Prečo sú digitálne hodinky tak obľúbené?

Prečo sú digitálne hodinky tak obľúbené?

Digitálne hodinky patria spolu s klasickými ručičkovými hodinkami k obľúbenému módnemu doplnku, a to ako u pánov, tak i u žien. Digitálne hodinky bývajú spravidla prehľadnejším ukazovateľom času, ktoré ponúkajú oveľa viac funkcií, ako klasické ručičkové hodinky.

Pri digitálnych hodinkách, a to ako v pánskom prevedení, tak aj dámskom a detskom môžeme nájsť také, ktoré disponujú funkciou ako je dátum, budík, osvetlenie, stopky, časovač, svetové časy, deň v týždni, mesiac, 12/24 hod. režim, riadené rádiom alebo bluetooth. Veľmi kvalitné hodinky na našom trhu sú digitálne hodinky Casio, ktoré vyrába japonská firma, ktorá vznikla pre výrobu kalkulačiek, ale postupom času sa jej pôsobenie rozšírilo aj na digitálne hodinky. Rovnako tak ako u klasických hodiniek, môžeme pri digitálnych nájsť niekoľko druhov prevedenia.

Základné delenie hodiniek je podľa pohlavia, a to na dámske digitálne hodinky a pánske digitálne hodinky. Je tiež nevyhnutné spomenúť kategóriu detských digitálnych hodiniek.

Pánske digitálne hodinky vždy pôsobia robustnejšie, ako u ostatných dvoch kategórií. Ak sa pozrieme na pánske digitálne hodinky od značky Casio model G-Shock Original, nájdeme outdoorové solárne pánske digitálne hodinky, ktoré majú plastové puzdro a plastový remienok doplnené minerálnym sklom, a sú odolné proti nárazom, otrasom, magnetickému poľu a vibráciám.

Tieto vlastnosti dodávajú hodinkám veľkú kvalitu, a sú určené do drsnejšieho prostredia, s možnosťou ponoru až do 200 metrov. Hodinky obsahujú automatické LED osvetlenie diódou, kalendár, stopky s veľkou presnosťou v rozsahu max. 24 hodín, časovač, 5x budík, 12/24 hodinový režim, dátum, deň v týždni, bluetooth, tón tlačidiel, kontrolu stavu batérie, rádiové riadenie, svetové časy a ukazovateľ mesiaca. Solárne napájanie je zaistené kvalitným systémom Tough Solar. 

Nebudeme zostávať len u týchto outdoorových hodiniek, pretože značka Casio ponúka tiež štýlové a designové pánske digitálne hodinky, ktoré sa môžu stať súčasťou luxusu, a štýlu obliekania každého muža. Modely digitálnych hodiniek, ktoré majú oceľové remienky, ponúkajú spojenie digitálneho ciferníka, a štýlu viac klasických hodiniek. Všetky digitálne hodinky ponúkajú majiteľom funkciu osvetlenia displeja, ktoré klasickým hodinkám často chýbajú, a po tme sú tak zle čitateľné.

Dámske digitálne hodinky ponúkajú väčšiu škálu výberu z hľadiska vzhľadu, pretože každá dáma si rada kupuje hodinky pre daný typ oblečenia. Preto nie je výnimkou, že dámy majú vo svojom šatníku viac hodiniek, ktoré používajú ako doplnky svojho outfitu na rozdiel od pánov, ktorí si radšej zaobstarajú jedny hodinky, ktoré sú z kategórie drahších modelov. Rovnako ako u pánskych digitálnych hodiniek, tak aj u dámskych digitálnych hodinkách nájdeme hodinky, ktoré sú designové, outdoorové alebo pre bežné nosenie s remienkami z ocele, gumové remienky alebo aj plastové.

Detské digitálne hodinky sú väčšinou prvou voľbou ukazovateľa času pre dieťa, a to hlavne vďaka digitálnemu displeju, ktorý je pre deti ďaleko lepšie čitateľnejší, než klasické ručičkové hodinky. Všeobecne sa odporúča kúpiť prvé detské hodinky najneskôr do 6 rokov veku dieťaťa, napríklad ako darček k narodeninám, alebo pri zápise do prvej triedy. Detské digitálne hodinky sa snažia lákať deti hlavne na farebnosť, limitované edície rôznych filmových postáv, značiek a iných. Detské digitálne hodinky by mali byť odolné, a to ako proti nárazom, tak aj proti vode.

A prakticky vždy by malo ísť o strojčeky na batérie, aby deti nezabudli hodinky naťahovať, také hodinky ponúkajú napríklad detské hodinky Casio. Detské edície značky Casio ponúka kolekcia Casio Chronograph alebo Casio Classic Chronograph.

Obe kolekcie sú s digitálnym ciferníkom a sú určené ako chlapčenské digitálne hodinky, tak aj ako dievčenské, teda označované ako unisex. Značka Casio ponúka pre malé módne nadšenkyne kolekciu Baby - G, ktorá zaujme priesvitným, veľkým vzhľadom v cukríkových farbách, a na ruke sú neprehliadnuteľné. Detské digitálne hodinky Casio patria medzi cenovo dostupné hodinky pre deti, takže sa nebudú musieť rodičia ťahať za vlasy, ak ich dieťa niekde náhodou hodinky stratí alebo nejakým spôsobom poškodí.

Digitálne hodinky sú najčastejšou voľbou športovcov, cestovateľov a iných dobrodruhov, ktorí potrebujú mať na ruke hodinky, na ktoré sa môžu spoľahnúť, a nemusia sa o ne nejako starať. Digitálne hodinky sú nielen odolné, ale ponúkajú aj množstvo funkcií na rozdiel od klasických ručičkových hodiniek, ale aj dobre vyzerajú. Ak potrebujete hodinky na 100% presné, tak je dobré si zaobstarať rádiom riadené dámske alebo pánske digitálne hodinky. Výrobcovia garantujú maximálne oneskorenie 1 sekundu za 1 milión rokov. U bežných typov hodiniek platí, že Quartzové strojčeky sa oneskoria o menej ako 0,5 sekundy za deň, mechanické strojčeky približne o 2 sekundy denne. Digitálne pánske hodinky Casio G-Shock sú rádiom riadené, a tak teda 100% presným ukazovateľom času. 

Ak sa pozrieme na porovnanie klasických ručičkových hodiniek a digitálnych hodiniek, tak digitálne hodinky si zvolia užívatelia, ktorí od hodiniek očakávajú viac funkcií a uvítajú väčšiu mechanickú odolnosť, ako už bolo v článku spomenuté, digitálne hodinky sú viac čitateľné, a tiež podsvietené, čo je schopnosť, ktorá veľkej väčšine ručičkových hodiniek chýba. Digitálne hodinky sú z veľkej časti poháňané batériou alebo solárnym systémom, takže odpadá aj povinnosť hodinky naťahovať, tak ako je to bežné pri kvalitnejších ručičkových hodinkách. Pri výbere je najdôležitejšie sa rozhodnúť, na čo majú hodinky hlavne slúžiť.

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up