8 rád, ako prinútiť muža, aby sa do vás zamiloval

  • MAGAZÍN
  • 8 rád, ako prinútiť muža, aby sa do vás zamiloval

8 rád, ako prinútiť muža, aby sa do vás zamiloval

Po láskyplnom vzťahu túži každá z nás. Láska totiž patrí k základným ľudským potrebám – hneď po tých fyziologických (dýchanie, prijímanie vody a potravy, spánok, rozmnožovanie…) a istotách“ (zdravie, stabilné zamestnanie, dobré vzťahy v rodine…). Ako ju ale získať? Prečo si nepliesť lásku sa zamilovanosťou, ani zamilovanosť s obyčajnou fyzickou príťažlivosťou? A ako zvýšiť pravdepodobnosť, že sa do vás váš vyvolený zamiluje?

Ozajstná láska“ je cez svoju čistú podstatu pomerne kontroverzné téma. Niekto sa ju snaží definovať filozoficky, iný psychologicky, ďalší pomocou chemických vzorcov, a veľa ľudí ju vníma jednoducho "ľudsky". Podľa nás sa v každom z týchto pohľadov ukrýva časť pravdy a človek by sa nemal riadiť len jedným z nich.

Všetky tieto prístupy sa našťastie zhodujú  aspoň v jednej veci, že láske vždy predchádza fáza nazývaná zamilovanosť. Zatiaľ čo žena sa dokáže zamilovať naozaj rýchlo, ako sa nepresne hovorí: „láska na prvý pohľad“, muž sa najprv rozhliada a okolité ženy triedi na základe svojho sexuálneho pudu (aj geneticky danej racionality). Ak cíti, že medzi ním a vybranou ženou nefunguje nepostrádateľná chémia, ani sa ďalej nepokúša ju bližšie spoznať a pokračuje v hľadaní. Ale v prípade, že mu niektorá z žien „sexuálne zavonia“, venuje jej všetok svoj čas a pozornosť, aby zistil, kam to povedie ďalej.

Práve v tejto fáze máte jedinečnú šancu dostať sa mu hlboko do hlavy, do srdca (aj do nohavíc). Ak sa do vás skutočne zamiluje, ďalšie ženy pre neho na niekoľko dlhých mesiacov, možno aj rokov, úplne prestanú existovať. Vy budete skutočne "tá jediná". A keď aj z vašej strany zamilovanosť plne rozkvitne, čaká vás oboch jedno najkrajších životných období.

Ale nech zostanete nohami pevne na zemi, musíte sa pripraviť na skutočnosť, že už u fyzickej príťažlivosti môže váš vzťah tiež skončiť a nikdy nedôjde ani do spomínanej druhej fázy - zamilovanosti. V tom prípade záleží len vás dvoch, či sa s týmto faktom zmierite, a budete spolu len uspokojovať svoje fyziologické potreby, alebo sa vydáte na nový lov.

Prajeme vám, aby ste svojho vyvoleného omámila opravdu zmyselnou vôňou a dostala sa tak za počiatočnú „rozradzovaciu čiaru“. Až od tej chvíle má cenu sa snažit dobývať jeho srdce. Ako teda zabezpečíte, aby sa do vás zamiloval?


BUĎTE SAMA SEBOU

Hoci tento článok môže pôsobiť ako taký zoznam úloh , po ktorých splnení vás čaká zaručená odmena, majte rozum. Muž nie je robot, a neexistuje k nemu manuál, ktorým by ste si ho na mieru nastavila. Preto ak chcete, aby sa do vás zamiloval, nechovajte se k nemu tak. Nekupujte si hromady rádoby prelomových kníh na tému "ako ho zbaliť", "ako byť neodolateľná" alebo "pravidlá pre šťastnú lásku". Hlavne buďte prirodzená. Len tak vás môže skutočne spoznať a zamilovať sa naozaj do vás. Nesnažte sa mať a žiť život inej ženy. Majte ten svoj a buďte s ním spokojná. 

SMEJTE SA

Smiech je korením života. Bez neho by náš život chutil ako odbytá polievka zo školskej jedálne, ktorú väčšina detí vracia rýchlo naspäť „do okienka“. Hoci veľa mužov pôsobí, že v tomto ohľade si plne vystačí so svojimi kamarátmi, od srdca sa zasmiať s milovanou ženou má pre nich oveľa väčšiu hodnotu. Vtipkovanie v mužskom kolektíve predstavuje naozaj príjemnú masáž ega, ale pocit naplnenia zo sĺz smiechu svojej ženy je pre nich k nezaplateniu. Preto vnímajte jeho snahy vás rozosmiať, a vo chvíli, keď ucítite potrebu smiať sa na celé kolo, sa smejte! Ukážte mu, že s vami rozhodne nie je nuda.

