raz navždy.

Slovo „nude“ sa v súvislosti s módou v slovenčine už úspešne zahniezdilo. Týmto veľmi populárnym farebným odtieňom označujeme skoro všetko – oblečenie, kabelky, topánky, hodinky, rúže, make-up, laky na nechty aj šperky. Napriek tomu si môžeme všimnúť, že každý si pod ním predstavuje niečo celkom iné ..

Nude farba má totiž množstvo podôb. Z angličtiny se najčastejšie prekladá ako telová alebo pleťová. Niektorí ju tiež označujú ako púdrová alebo„naked“ (nahá). Veľmi zjednodušene by sa dala charakterizovať ako taká svetlejšie béžová. Ale keďže každá z nás má úplne inú farbu pleti, "nude" tak môže označovať hneď niekoľko podtónov:

  • krémový,
  • ružový,
  • broskyňový,
  • lososový,
  • zlatavý,
  • karamelový ai.

Táto farba by sa vo  vašom šatníku mala bezpochyby objaviť. V akom outfite sa totiž môžete cítiť prirodzenejšie a sebavedomejšie, než v oblečení a doplnkoch, ktoré sú v harmónii s vaším telom?

NUDE ODTIENE MEDZI SEBOU ĽUBOVOĽNE KOMBINUJTE

Nebojte sa zladiť celý svoj outfit do rozmanitých telových odtieňov. U tejto farby, ako jednej z mála, sa vôbec nemusíte báť, že to s ňou přeženiete. V akomkoľvek množstve pôsobí vždy jemne a žensky. A čo na nej takisto oceňujeme? Že pristane aj všetkým farbám vlasov – blondínkam, hnedovláskam, ryšavkám aj čiernovláskam. Ale nech predsa len nepôsobíte ako práve prebudená Šípková Ruženka, ale skôr ako sebavedomá žena, nezabudnite svoj vzhľad trošku niečím "odpichnúť". Najlepšie vám v tom poslúžia napríklad trblietavé doplnky alebo výraznejšie líčenie. Ale ani u neho sa nemusíte vzdávať svojej prirodzenosti. Tiež "nahé líčenie" sa teší veľkej obľube. Ale v tomto prípade si aspoň urobte krásne, dlhé, čierne mihalnice ako žmurkacia bábika

Náš tip: Ak chcete ukázať, že sa v móde naozaj vyznáte, stopercentne si kúpte  lesklé nude lodičky na vyššom podpätku (aké vie skvele treba Jimmy Choo). Ich odtieň si zvoľte svetlejší, než je vaša koža. Vaše nohy v nich tak budú vyzerať ešte štíhlejšie a dlhšie.

NEBOJTE SA ANI VÝRAZNEJŠÍCH FARIEB

Nude oblečenie a doplnky predstavujú jednu z najlepších investícií do vášho šatníku. Nielen, že medzi sebou se vôbec nebijú“, ale môžete ich kombinovať aj s viacerými ďalšími farbami! Klasicky si k nim ženy priberajú hlavne bielu alebo čiernu (v štýle Coco Chanel). Ale aj s vašimi obľúbenými námornícky modrými džínsami alebo púzdrovými šatami si padnú okamžite do oka.

Veľa módnych znalcov sa zhoduje na tom, že nude je taká „nová čierna“! Hodí se totiž opravdu k takmer akejkoľvek farbe a príležitosti. Obzvlášť úchvatného dojmu docielite, ak ju skombinujete s  pastelovými farbami (napríklad mätovo zelenou alebo blankytne modrou).

HODINKAMI K ÚPLNEJ DOKONALOSTI

K romantickému nude štýlu sa hodia drobnejšie dámske hodinky s analogovým ciferníkom. Či už si zvolíte celokovový model alebo typ s koženým remienkom, zaručene tak len posilníte svoju sviežosť a vyrovnanosť, ktorá z vás bude sršať všade okolo.

Púdrový outfit najvkusnejšie doplní zlato alebo ešte lepšie ružové zlato. Tie najkrajšie dámske hodinky v duchu tejto módy nájdete pod značkou Michael Kors, Festina, Cluse, Lacoste alebo Fossil.

Prajeme vám šťastnú ruku pri výbere a hlavne žiadnu nudu!

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up