TOP 10 hodiniek z hollywoodskych filmov

TOP 10 hodiniek z hollywoodskych filmov


Niektoré filmové postavy sú skrátka nesmrteľné. Iste má každý z vás tú svoju obľúbenú. Či už je to James Bond, Indiana Jones, Vinnetou alebo nádherná Arwen, náklonnosť k nim pocítime pri každom prehratí daného filmu.

Tiež si radi kupujeme atribúty postavám vlastné. Arwenin prívesok v podobe Večernice, klobúk Indiana Jonesa, tí majetnejší auto v štýle Jamesa Bonda. Máme potom pocit, že sme svojim obľúbencom ešte bližšie. Tieto kúsky dodávajú šmrnc a pocit dobrodružstva do nášho každodenného stereotypu, a tak za ne neváhame minúť vysoké sumy. Kto by nechcel občas uniknúť z reality, že?

Medzi sledované módne doplnky z filmu patria tiež hodinky. Ak túžite po tom nosiť na zápästí kúsky, ktoré sa objavili v slávnych filmoch, a získať tak výnimočný pocit, aký taký doplnok sprevádza, pripravte si však veľmi vysoký rozpočet. Na našom e-shope si ale môžete vybrať niektoré hodinky rovnakých značiek, avšak v zastúpení dostupnejších modelov za priaznivejšie ceny.

TOP 10 slávnych filmov, obľúbených filmových postáv a ich hodinky:

James Bond

Neohrozený agent 007 sa do dnešných dní objavil už v takmer 30 snímkach. A pretože patrí medzi najslávnejšie idoly a predstaviteľa typického gentlemana a ženského zvodcu, nesmú mu na zápästí chýbať štýlové hodinky. Pokiaľ chcete kráčať v jeho šľapajách, vyberte si niektoré z nich. Pravdepodobne budete musieť oželieť najrôznejšie vychytávky typu motorovej pílky alebo vystrelovacieho háku, inak s nimi ale môžete slušne zažiariť. Medzi populárne modely Jamesa Bonda patria napríklad Rolex Submariner 6538, Seiko 0674 LC, Hamilton Pulsar P2 2900 alebo Omega Seamaster Professional 2561.80. Ak máte zálusk na niektorý z týchto kúskov, pripravte si však tučný rozpočet.

Batman

Vo svete DC platí Bruce Wayne za jedného z najbohatších ľudí. Ak by ste teda čakali, že niekto, kto disponuje takmer nekonečnými príjmami sa bude vyžívať v opulentnom štýle, máte pravdu. V slávnej trilógii Temný rytier od Christophera Nolana nosí Batman hodinky švajčiarskej značky Jaeger-LeCoultre. Značku high-end hodiniek ale neuprednostňuje len Batman v Nolanových filmoch. Nosil ich aj Val Kilmer v Batman Forever. Tieto hodinky budete však ťažko zháňať. Táto mimoriadna edícia niekoľkých hodiniek LeCoultre bola vydaná špeciálne pre natáčanie Batmana.

Apokalypsa


V potápačských hodinkách Seiko 6105 sa v skutočnosti skrýva veľa histórie z reálneho sveta, čo viedlo k tomu, že ich tvorcovia zvolili pre postavu kapitána Willarda z Apokalypsy. Počas vojny vo Vietname boli medzi americkými opravármi veľmi obľúbené, ako pre svoj štýl, tak pre svoju dlhú životnosť. Dnes ťažko nájdete originál týchto hodiniek, ale v Seiko nedávno vytvorili ich novú verziu Seiko SRP777K1.

InterstellarApollo 13

Rovnako ako z dôvodu skutočne využívaných hodiniek Seiko 6105 v ére vietnamskej vojny, nájdete Omega Speedmaster Professional v snímke Apollo 13. Tieto hodinky sa totiž naozaj objavili na palube skutočnej vesmírnej misie posádky Apollo 13. A pretože boli hodinky tak neoddeliteľnou súčasťou celého príbehu, bolo by od režiséra Rona Howarda neodpustiteľné, keby sa ich snažil nahradiť nejakým iným modelom. Omega dokonca do dnešnej doby vyrába moderné verzie týchto hodiniek (misia Apollo 13 prebehla roku 1970). Zohnať môžete aj pamätnú edíciu vydanú špeciálne na počesť Apolla 13.