UKÁŽTE MU, ŽE VIETE, ČO CHCETE

Nič muža nevytočí viac ako situácia v reštaurácii, kedy on preletí za 3 minúty celé menu a má vybraté jedlo a pitie, zatiaľ čo žena si ponuku prečíta minimálne 2x celú od zhora nadol a potom povie, že vôbec nevie čo si má dať. Poznáte to? Na obhajobu nás žien musíme povedať, že to opravdu nerobíme naschvál a ani nie sme také vyberavé. Príčinou je naša chorobná honba za dokonalosťou.. Obed alebo večeru v reštaurácii preto vnímame ako vzácnu chvíľu a snažíme sa, aby aj vybraté jedlo bolo nezabudnuteľné. Ale s tou našou prehnanou snahou a nerozhodnosťou tieto momenty s naším drahým akurát kazíme. Preto skoncujte s nerozhodnosťou! Dajte si jednoducho prvé jedlo, na ktoré dostanete chuť a urobte tým na muža nezapomenuteľný dojem. Keď uvidí, ako jasno máte vo svojich chutiach, bude chcieť poznať , kde ešte ste tak žhavo nekompromisná.

VERTE SI

Ak máte trochu pošramotené sebavedomie, začnite na ňom urýchlene pracovať. V dnešnej dobe sa stretnete so slovom  „motivácia“, „sebariadenie“ alebo„sebekoučink“ takmer kamkoľvek sa pozriete, tak už ich ďalej neignorujte a ponorte se do ich tajov. Ak chcete, aby sa do vás muž zamiloval, musíte najskôr úprimne milovať sama sebe. Keď sa sama v sebe necítite dobre, muž to spozná a nemá chuť cítiť sa s vami rovnako.

Preto pravidelne pracujte na svojom duševnom zdraví – chváľte sa, píšte si do denníčka svoje úspechy, oceňujte nahlas svoje prednosti, odmeňte sa a hlavne sa naučte prijímať komplimenty! Uvidíte, že vaša zvýšená sebadôvera zapôsobí na mužov ako magnet, a vy sa konečne budete zaslúžene cítiť kráľovsky.

Ako skvelý, každodenný „nakopávač“ sebavedomia, a „spríjemňovač“ skorého vstávania, za nás spoľahlivo funguje kvetinový alebo citrusový dámsky parfum. S ním budete vždy svieža a sexy.

STARAJTE SA O SEBA, PESTUJTE SVOJU ŽENSKOSŤ

Hoci okolo seba neustále počujete mužské náreky o tom, koľko času trávia ich ženy v kúpeľni, neverte im. Ide len o povzdych hlboko zakorenený v mužskej DNA, ktorý možno niekoho stále baví (hlavne srandistov s obľúbenou témou „Mars vs. Venuša“), ale s realitou nemá vôbec nič spoločné. V skutočnosti každý muž túži po krásnej žene a uvedomuje si, že bez zdĺhavých procesov v kúpeľni, a mimo nej, to nejde. Alebo nie na stálo.

Preto sa nehanbite za to, že se staráte o svoje vlasy, nechty, zuby, kožu… Češte sa, maľujte sa a nepočítajte ubiehajúci čas. Keď budete krásne vyzerať  (zvonku), budete sa aj tak cítiť(vo vnútri), a to pozitívne ovplyvní celý váš život. Následnú pozornosť mužov berte ako dokonale sladkú čerešničku na torte.

A hlavne, mimo vizuálnu krásu sa tiež nezabudnite chovať ako žena. Nič nepôsobí horšie ako opečovávaná kráska, ktorá keď prehovorí, tak svojou vulgárnosťou znechutí aj otrlého vodiča kamiónu.

NEĽUTUJTE UTRATENÝCH PEŇAZÍ ZA SVOJ ŠATNÍK

Už nie ste malá. Zarábate si a viete hospodáriť s peniazmi. Možno ale v sebe máte až moc silne zakorenenú rodičovskú poučku "zbytočne neutrácať", ktorá vás núti hromadiť bezmála celý svoj príjem. Zabudnite na prehnané "škudlenie" a užívajte si!

Peniaze sa budú vždy tisknúť nové, ale dĺžka nášho  života je obmedzená. Preto se skúsme chovať k peniazom s rešpektom, ale zároveň k nim extrémne nelipnúť. Spríjemňujme si nimi život, preto predsa zarábame!

V prvej fáze užívania by mala každá žena investovať do svojho šatníka. Tento krok totiž úzko súvisí s predchádzajúcimi dvoma bodmi.Spoznajte, čo vám pristane a postupne vymeňte tie vyblednuté tričká a vyťahané džínsy za nové, pružné, sýto farebné kúsky, ktoré budete nosiť z lásky, nie z nutnosti.

Už při nakupovaní oblečenia premýšľate ako, čo a s čím  skombinujete. Nech zbytočne nekupujete stále nové a nové veci a stále si nesťažujete, že “nemáte čo na seba”.  Ak ešte len spoznávate svoj štýl, začnite jednoducho. Kúpte si pekne padnúce džínsy, jednofarebné tričká (biele, čierne, nejakých pastelových farieb), hrejivý kardigan, módne hodinky, nízke tenisky alebo poltopánky a k celkovému outfitu ladiacu kabelku. Tak budete mať istotu, že vyzeráte skvele a zároveň vďaka hodinkám na vás už nikde váš drahý nebude musieť čakať.

