MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŽIEN

MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŽIEN

 

 

MDŽ je sviatkom naozaj výnimočným, hneď z viacerých dôvodov. Slaví sa takmer na celom svete (bez ohľadu na politické alebo náboženské vyznanie). Má viac ako 100ročnú tradíciu. A jeho zmyslom nie je oslava žien len ako manželiek a matiek, ale hlavne ako slobodných bytostí, ktoré majú svoje právo ako muži sa samovzdelávať, budovať si kariéru a účastniť sa volieb.

Od roku 1975, keď OSN stanovila tento deň ako medzinárodne uznávaný sviatok, oslavujeme MDŽ každý rok vždy 8. marca. Je to pamiatka na vyvrcholenie stávkovania newyorských krajčírok, ktoré protestovali proti genderovej nerovnosti a detskej práci (8. marca 1908).

Okrem toho väčšina z nás vníma MDŽ jednoducho ako príležitosť poďakovať svojej manželke, maminke alebo babičke za ich lásku a starostlivosť, čo je rovnako dôležité poslanie. K tomu rozhodne nemusíme vešať plagáty a uskutočňovať televizné estrády (ako bývalo zvykom v krajinách pod vládou socialistického režimu). Verte, že vaše milované ženy najviac zo všetkého ocenia, keď si na ne hlavne spravíte v ten deň čas. A keď ich ešte k tomu aj prekvapíte nejakým milým darčekom, budú zaručene v siedmom nebi.


Čas je to nejcennejšie, čo môžeme darovať

Veľmi obľúbeným pravidlom všetkých biznismenov je, že „čas sú peniaze“. Preto ak chcú prežiť v rýchlom a agresívnom svete obchodu, musia si vedieť rozvrhnúť svoje činnosti na také, ktorými sa im oplatí zaoberať, a naopak… Ale aj napriek množstvu povinností by sme nemali zanedbávať svoju rodinu, teda aj svoju ženu. Pretože čas strávený s rodinou je to najväčšie bohatstvo, ktoré kedy môžeme získať.

Zabudnite tento rok na čokoládu alebo červemý karafiát. Darujte jej niečo, čo jej bude pripomínať vašu lásku a podporu nie týždeň, ale desiatky rokov – značkové dámske hodinky. Za vašu pozornosť určite stoja švajčiarske hodinky Festina, ktorých ponuka je pestrejšia ako v tej nejskvostnejšej bonboniére. Nájdete tu zlaté, strieborné aj ružové „cukríky“. Ak chcete však vašej žene dopriať skutočné potešenie, nechajte ju "vychutnať si"  na hodinkách usadené kamienky.

Módnu nadšenkyňu najlepšie oceníte hodinkami od Michaela Korsa. Vyberte si z viac ako 300 modelov ten, ktorý vašu ženu podľa vás najlepšie doplní. Darujete jej tak radosť, krásu a sebavedomie.

Ale aj klasické analógové hodinky slávia v posledných rokoch úspech! Pozrite si ponuku exkluzívnych značiek Cluse alebo Daniel Wellington. Zistíte, že krása hodiniek (rovnako ako žien) má skutočne mnoho podôb…

Vôňa robí domov

Vôňa je jedinečným poznávacím znamením. Každé auto, mesto, domov aj žena voňajú inak, a tieto vnemy patria často k našim najcennejším spomienkám. Preto ak darujeme svojej partnerke alebo maminke parfém, píšeme tým nové kapitoly paralelných ľudských príbehov.

Skúste jej tento rok namiesto jednej kytice kúpiť rovno celé kvetinárstvo! Vyberte pre ňu kvetinový dámsky parfém z viac ako 140 značiek v našej ponuke, ktorý jej dodá pocit výnimočnosti. Tie najpôsobivejšie hľadajte pod značkami Calvin Klein, DKNY, Lacoste, Versace alebo Hugo Boss.