Interstellar

Ak ste videli Nolanov Interstellar, potom viete, že celý prvok cestovania v čase v tejto snímke je silne závislý na funkčnosti skutočných hodiniek. Tie, ktoré sa vo filme objavujú sú absolútne neoddeliteľnou súčasťou celého príbehu. Bohužiaľ hodinky, ktoré Matthew McConaughey venuje svojej dcére, boli vyrobené len na účel tohto filmu. Ale model, ktorý nosí bežne, sú Hamilton Khaki Pilot Day Date, a tie už sa zakúpiť dajú. Vyznačujú sa triezvym a pomerne jednoduchým dizajnom s okienkom pre deň a dátum. Vyzerajú výborne ako s oceľovým, tak koženým remienkom.

Návrat do budoucnosti

Ak niekedy existovali hodinky, ktoré by rozdeľovali spoločnosť, sú to jednoznačne hodinky s kalkulačkou Casio CA53W. Retro fanúšikovia ich však milujú dodnes. Za ich slávou stojí mimo iné aj ich vystúpenie v Návrate do budúcnosti. Marty McFly ich mal na zápästí práve v moment, kedy sa vydal na slávny výlet časom. Sú jedny z mála ikonických filmových hodiniek, ktoré nielenže dodnes môžete zakúpiť, ale nebudú vás stáť majland. Hodia sa pre každodenné nosenie v prípade, že milujete 80. roky.

Pánske hodinky Casio W-96H-1A Pre mužov 24.00 
Unisex hodinky Casio A168WEM-2 Unisex 44.05 
Pánske hodinky Casio W-800HG-9A Pre mužov 21.00 

Predátor


Populárne potápačské hodinky Seiko H558, ktoré nosí Arnold Schwarzenegger v prvom Predátorovi sa rýchlo preslávili. Dokonca ich dodnes veľa ľudí pozná pod pojmom Seiko Arnie. Sú zaujímavé svojím vzhľadom, pretože boli prvými potápačskými hodinkami s digitálnym alarmovým chronografom v spojení s analógovým displejom. V dnešnej dobe je tento model veľmi žiadaný. Ich cena nie je tak astronomická, preto si ich môže zaobstarať aj bežný smrteľník.

Vetřelec

Hodinky Seiko Giugiaro 7A28-7000, ktoré sa objavujú na zápästí Sigourney Weaver zaujmú svojim sci-fi vzhľadom. Vznikli v spolupráci Seiko so slávnym automobilovým dizajnérom Giorgettom Giugiarom. Ich výzor zaujme, avšak ich funkčnosť ako klasického analógového modelu nie je ničím výnimočná. Dnes je celkom ťažké tieto hodinky zohnať, hoci ich prednedávnom japonská značka opätovne uviedla na trh.

Americké Psycho

Vo filme natočenom podľa slávneho románu rovnakého mena žiari Christian Bale. Hoci je pomerne ťažké porozumieť jeho komplikovanej povahe, vkus hlavnej postavy Patricka Batemana nie je ťažké oceniť. Slušivé košele a obleky dopĺňajú aj krásne hodinky Rolex Datejust. Zaujímavosťou je, že firma povolila ich obsadenie do filmu len v prípade, že ich hlavná postava nebude nosiť v okamihoch, kedy vraždí. Vzhľadom k tomu, že film je násilia plný, obmedzilo to ich zobrazenie len na pár kľúčových scén.

PulpFictionPulp Fiction

Zoznam by nebol úplný, ak by sme nespomenuli úplne ikonickú scénu so zlatými hodinkami zo snímky Pulp Fiction. Podmanivý monológ Christophera Walkena so zlatými hodinkami Lancet, ktoré sa dedia z generácie na generáciu je rovnako nezabudnuteľný, ako ich úkryt.

 

 

 

Pánske hodinky Festina 16573/4 Pre mužov 85.00 
Pánske hodinky Tommy Hilfiger 1710400 Pre mužov 129.87 
Pánske hodinky Festina 16760/3 Pre mužov 110.00 
Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up