FAQ

ČO BY STE MALI VEDIEŤ:


Hodinky

1. Kovový náramok špiní ruku, prečo?

Táto situácia nastáva u zákazníkov, ktorí svoje hodinky nosí naozaj často. Nejde o alergickú či chemickú reakciu. Usadzovanie nečistôt vzniká v dôsledku prachu, ktorý sa drží v štrbinách medzičlánkov a pri styku potu a prachu vzniká čierny odtlačok na Vašej ruke. Odporúčame náramok vymyť čistým technickým benzínom a vydrhnite mezičlánkové štrbiny kefkou.

2. Pozlátené hodinky - záruka, kvalita, trvanlivosť?

Ak hodinky nebudete nosiť, farba vydrží. Bohužiaľ, skutočnosť je taká, že pri nosení zlatenie zíde a iná možnosť neexistuje. Jedinou naozaj trvalou farbou je zlatá masív (kompletne zlaté hodinky). Všetko zlatenie, vrátane "rose gold" je povrchová úprava a všeobecne možno povedať, že sa na zlatenie nevzťahuje žiadna záruka - lepšie povedané, na všetky hodinky s povrchovou úpravou. Všetko zlatenie (a iné farebné prevedenia) bežným používaním zíde. Na samotné zdieranie farby má vplyv niekoľko faktorov: pot, používanie kozmetických prípravkov, prostredie a predovšetkým to, ako kto s hodinkami zaobchádza.

3. Nefungujú mi hodinky dobíjané svetlom - čo je zle?

Prvou a tou najprijateľnejšou možnosťou môže byť nedostatočne dobitý akumulátor / solárny článok. Vyvarujte sa tak noseniu hodiniek ukrytými pod rukávom a doprajte im dostatok denného svetla a akumulátory tak efektívne dobíjajte. Pokiaľ sa nepreukáže vybitie akumulátora, je potreba odborný servisný zásah.

4. Pôvodná batérie mi vydržala dlhšie než ktorákoľvek ďalšia. Prečo?

Každého ako prvé napadne otázka týkajúca sa kvality batéria - nie je to však tak. Chod hodiniek a životnosť batérie sa odvíja od samotných hodiniek, respektíve ich strojčeka. Veľmi ovplyvňujúcim faktorom je jeho čistota a utesnenie hodiniek. Ak je stroj zanesený, dochádza v strojčeku k treniu a batéria sa rýchlejšie vybíja (je nutné premazať súkolie atp.).

Veľký vplyv na znižovanie životnosti batérie majú tepelné zmeny a používanie funkcií, ktorými disponujú jednotlivé hodinky (používanie chronografu atd.)

5. Došlo k odlomeniu plastového puzdra a oddelenie remienka, ako to vyriešiť?

Najčastejšou chybou je odlomenie tzv. "stežejkové" časti, teda, keď sa odlomí časť plastu

u jedného z výstupkov puzdra, ktorá drží remienok pomocou stežejky. K spôsobeniu tejto závady nie je nutné nijako prehnanej sily - plast má totiž dve veľmi zlé vlastnosti - tvrdnutia a skrehnutie. Potom stačí len nechcené zachytenie, zavadenie či zaťaženie a plast praskne a pánt vypadne. Opravu možno vykonať buď zaliatím praskliny, avšak nejedná sa o 100% opravu. Krajnou variantou je výmena puzdra za nové.

6. Zahmlievanie - rosenie skla z vnútornej strany u vodotesných hodiniek.

Do všetkých vodotesných hodiniek sa dostáva vlhkosť aj tým, keď nepatrne pootočíte korunkou či ľahko stlačíte tlačidla. Do hodiniek sa dostane nepatrné množstvo vody či samotná vlhkosť a pri zmene teplôt dôjde ku skondenzovaniu vody (aj po dlhšej dobe) a v dôsledku toho sa zarosí sklíčko. Prvým krokom odporúčame vytiahnutie korunky do najzadnejšej polohy a nechať hodinky vyschnúť do chvíle, kedy zarosenie nezmizne. Najlepšou variantou je hodinky zaslať na vysušenie a prípadné vyčistenie skla k nám. Oprava nie je nijako drahá a máte istotu, že v dôsledku vlhkosti a vody v hodinkách nedôjde k poškodeniu stroja.

