Aké kvety darovať podľa znamenia?

  • MAGAZÍN
  • Aké kvety darovať podľa znamenia?

Aké kvety darovať podľa znamenia?

Kvety sú považované za ideálny darček pre každú ženu. Hodia sa k akejkoľvek príležitosti a v niektorých prípadoch sú nevyhnutnosťou, najmä pokiaľ ide o oslavu nejakej významnej udalosti, ako je ukončenie štúdia. Ženy všeobecne preferujú určitý druh kvetiny. Ak sa chcete správne trafiť, môže byť pre vás nápomocné vyberať zloženie kytice podľa znamenia zverokruhu, pretože sa na neho viaže napríklad obľúbená vôňa alebo farba. A aké kvety teda majú jednotlivé znamenia v obľube?

Baran (21.3.-20.4.)

Barani sú zvyčajne veľmi energickí a majú radi výrazné farby a vône. Kvety, ktoré sa pre toto znamenie hodia, by mali mať veľké hlavy kvetov. Vhodné sú ruže, tulipány alebo pivonky, teda veľké farebné kvety s omamnou vôňou, doplnené drobnými farebnými kvietkami. Veľmi často je s týmto znamením spájaný zemolez. 

Býk (21.4.-21.5.)

Ľudia narodení v znamení býka sú veselí, priateľskí a komunikatívni. Pre toto znamenie by kvety mali byť viazané do pestrofarebnej guľatej kytice, v ktorej sa jednotlivé vône miešajú do príjemnej a menej výraznej zmesi bez zjavnej dominancie. Výber by sa teda mal zameriavať skôr na drobnejšie kvety, ako sú menšie ruže, narcisy, sedmokrásky alebo fialky.

Blíženci (22.5.-21.6.)

Ako umelecky založení a veľmi veselí, majú blíženci v obľube drobnejšie kvietky jemných vôní a bledých odtieňov. Ideálne sú pre nich ľalie, konvalinky alebo karafiáty doplnené o lúčne kvety. Kytica pre blížencov by však mala byť pestro ladená do bledších farieb.

Rak (22.6.-22.7.)

Rak je veľmi citlivý a romantický, preto tiež preferuje kvety ladené do červených, ružových a fialových odtieňov. Čo sa vône týka, u raka vyhráte s prenikavými tónmi ruží, kosatcov alebo pivoniek. Kytica by potom mala byť dotvorená odtieňami šedej či bielej, je teda vhodné ich kombinovať napríklad s ľaliami.

Lev (23.7.-22.8.)

Pre sebavedomé a energické levy sa hodia kytice s dominantnými veľkými kvetmi ako sú gerbery rôznych farieb, chryzantémy, orchidey a predovšetkým slnečnice.

Panna (23.8.-22.9.)

Panny sú rázne detailistky, ktoré milujú poriadok a pokoj. Preto sú pre nich tiež vhodné kytice, ktoré sú nevýrazných odtieňov a menšie kvietky. Kytica pre pannu by mala byť zložená z levandule, nezábudky, hortenzie alebo menších ruží, veľmi voňavá a skromná.

Váhy (23.9.-23.10.)

Podobne ako rak, aj váhy sú veľmi romanticky založené. Ideálne je pre nich voliť drobnejšie kvety jemných odtieňov, ako sú ružové ruže, hortenzie, kamélie alebo biele ľalie.

Škorpión (24.10.-22.11.)

Kvety pre vášnivé a intelektuálne škorpióny by mali byť tmavšie plné ohnivých farieb - červené, oranžové alebo žlté. Do kytice sa hodia predovšetkým ruže alebo orchidey.

Strelec (23.11.-21.12.)

Energickí a nezávislí strelci obľubujú kvety, ktoré sú nenáročné na údržbu a dlho vydržia. Uspejete u nich jednoduchými kyticami z pestrých väčších kvietkov napríklad ruží alebo karafiátov. 

Kozorožec (22.12.-20.1.)

Kozorožci sú pokojné a spoľahlivé znamenie, ktoré preferuje predovšetkým teplé odtiene červenej a hnedej skombinované s čistou bielou farbou. Vhodná kytica by mala obsahovať prírodné drevité prvky s kalou, pelargóniou, ľaliou alebo cyklámenom.

Vodnár (21.1.-20.2.)

Nespútaným vodnárom sa hodia kvety farebné s väčšími dominantnými súkvetiami. Kytica by mala byť viazaná do vysoka a tvorená podlhovastými stonkami farebných gladiol, azaliek alebo orchideií ladené najlepšie do fialovej a modrej.

Ryby (21.2.-20.3.)

Plaché a uzavreté ryby majú v obľube predovšetkým kytice v modrých a zelených odtieňoch. Vhodné sú frézie alebo georgíny. 


Každá takto pripravená kytica má svoju špecifickú vôňu, ktorá je jednotlivým znameniam príjemná. To môže byť vodítkom pri výbere vhodného parfumu s kvetinovou vôňou (napr. Chloe alebo Chanel), ktorým darček krásne dotvoríte.