Ak ste to ešte neurobili, tak skúste do dvojho outfitu zaradiť aj šperky. Správne zvolený šperk vie upútať pozornosť tým správnym smerom a tiež vypovedá niečo viac o danej žene. Náušnice vedia pritiahnuť pozornosť muža k vašim vlasom. Náhrdelník zas priťahuje pohľad na tvár. Náramok vypovedá o tom, že žene záleží na tom, ako pôsobí na svoje okolie. Koráliky a kožené náramky prezrádzajú, že žena miluje dobrodružstvo, rada cestuje a nebojí sa žiadnej výzvy. Strieborný alebo zlatý náramok napovedá, že žena miluje večierky a spoločenské akcie. Ak teda svoj outfit doplníte šperkami, môže váš celkový dojem vyznieť o niečo lepšie a u mužov získate ďalšie plusové body. Navyše, svojim zovňajškom môžete zacieliť na konkrétny typ mužov, ktorý vás priťahuje.


SNAŽTE SA BYŤ NEZÁVISLÁ

Tým vás ani trochu nenahovárame k emancipácii alebo dokonca k feminizmu! Tak u mužov naozaj neuspejete. Muž musí mať stále pocit, že ste nežná kvetinka, ktorá potrebuje jemnú a pravidelnú starostlivosť, aby nevyschla. Preto si nechajte otvárať dvere, prisúvať stoličku, podávať veci z vysokých poličiek. Nebráňte sa ani pozvanie na večeru, do kina alebo napríklad na romantický wellness víkend. Zapamätajte si, že všetci muži sú od prírody tvrdohlaví, ješitní, a nikto ich nedonúti robiť niečo, čo nechcú (okrem nich samotných). Ak vás chce pozvať, naozaj to tak cíti. Keď mu v tom budete brániť, akurát mu tým pokazíte radosť. 

Nezávislou sa staňte v tom zmysle, že nepresedíte každý večer s rukami v lone, čakajúce, až príde a bude vás baviť. Ano, spoločne strávené chvíle predstavujú nevyhnutnú podmienku spokojného vzťahu, ale musíte si vedieť svoj voľný čas vyplniť aj sama. Choďte pravidelne cvičiť, vyrazte do divadla, na zaujímavú prednášku alebo výstavu, stretávajte sa s inšpiratívnymi ľuďmi, robte čokoľvek, čo vám vyčarí úsmev na tvári. Keď sa s ním potom večer zídete, porozprávajte mu o tom, čo nové ste zažila alebo ste sa dozvedela. Nakazte ho svojim nadšením! Uvidíte, že za túto vlastnosť vás bude úprimne milovať.

NAČÚVAJTE MU

Spoločnosťou hýbe zažitý stereotyp, že ženy sú oveľa ukecanejšie ako muži, a pre túto vlastnosť si ich muži často doberajú. Ale viete, že podľa viacerých štúdií toho muži nahovoria skoro rovnako ako ich milé polovičky? Len nie s každým (tým sa od žien toľko líšia), ale výlučne v kruhu dobrých priateľov - mužov. Preto keď potom na ulici začujete rozhovor opačného pohlavia, zdá sa vám, akoby sa chudák muž nachádzal pod paľbou guľometu. To ale nie je dané iba počtom ženou vyprodukovaných slov, ale najmä jej frekvenciou rečového prúdu (ako rýchlo hovorí) a frekvenciou  hlasu (určujúcou jeho výšku). Práve tieto dva faktory podľa nás toľko sťažujú komunikáciu medzi princeznami a ich chrabrými rytiermi …

Ako ho teda slovne neukameňovať? Jednoducho ho počúvajte. Nehovorte iba o sebe a už vôbec nie o tom, čo všetko sa vám za ten deň nepodarilo, alebo kto všetko a ako vás nahneval. Stručne mu načrtnite tie najzásadnejšie udalosti vášho uplynulého dňa a nechajte ho, aby sa sám opýtal na to, čo ho zaujíma. A ak nič z toho ho dostatočne nezaujme a vyberie iné konverzačné témy, prehltnite svoju hrdosť a nechajte sa viesť. Budete neodolateľná! Totiž aj muži o sebe radi hovoria, a za poskytnutý priestor vám budú následne veľmi radi načúvať…

V prípade, že máte čo dočinenia s introvertom ešte len prenikajúcim do pravidiel komunikácie so ženou, môžete prevziať opraty - jemne a nie veľmi dlhé. Pokojne vy nahadzujte konverzačné témy a pýtajte sa na to, čo vás zaujíma. Ale v prípade, že sa váš "nesmelý zajko" konečne rozhovorí, neberte mu slovo.

A najväčšia rada na záver? 

Príliš veľa Neanalyzujte a nesnažte sa len slepo nasledovať rady tých či oných expertov. Články tohto typu by vám mali slúžiť prevažne ako zdroj inšpirácie, nie ako už vyššie spomínaný manuál. Riaďte sa hlavne svojim srdcom, rozumom, skúsenosťami a intuíciou. Každý partnerský vzťah funguje inak, každá dvojica si zakladá na iných hodnotách. Preto sa s úsmevom pustite do hľadania  „toho pravého“ a nezabudnite si užívať života. Držíme vám palce!