Najviac trpia hodinky 30 a 50 metrové, a to pri obyčajnej výmene batérie. Pýtate sa prečo? Tieto hodinky majú podstatne tenšie tesnenie ako hodinky s vyššou vodotesnosťou. Toto gumové tesnenie nie je uspôsobené na väčšie zaťažovanie tlakom a teplotami z vonka, a preto oproti 100 a 200 metrovým hodinkám skôr podliehajú starnutiu a tým pádom stráca pôvodné tesniace vlastnosti. V týchto prípadoch je nutné meniť pri výmene batérie tiež tesnenie pod viečkom a u korunky.

7. Kožený remienok má veľmi krátku životnosť, je skutočne kvalitný?

Aj keď to znie zvláštne, životnosť pásku sa odvíja od spôsobu, akým je s ním zaobchádzané a ako často ho nosíte. Koža, ako každý iný materiál, má svoje výhody aj nevýhody. A tu sa dostávame k jadru veci - je dôležité správať sa k týmto remienkom naozaj šetrne a je nutné sa vyvarovať kontaktu s akoukoľvek vyššou vlhkosťou a vodou - čudujete sa, že máte kožený remienok u hodiniek vodotesných do 10 ATM? Pri kúpe hodiniek je nutné brať ohľad nato, na aký účel hodinky chcete. Teda, či túžite po funkčnom módnom doplnku či len po hodinkách ako takých - tu odporúčame voliť iný materiál remienkov. Ďalej koži nesvedčí použitie nechcenej sily - zatiahnutie / natiahnutie; prudké zmeny teplôt a paradoxne tiež spôsob skladania a nasadzovania.

8. Kaučukový / silikónový remienok a puzdro sa zafarbilo, prečo a ako to odstránim?

U hodiniek, kde bol použitý spomínaný materiál či guma sa nejedná o nič neobvyklé. Všetko sa odvíja opäť od vlastnosti daného materiálu - kaučuk je pórovitý a preto stačí užívanie parfémov, krémov či iných kozmetických prípravkov a dôjde k zafarbeniu na kontaktných miestach. Veľký vplyv na zmenu farby takýchto hodiniek má tiež telesný pot.

Existuje pár spôsobov, ako zašpinenie odstrániť, avšak jedná sa o zložitejší proces, kedy nie je nikdy zaručený finálny výsledok a vzhľad.

9. Ako predĺžim životnosť plastového či kaučukového remienka?

Hodinky s plastovým či kaučukovým remienkom sa oplatí na noc dávať dole, pretože tieto materiály sú predovšetkým v horúcich mesiacoch náchylné na pot. Za pravidelnú prevenciu možno využiť silikónový olej, ktorým remienok nastriekate zo všetkých strán či nim namočte handričku a rozotrite ho po remienku. Dôležité je nechať olej dôkladne zaschnúť a potom ich môžete nosiť. Týmto spôsobom môžete docieliť životnosti dlhšíiu až o jeden rok.

 


Kabelky

Ako môžem chrániť kabelku z Eko kože a predĺžiť jej životnosť?

Už pred prvým použitím novú kabelku vždy dôkladne naimpregnujte špeciálnym prípravkom určeným priamo na kožu. Použiť môžete prípravky vo forme spreja, alebo krému.

Impregnácia chráni kabelku pred nečistotami, mastnotou a vlhkosťou. Impregnáciu je potreba opakovať v pravidelných intervaloch - impregnovanie nie je trvalé. Ak nosíte kabelku každý deň, potom používajte impregnačný prípravok raz za 1-2 mesiace.

