5 skvelých postupov na čistenie pleti, ktoré musíte vyskúšať

  • MAGAZÍN
  • 5 skvelých postupov na čistenie pleti, ktoré musíte vyskúšať

5 skvelých postupov na čistenie pleti, ktoré musíte vyskúšať

Prečo je dôležité čistiť pleť? A aký je rozdiel medzi čistením pleti a odličovaním? Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete odpoveď na túto ale aj na iné otázky. Aby vaša pleť vyzerala svieža a krásna, je potrebné jej venovať pár minút denne.

Zatiaľ čo pri odličovaní väčšinou používate len vatový tampón a odličovacie mlieko, penu alebo gél, čistenie pleti je oveľa sofistikovanejšie. Len odstrániť make-up totiž pleti nestačí. Tvár je po celý deň vystavovaná všemožným vonkajším nepriaznivým vplyvom, ktoré sa na nej skôr či neskôr odrazia. Smog, dážď, vietor, slnko, výpary z áut alebo dokonca aj z varenia. To všetko našej pleti škodí, a preto je potrebné ju čistiť. Vďaka pravidelnému čisteniu, najlepšie dvakrát denne, dosiahnete zdravú a vyživenú pokožku, ktorá každú ženu o pár rokov omladí. Stačí len tá správna kozmetika, pre ktorú pokojne môžete siahnuť do prírody.

Ako správne pleť čistiť?

1. Peeling

Nikdy nezabúdajte na peeling. Aspoň raz, najlepšie však dvakrát týždenne je potrebné kožu zbaviť odumretých buniek, šupinatej kože a tým zabrániť upchávaniu pórov. Peeling tiež prekrvuje pokožku, čistí pleť do hĺbky a tiež ju rozjasňuje. Ako si ale domáci peeling vyrobiť? Jednoducho, napríklad z trstinového cukru, olivového oleja a citrusového esenciálneho oleja. V pomere 1:2 zmiešajte v miske olivový olej s cukrom a pridajte dve kvapky vonnej esencie. Všetko dôkladne premiešajte a peeling máte hotový. Zmes naneste na tvár a tri až päť minút si ním tvár dôkladne premasírujte. Potom ju opláchnite vlažnou vodou. Následne si tvár ošetrite pleťovým tonikom a denným alebo nočným krémom, najlepšie samozrejme v bio kvalite.

2. Vyživujúca maska

Peeling striedajte s vyživujúcou maskou. Odporúčame ju aplikovať dvakrát až trikrát týždenne a to buď ráno po prebudení alebo večer tesne pred spaním. Jednou z najobľúbenejších pleťových masiek je tá, ktorú si vyrobíte z avokáda. Môžu ju navyše aplikovať aj tí, ktorí majú veľmi citlivú pleť. Vydlabte dužinu z jedného avokáda a dužinu roztlačte na jemnú kašu. Potom ju naneste bruškami prstov rovnomerne na tvár a nechajte ju pôsobiť desať až dvadsať minút. Nakoniec ju opláchnite a pleť ošetrite pleťovou vodou.

3. Osviežujúca uhorka

Pleťová kozmetika sa dá nahradiť aj čistou prírodou. Po obvyklom večernom odlíčení pleti preto môžete na tvár pokojne použiť šalátovú uhorku. Tú nechajte v chladničke poriadne vychladiť a následne si nakrájajte pár tenkých koliesok. Tie potom rozmiestnite po celej tvári. Pretože je potrebné uhorku nechať na tvári aspoň desať minút, ľahnite si a až potom si na tvár naskladajte tenké plátky uhorky. Po uplynutí doby pleť ošetrite tonikom či micelárnou vodou.

4. Uteráková metóda

Akonáhle pleť odlíčite, namočte uterák do teplejšej vody a priložte si ho na jednu minútu až dve na tvár. Môžete použiť uterák, ktorý máte doma po ruke, ale musí byť zo 100% bavlny. Ak nemáte taký, na internete zoženiete hneď niekoľko druhov týchto malých odličovacích uterákov. Potom, čo sa pleť nahreje, môžete pokračovať v čistení. Opäť použite pleťové tonikum alebo micelárnu vodu a nezabudnite na nočný krém či sérum.

5. Olejová výživa

Máte mastnú pleť a bojíte sa používať prípravky na báze olejov? Už sa báť nemusíte. To, že olej pleť ešte viac premastí, je mýtus. Mastná pleť naopak olej potrebuje. Ak jej ho doprajete v hojnej miere a pravidelne, po niekoľkých týždňoch až mesiacoch sa pleť mastiť prestane. Skúste preto na vyživenie pleti zmiešať olivový olej s kokosovým, alebo tiež olej avokádový s olejom z lieskových orieškov a jemne si ním pleť masírujte. Následne zmyte mastnotu pleťovým tonikom alebo obyčajnou vodou a použite váš obľúbený krém. Túto metódu čistenia pleti praktikujte kľudne obdeň.