Sychravé jesenné počasie - prinášame 5 tipov, ako bojovať so zlou náladou

  • MAGAZÍN
  • Sychravé jesenné počasie - prinášame 5 tipov, ako bojovať so zlou náladou

Sychravé jesenné počasie - prinášame 5 tipov, ako bojovať so zlou náladou

Jesenné počasie, to nie je iba farebné lístie a príjemne dlhé prechádzky. Rozverné počasie občas prinesie chladno a dážď, čo po slnečnom lete môže pôsobiť depresívne. V našom článku sa pozrieme na 5 tipov, ako so zlou náladou bojovať.

Jesenné počasie, to nie je iba farebné lístie a príjemne dlhé prechádzky. Rozverné počasie občas prinesie chladno a dážď, čo po slnečnom lete môže pôsobiť depresívne. Ako efektívne bojovať so zlou náladou? Na to existuje hneď niekoľko receptov.

Urobte si čas pre seba

S príchodom jesene neomylne prichádzajú tiež sviatky. Reklamy na ne začíname vidieť všade okolo nás. Jeden by si mohol myslieť, že Vianoce začínajú o niekoľko mesiacov skôr. Začínajúci stres a zhon nepôsobí snáď na nikoho dobre, čo v kombinácii s daždivým a chladným počasím môže naštartovať zlú náladu.

V týchto chvíľach je najlepšie vypnúť a urobiť si čas pre seba. Zababušiť sa pod deku, pustiť si príjemnú hudbu, poriadne si zakúriť a treba si do svojho obľúbeného kresla vziať knižku. Sem tam je dobré na nič nemyslieť a len si užívať príjemne navodenú atmosféru. Radovať sa môžete aj z maličkostí, tak prečo nie z príjemného prostredia, ktoré si pre seba vytvoríte.

Poriadne sa vyspite

Daždivý deň takmer zvádza k celému dňu strávenému v posteli. A prečo aj nie - spánok má pre ľudské telo blahodárne účinky a neradno ho dlhodobo podceňovať. Ak máte príležitosť, určite s nejakým malým šlofíkom neváhajte.

S dostatkom odpočinku budete svieži na všetky nadchádzajúce výzvy, takže vás len tak niečo nevykoľají. A vo finále budete lepšie zvládať ako pracovné, tak voľnočasové aktivity. Nenechajte sa o kvalitný spánok nikým pripraviť.

Nájdite si čas na objatie

Asi nie je nikto na svete, kto by nemal rád objímanie. Na zlú náladu pritom funguje ako blahodarný liek - keď na vás doľahne, jednoducho vezmite svojho partnera či partnerku a oddajte sa chvíľke v spoločnom objatí.

Singles nemusí zúfať. Chlpatí miláčikovia dokážu ľudského partnera mnohokrát spoľahlivo zastúpiť. Či už pes či mačka, obaja títo tvorovia sa s človekom vždy radi pomazlia, obzvlášť pokiaľ z nich cítia, že to potrebujú.

Žite v prítomnom okamihu

Niekedy nás môže stresovať nielen počasie, ale pohľad ako do budúcna, tak do minulosti. Čo sa stalo, nezmeníme a čo príde, s tým si poradíme. Občas je teda najlepšou voľbou "byť teraz a tu". V tomto okamihu ste pánmi situácie vy, môžete tak hodiť všetky starosti za hlavu.

Uvedomiť si hodnotu času pomáhajú napríklad hodinky. Sem tam môže pôsobiť až blahodárne, keď sa na chvíľu zadívate na plynúci čas. Môžete si tak utriediť myšlienky a dať prioritu skutočne tým veciam, ktoré za to stoja.

Urobte si radosť

Predmety nás robia šťastnými, na tom nič nezmeníme. Prečo tiež niečo meniť - keď máme prakticky na dosah veľa krásnych vecí za skvelé ceny, nie je potreba sa v niečom obmedzovať. Jednoducho stačí zabrúsiť do širokej ponuky obchodov a vybrať si niečo, čo urobí radosť len vám.

Či už sa jedná o príjemne voňajúci parfum, novú kabelku, vlasovú kozmetiku alebo šperky, ktoré rozžiaria váš deň, nie je nič zlé na tom, urobiť si radosť. Na našom e-shope sme expertmi v oblasti robení radosti a radi ju urobíme aj vám.