9 pánskych vôní, ktoré zvedú každú ženu

  • MAGAZÍN
  • 9 pánskych vôní, ktoré zvedú každú ženu

9 pánskych vôní, ktoré zvedú každú ženu

Používanie parfumov, v dnešnej dobe eliminácie rodových úloh, už nie je výhradne ženskou záležitosťou. Preč sú doby, kedy bol prototypom naozajstného muža ťažko pracujúci atlét so špecifickým zápachom. Pri snahe zapôsobiť na opačné pohlavie tak v dnešnej dobe musia muži nielen dbať o svoj zovňajšok, ale tiež zabezpečiť, aby sa pre vytúženú partnerku nestali odpudivými práve nepríjemným zápachom, ktorému sa po celodenných aktivitách nikto z nás nevyhne.

Prvým krokom pri tomto procese je voľba vhodného neutralizačného prípravku, ktorý zmierni tvorbu potu alebo eliminuje jeho zápach. Základom je teda pravidelná hygiena a používanie dezodorantov, ktoré v tomto prípade pôsobia ako podklad, ktorý by mal byť doplnený vôňou (parfumom, kolínskou, toaletnou vodou) podľa vlastného výberu zodpovedajúceho vkusu a zvýrazňujúci módny štýl, ktorý muž vyznáva či preferuje. 

Ako vybrať správnu vôňu pre mužov 

Vône pre mužov môžu byť veľmi zákernou záležitosťou najmä, ak nie sú vybrané starostlivo a nezohľadňujú celkový vzhľad a štýl muža. Preto by ste sa mali riadiť nasledujúcimi pravidlami: 

1. Vyberajte podľa svojho vkusu 

Hoci vôňu volíme pre to, aby sme voňali predovšetkým svojmu okoliu, mala by byť primárne príjemná pre nás. Ak máte radšej intenzívnejšie tóny, vyskúšajte výraznú kolínskuAk ste skôr na jemnejšie, siahnite po parfumovanej toaletnej vode s menej nápadnými tónmi, ktorá je vhodná na celodenné nosenie. Prvotným zámerom teda je, aby vám vôňa sedela a bola v súlade s vašim vkusom.

2. Nechajte si poradiť, vezmite niekoho so sebou

Ak sa rozhodnete vybrať parfum v obchode, nebojte sa opýtať na názor predavača / predavačky, alebo ešte lepšie, vezmite so sebou kamaráta / kamarátku, ktorý Vám poradí, či sa k Vám zvolená vôňa hodí. Vždy je dobré poznať tiež pohľad okolia, potom je menšie riziko, že šliapnete vedľa.

3. Vyskúšajte, ako sa vôňa uvoľňuje priamo z Vašej kože

Každý parfum voní trochu inak vo fľaštičke a na koži, kde sa mieša s Vašim prirodzeným pH a špecifickým zápachom. Ak chcete vedieť, aká bude nakoniec skutočná vôňa parfumu, keď ho budete nosiť, naneste ho na kožu a nechajte chvíľu vyprchať. Zároveň je potrebné počítať s tým, že sa vôňa parfumu postupne mení - v podstate sa každý skladá z troch tónov: 

  • horné - sú evidentné ihneď a tvoria základnú a najintenzívnejšiu vôňu parfumu, ktorá po nanesení rýchlo vyprchá,
  • stredné - sú tóny, ktoré si parfum drží približne hodinu po nanesení,
  • spodné - tvoria nosnú vôňu parfumu, ktorá sa na koži drží aj niekoľko hodín po nanesení.

Ak si teda vyberáte vôňu, dajte si na čas a proces si rozdeľte do niekoľkých dní, aby ste podchytili najmä spodné tóny vône.