Koža stále dýcha a pracuje. Preto v priebehu času prirodzene dochádza k jej vysychaniu a popraskaniu. Čiastočnú výživu kabelke doprajte pomocou impregnácie, špeciálnu starostlivosť o kožu môžete zaistiť pomocou vyživujúcich prípravkov pre galantérne výrobky. Odporúčame najmä vyživujúce krémy, alebo impregnačné spreje a krémy.

Ako môžem vyčistiť koženú kabelku?

Pri samotnom čistení postupujte veľmi opatrne. Akokoľvek zašpinenú kabelku by ste mali čo najrýchlejšie očistiť. Malé znečistenie odstránite pomocou navlhčenej handričky - vyčistené miesto je potreba dôkladne utrieť do sucha. Väčšinu znečistenia odstránite špeciálnymi prostriedkami - odporúčame napr. špeciálne čistiace peny, ktoré šetrne odstránia z kože škvrny, odtlačky prstov aj ďalšie nečistoty. Špeciálne čistiace gumy dokážu šetrne odstrániť aj zašlé nečistoty. Najlepším riešením je samozrejme predísť samotnému vzniku akýchkoľvek nečistôt na kabelke.

Ak chcete udržať kabelku krásne lesklú, je veľmi vhodné použiť prostriedky, ktoré obsahujú karnaubský vosk. Ten má silnú schopnosť priľnutie k povrchu, ale v žiadnom prípade však na povrchu kabelky nevytvára mastný film, ktorým by ste sa mohli znečistiť. Vďaka tomuto vosku sa jemné povrchové škrabance zacelia a kabelka získa pôvodný lesk a späť svoje sýte farby.

Nikdy na odstraňovanie nečistôt nepoužívajte klasické mydlo alebo prípravok na riad, mohli by ste si kabelku zničiť.

Ako vysušiť vlhkú kabelku? 

Kožené kabelky sú náchylné na vyššie teploty. Nenechávajte kabelku schnúť u kúrenia alebo pri ohni. Kabelka bude najlepšie schnúť, napr. pokiaľ ju zavesíte do priestoru na ramienko.

Môžem vystavovať kabelku dlhodobému slnečnému svetlu?

Nevystavujte kabelku dlhodobému priamemu slnečnému svetlu - pri bežnom nosení slnečné žiarenie nevadí.

Ako môžem ošetriť kabelku z Eko kože?

Na kožené kabelky nepoužívajte krémy na topánky. Krémy majú iné vlastnosti ako špeciálne prípravky na ošetrenie koženej galantérie a mohli by Vašu kabelku poškodiť.

Akú má kabelka nosnosť?

Nenoste v kabelke príliš veľkú záťaž, aby nedošlo k jej deformácii a tzv. "vyťahaniu" kože.
Módne kabelky majú maximálnu nosnosť 1 - 1,5 Kg.

Ako ochrániť zipsy na kabelke?

Myslite aj na ochranu zipsov a občas ich premažte včelím voskom alebo špeciálnymi vatovými tyčinkami určenými na čistenie zašlých šperkov.

Kabelka dorazila vďaka preprave mierne pretlačená, čo s tým?

V prípade, že vplyvom prepravy dôjde k akejkoľvek tvarovej deformácii, preliačiny, prehnutie časti kabelky, stačí kabelku vypchať, najlepšie uteráky, a nechať treba cez noc "odstáť". Kabelky z Eko kože sú rovnako pružné ako kabelky z prírodnej kože.

Niektoré kabelky sú dodávané v čiastočne preloženom stave. Je teda potrebné použiť vyššie uvedený postup, aby kabelka získala svoj správny tvar.

Aktuálne: Doprava zadarmo na viac ako 4 000 produktov - VIAC TU

Dovezieme vám to zadarmo – VIAC TU

Vyhľadávanie
Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up