Prírodné šampóny a ekologické hodinky. Čo vy na to?

Prírodné šampóny a ekologické hodinky. Čo vy na to?

Svetový deň životného prostredia nás čaká už 5. júna. Ako šetríte životné prostredie vy? Pre začiatok skúste viac šetriť svoje vlasy a vlasovú pokožku a vyskúšajte prírodnú vlasovú kozmetiku. Aké to má výhody? O tom si povieme v nasledujúcom článku.
 

Svetový deň životného prostredia

Medzinárodný deň životného prostredia, ktorý – ako už bolo povedané – môžeme osláviť 5. júna, sa prvýkrát oslavoval v roku 1974. Každý rok sa organizujú tematické oslavy na vopred vybranom mieste. Tento deň má upozorniť na potrebu chrániť naše životné prostredie, podporiť ekologický spôsob života, zabraňovať ďalšiemu výraznému znečisťovaniu našej planéty a opäť nás spojiť s prírodou.

Akú prírodnú vlasovú kozmetiku používať?

Prírodné šampóny Kérastase sú veľmi dobre hodnotené, ale predovšetkým sú naozaj účinné. Neobsahujú silikóny, sulfáty a parabény a skvele ošetria všetky typy vlasov a vrátia im ich vitalitu a lesk.

Ďalšou značkou, ktorá za zmienku rozhodne stojí, je Wella Professionals – ich produkty Wella Professionals Elements neobsahujú žiadne parabény a pridané farbivá, a navyše majú obal z recyklovateľného materiálu. Človek tak zase o niečo viac šetrí aj životné prostredie.

A nesmieme zabudnúť ani na vlasovú kozmetiku Matrix Biolage R.A.W., ktorá obsahuje vysoký podiel čisto prírodných ingrediencií (70 - 100%). Viac o tom nájdete v tomto článku.

Samozrejme môžete siahnuť aj po bio krémoch a bio kozmetike či takzvanej kozmetike "bez obalu", alebo takej, ktorá je uchovaná v skle.

Výhody používania prírodnej kozmetiky

  • Chemikálie, silikóny a parabény, ktoré sú obsiahnuté vo väčšine šampónov, vlasom veľmi škodia, prírodná kozmetika ich ale neobsahuje.
  • Môže mať skvelé účinky – obzvlášť pre osoby s veľmi citlivou pokožkou hlavy.
  • Nezanáša vaše póry. Nezaťažuje vaše vlasy. A nezaťažuje ani prírodu!
  • Obaly prírodnej vlasovej kozmetiky by mali byť (v ideálnom prípade) recyklovateľné a tiež ekologické

Ekologické hodinky

Keď už sme pri téme šetrenie životného prostredia, musíme dodať, že aj rôzni výrobcovia hodiniek sa snažia prispieť k dlhodobému boju s plastmi. Ako? Vytvorením úplne ekologických hodiniek! Často sa jedná o limitované edície, alebo modely vytvorené k nejakému významnému výročiu, ktoré sa priamo týka ochrany životného prostredia.

Podobné hodinky vyvinula napríklad firma Casio v rade G-Shock v spolupráci s neziskovou organizáciou Surfrider Foundation – a to k príležitosti dvadsiateho piateho výročia ochrany svetových oceánov.

Ekologickú technológiu využívajú napríklad hodinky Citizen – snaha maximálne šetriť energiu je v tomto prípade nespochybniteľná. Ak teda hľadáte náramkové hodinky, ktoré zanechávajú minimálnu ekologickú stopu na našej planéte, tak sú hodinky Citizen skvelou voľbou.

Chcete tiež šetriť životné prostredie a neviete, ako na to? Začnite tým, že sa naučíte triediť odpad a nehromadiť tisíce plastov. Skúste premýšľať aj pri nákupoch. Naozaj musíte zeleninu dávať zakaždým do plastového vrecka? Nie je lepšie si zaobstarať plátenné vrecko, ktorý so sebou budete pravidelne nosiť v taške? Zamyslieť sa môžete tiež nad častou konzumáciou sladených limonád v plastových fľašiach. Po prvé nie sú zdravé a po druhé plastovými fľašami zbytočne zaťažujete prírodu.

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up