Všetko, čo ste chceli vedieť o spoločnosti Festina

  • MAGAZÍN
  • Všetko, čo ste chceli vedieť o spoločnosti Festina

Všetko, čo ste chceli vedieť o spoločnosti Festina

Skôr alebo neskôr aj Vás prestane baviť zápasenie s vlastnou kapsou o svoj priestorovo výraznejší mobilný telefón vždy, keď sa budete chcieť dozvedieť, koľko je hodín. V tej chvíli opäť zatúžite po praktickosti náramkových hodiniek a podľa dlhodobých priezkumov inštiktívne „vyťukáte“ do okienka internetového vyhľadávača „švajčiarske hodinky“ (alebo aspoň väčšina z vás).

Je to tak. Pre celý svet predstavuje Švajčiarsko celkom oprávnene „známku kvality“. To preto, že svoje výrobky stavia na pevných pilieroch tradičných hodnôt, poctivosti, kvalitných súčastiek a luxusného designu. To ich robí bezkonkurenčnými a neodolateľnými. Módne hodinky Festina túto koncepciu jasne potvrdzujú, a viac ako 100 rokov tvrdej práce ich tvorcov sa dokonca nachádza na samom vrchole švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu.

Trochu jej histórie

Korene spoločnosti Festina siahajú až do roku 1902, konkrétne do mestečka La Chaux-de-Fonds, ktoré je známe svojou hodinárskou tradíciou. Od svojho založenia došlo k niekoľkým zmenám vo vlastníctve, z ktorých najvýznamnejšia sa stala v roku 1984. Nový majiteľ, španielsky podnikateľ Miguel Rodriguez, rozhýbal doteraz mechanicky naťahované hodinky pomocou batérie (tzv. Quartzové strojčeky) a tým zabezpečil reputáciu spoločnosti po celom svete.

Počas svojho pôsobenia pokračovala Festina v spolupráci s niekoľkými ďalšími značkami ako sú Lotus, Jaguar, Candino a Calypso a v tejto silnej skupine piatich (pod súhrnným názvom Festina Group) začala distribuovať náramkové hodinky svetovej kvality a luxusným vzhľadom.

Srdce spoločnosti (centrála) sa nachádza v Barcelone v Španielsku, ale jeho mozog (výrobné centrum) zostáva na mieste zrodu - teda vo Švajčiarsku. Vzhľadom na to, že Festina Group dodáva kvalitné a módne hodinky takmer po celom svete s približne 5 miliónmi nových kusov za rok, nezaobíde sa bez pomoci niekoľkých dcérskych spoločností so sídlom v Mexiku, Chile, Francúzsku, Nemecku, Poľsku a Českej republike.

Zákazníci každého veku, pozície, preferencie a zmyslu pre módu si môžu vybrať niektoré veľmi výrazné, zdobené a neuveriteľne pôsobivé kolekcie náramkových hodiniek, ktoré spája možno len jedno - veľkoleposť a kvalitné spracovanie do posledného detailu.

Koho podporuje

Spoločnosť Festina se nadšene zaujíma o všetko krásne a technologicky mimoriadne. Túto svoju vášeň aplikuje do každého nového návrhu, ktorý potom odštartuje výrobou tých najkrajších a najkvalitnejších hodiniek na svete.

Možno aj preto se tak aktívne angažuje v rôznych športových disciplinách, pretože práve vrcholoví športovci predstavujú dokonalú súhru trpezlivosti, cieľavedomosti a oslnivých výsledkov, ktoré sú značke Festina tak blízke.

Jednému športu však prepadla o trochu viac než ostatným – cyklistike. Preto sa do nej aktívne zapája nielen prostredníctvom svojich cyklo týmov (umiestňujúcich sa „na bedne“ v mnohých mezinárodných súťažiach), ale rovnako funguje aj ako oficiálna časomiera tých najprestížnejších svetových závodov. Do roku 2015 zaisťovala presné výsledky v slávnom Tour de France a menej známom Tour of Spain. Dnes v tejto činnosti pokračuje na druhom najstaršom a najťažšom cyklistickom etapovom závode Giro d’Italia a rovnako prestížnej Tour of Britain.

Okrem cyklistiky sponzoruje aj maratóny (v Berlíne, Hamburgu, Miláne aj.), taliansky basketbalový tým, BMX závody v Poľsku alebo maďarské Majstrovstvá sveta v plachtení.

Aj v susednej Českej republike môžete stretávať meno Festina často, hlavne v hokeji. Už niekoľko rokov je totiž partnerom hokejového klubu ČSOB Poisťovňa Pardubice – niekoľkonásobného majstra Tipsport extraligy. Ďalej funguje aj ako oficiálna časomiera na najväčšom a najobľúbenejšom českom bikovom závode „Kolo pro život“, na ktorom sa ročne zúčastní približne 27 000 závodníkov (z toho 8000 detí). Tento závod totiž nieje len o prepotených termo trikách, ale hlavne o aktívne a pohodovo strávenom čase s rodinou a s priateľmi. Ak radi jazdíte na horskom bicykli (a je úplne jedno, koľko toho prejdete), skvelo naplánované rôzne dlhé trasy a celkovú pozitívnu atmosféru tohoto závodu si určite užijete.

Viac ako 800 luxusných modelov pánskych, dámských, detských a unisexových hodiniek značky Festina nájdete tu.