Deň, na ktorý väčšina mužov zabúda

Deň, na ktorý väčšina mužov zabúda

Zuzana Hudecová | 4. 3. 2019

Jar je konečne opäť tu. Spolu s ňou sú naspäť aj typické jarné sviatky, na ktoré sa môžeme tešiť každý rok. Mnohé z nich zostávajú v pozadí a neprikladá sa im taký význam, aký by si zaslúžili. Oslávte  tento rok MDŽ so všetkou slávou, ktorá k tomu patrí, a ukážte, ako veľmi si ceníte všetkých dôležitých žien vo svojom živote.

Pôvod sviatku

Medzinárodný deň žien sa každoročne oslavuje 8. marca a existuje už viac, ako celé storočie. Jeho vznik má na svedomí snaha žien preniknúť do verejného života a domáhať sa svojich práv. V roku 1908 sa v New Yorku konal štrajk miestnych krajčírok, ktoré usilovali o skrátenie pracovného času a hlasovacie právo. Sviatok sa prvýkrát slávil o rok neskôr a to 28. februára. Pevné dátum vtedy ešte nebolo stanovené. Na 8. marec sviatok pripadol až po prvej svetovej vojne, pod vplyvom veľkéj demonštrácie v Petrohrade, ktorá sa konala v roku 1917. V roku 1975 bol sviatok medzinárodne uznaný OSN.

U nás bol MDŽ po roku 1989 skôr odsudzovaný, ale v roku 2004 opäť nadobudol svoj pôvodný význam. Často býva spájaný s politickými kampaňami a bojom za rovnoprávnosť, ale predovšetkým s oslavou žien a úctou k nim.

Vďačnosť je dôležitá, ale bohužiaľ nedocenená vlastnosť, ktorú si tí, čo vám prejavujú láskavosť a pomáhajú vám v komplikovaných situáciách, rozhodne zaslúžia. Nielen mamička a babička, ale aj partnerka, kamarátky a známe. A vôbec ktokoľvek, kto pre vás v minulosti niečo urobil a nechcel za to nič na oplátku. V dnešnej dobe sa veľa vecí berie ako samozrejmosť a na srdečné poďakovanie sa zabúda, rovnako ako na patričné ​​ocenenie.

Teraz sa vám otvára možnosť aspoň na jeden deň (a najlepšie už navždy) plne oceniť svojich blízkych a dať ženám, ktoré sú pre vás nepostrádateľné najavo, ako veľmi si ich vážite.

A ako im to najlepšie ukázať?

Urobte im radosť kvetmi, čokoládou, dámskymi hodinkami, parfumom, vlasovou kozmetikou alebo šperkom. Niečím, čo bude mať význam pre vás aj pre nich. Nechajte sa inšpirovať našou ponukou. Hlavne na ne však nezabudnite. Možno si myslíte, že cena, akú pre vás majú, je nad slnko jasnejšia, ale určite stojí za to im to pripomenúť.

Inšpiratívne darčeky

Šperky, ktoré znamenajú viac

Niektoré šperky sú priamo určené na to, aby posilnili ženskú energiu, obzvlášť tie strieborné. Iné môžete venovať podľa dátumu narodenia k posilneniu určitej vlastnosti.

Parfum

Dámske parfumy sú skvelým tipom na darček, ktorý poteší určite každú ženu. Príjemný dámsky parfum ale dokáže zlepšiť náladu nielen preto, že sa jedná o vítané prekvapenie. Napríklad vôňa mäty, ktorá je známa svojimi liečivými vlastnosťami, dokáže zbaviť stresu a únavy (Giorgio Armani - Acqua di Gioia). Aróma levandule uvoľní zmysly (Calvin Klein Obsessed), ruže zase posilnia duševnú rovnováhu (Chloé Chloe) a vôňa kávy pomáha proti stavom úzkosti (dámsky parfum Yves Saint Laurent - Black Opium). Vďaka množstvu recenzií nie je výber parfumov nijako zložitý. Prípadne môžete nenápadne vysondovat, aký parfum obdarovaná používa počas roka a kúpiť jej ten istý.

Hodinkami vyjadríte vďačnosť

Luxusné dámske hodinky Michael Kors, Festina alebo Fossil za vás povedia všetko dôležité, sú dokonalým prejavom úcty, a navyše dlho vydržia. Darujte premyslene.

Zaujímavosti, ktoré ste o MDŽ nevedeli

  • V Rusku bol, vďaka obľube MDŽ a veľkému množstvu rôznorodých darov, zavedený zoznam darov nevhodných. Patria sem napríklad permanentky do fitka alebo kuchynské potreby.
  • V Turecku si ženy MDŽ užívajú naplno. 8. marca je mužom úplne zakázaný vstup na niektoré miesta.
  • Klinčeky, ktoré sú dodnes s MDŽ spájané (a často v negatívnom slova zmysle), sa darovali najmä kvôli nedostatku iných rezaných kvetov.
  • MDŽ sa oslavuje dokonca aj v Číne, Arménsku, Kambodži, Mongolsku alebo Alžírsku.

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up