4. Vyberte si niekoľko vôní v závislosti od aktuálneho ročného obdobia

Skutočnú vôňu parfumu ovplyvňuje nielen čas, ale aj Vaša životospráva a ročné obdobie. Ak ste zvyknutý sa inak stravovať a meniť krivku aktivity počas jednotlivých ročných období, mali by ste tomu prispôsobovať tiež aktuálnu značku parfumu, ktorý používate


Najobľúbenejšie zvodné značky parfumov pre mužov

Pri výbere sa nakoniec môžete inšpirovať obľúbenými značkami, ktoré sú často luxusné a veľmi dobre zavedené. Medzi tie najpríjemnejšie, ktoré majú navyše široký ohlas u nežného pohlavia, patria nasledujúce

Sauvage od Christiana Diora je vyrábaná v dvoch prevedeniach - so základným tónom citrusov a orientálneho korenia. Táto toaletná voda je vhodná na bežné používanie a dlho si udrží sviežu vôňu s jemným nádychom exotického korenia.

Kvetinovú vôňu ponúka Nautica Voyage. Táto toaletná voda sa od bežnej kolínskej líši predovšetkým menej maskulínnym výrazom a veľmi čerstvými tónmi pripomínajúce plavbu po ďalekých ostrovoch. Nautica Voyage je veľmi obľúbená vôňa práve vďaka jej jedinečnosti.

Svieža zmes byliniek a citrusov je tiež základom rady Acqua Di Gio od Giorgio Armani. Táto vôňa je v porovnaní s Nautica Voyage o niečo ťažšia, drží si však stále príjemný ľahký tón, ktorý by mal parfum pre moderných mužov mať.

Ak je Vám bližšia vôňa odkazujúca na les a exotické drevo, bude Vám vyhovovať skôr La Nuit De L'Homme Eau de Parfum od Yves Saint Laurent. Táto toaletná voda má spodné tóny vytvorené na báze exotického korenia a levandule, čo jej dodáva podmanivý a veľmi mužný charakter mierne sladkastého rázu.

Drevitá vôňa je tiež základom parfumu 1 Million od Paco Rabanne. Zmes vôní tohto parfumu sa hodí skôr pre mladších mužov - nie je veľmi výrazná, ale má príjemné spodné tóny zachovávajúce pôvodnú intenzívnu mužnú vôňu horného tónu

Ak hľadáte parfum s jedinečnou vôňou, bude pre vás vhodný Creed Aventus. Hlavným tónom tohto parfumu je ostrá vôňa cyprusu, ktorá spája jemne citrusový tón s výrazne drevitou vôňou. Tento parfum je vhodný na denné nosenie

Obdobne je zameraný tiež jednodruhový parfum Salvatore Ferragamo. Výrazná drevitá vôňa s dlhým uvoľňovaním, a nie príliš intenzívnou silou, sa hodí najmä na každodenné nosenie do zamestnania alebo na voľnočasové aktivity. Na večerné udalosti nie je dostatočne výrazná, vďaka jej nevtieravému charakteru s ňou však zabodujete pri bežných denných činnostiach.

Na špeciálne večery je vhodná kolínska Eros od značky Versace. Táto jedinečná a okúzľujúca vôňa kombinuje čerstvé ovocné podtóny zeleného jablka a citrusov s príjemným drevitým spodným tónom. Vôňa je veľmi silná a odkrýva sa postupne, takže navodzuje dojem niekoľkovrstvového charakteru. Kým ovocné tóny pritiahnu pozornosť opačného pohlavia, drevitý charakter podčiarkne mužnú povahu parfumu .

Silná a výrazná vôňa s dlhodobým účinkom, v ktorej sa miešajú tak ako drevité, tak aj korenené a kvetinové tóny s veľmi mužným nádychom, je Le Male od Jeana P. Gaultiera. Táto kolínska má nezameniteľný charakter, ktorý v správnom pomere využíva všetky tradičné prvky a prepája vanilku a škoricu s levanduľou a pomarančovými kvetmi. Parfém je veľmi príťažlivý a budí dojem exkluzivity. Je vhodný predovšetkým na zimné mesiace, pretože popri povzbudzujúceho veľmi čerstvého tónu evokuje prirodzená vôna tepla domova.