Ako byť príťažlivá pre mužov?

  • MAGAZÍN
  • Ako byť príťažlivá pre mužov?

Ako byť príťažlivá pre mužov?

Chcete, aby si vás muž všimol? Túžite byť neodolateľná a očarujúca? Potom musíte dodržiavať niekoľko pravidiel. Krása totiž nie je všetko a mnohokrát k získaniu vysnívaného muža nestačí. Potrebujete mať niečo navyše.

Ako zaujať muža, aby z vás nespustil oči? Vyniknite nad ostatnými ženami a zaistite si pozornosť každého muža, akého si len zaumienite. Stačí, keď budete dodržiavať nasledujúcich päť pravidiel.

1. Usmievajte sa a bavte sa

Kedy je žena najmenej sexi? Ak sedí sama v kúte a tvári sa, ako by práve zahryzla do citróna. Mať otrávený výraz je pre mnohých mužov jasným signálom, že je lepšie držať sa od vás ďalej. Niektoré ženy ale nasadia otrávený výraz zakaždým, keď si toho svojho muža vyhliadnu. Prečo? Myslia si, že ide o zvodný výraz. Nejde. Zvodný je úsmev. Ak sa budete mračiť alebo tváriť neutrálne, pravdepodobne žiadneho muža nezískate.  

Taktiež je lepšie, keď sa s priateľmi, s ktorými ste si vyrazili do spoločnosti, bavíte a nestraníte sa ich. V opačnom prípade to totiž pôsobí tak, že na spoločenskú konverzáciu nemáte náladu a vonku ste skrátka omylom. A ani to na mužov nepôsobí vôbec dobre. Naopak ak budete v centre diania, budete sa smiať, neustále niečo rozprávať, muž si vás všimne o to skôr.

Pri konverzácii z neho nespúšťajte oči. Ak budete sledovať dianie okolo seba a jemu venovať len letmé pohľady, môže si muž začať myslieť, že o neho nemáte záujem. Pritom ste možno len nervózna a neviete, kam s očami. Sústreďte sa. Prvý dojem je najdôležitejší a keď sa mu budete pozerať do očí a usmievať sa, dávate mu najavo, že vám nie je ľahostajný. Tiež mu nerozprávajte, ako veľmi sa nudíte a ako vás ľudia okolo otravujú. Síce to môže byť pravda, ale muž môže nadobudnúť dojem, že vás nudí aj on sám a rýchlo sa stiahne.

Radšej hovorte o tom, čo vás práve priviedlo na miesto, kde sa práve nachádzate a čo vám tam príde zaujímavé alebo zábavné. Snažte sa konverzovať ľahko a zábavne. Môžete aj trochu flirtovať, ale nie príliš okato, aby ste ho nevyplašili. Ak vám dotyčný muž úsmevy neopláca a naopak on sám sleduje dianie všade okolo a nie vás, radšej to vzdajte rovno, nech nie ste nakoniec sklamaná ešte viac ako doteraz. Príležitostí na zoznámenie budete mať ešte veľa.

2. Dajte mu najavo, že nie ste tak ľahko dostupná

Ako byť príťažlivá pre mužov a nepôsobiť lacno? Najpríťažlivejšie sú pre mužov ženy, ktoré sa nedajú zviesť príliš ľahko. Ak prejaví o vás nejaký muž záujem, neskáčte mu hneď do náručia a nepýtajte sa ho na to, kedy bude mať v nasledujúcich dňoch voľno, aby ste mohli niekam vyraziť. To muža jedine vydesí a odradí. Rozhodne nie je na škodu dať mu najavo istú náklonnosť, ale nič sa nemá preháňať.

Muž vás musí dobývať. Naznačte mu, že sa len tak nedáte a bude ho to stáť značné úsilie, než na schôdzku pristúpite.

Ženy, ktoré sa nenechávajú dobývať, majú u mužov oveľa menšiu váhu. Väčšinou ich rýchlo omrzia. Naopak ženy, ktoré sa nechávajú dobývať dlhšie, sú u mužov cennejšie, viac si ich vážia a tiež sa do nich dokážu ľahšie zamilovať. Ak bude na vás muž so schôdzkou tlačiť, radšej od neho dajte ruky preč. Neodbytní muži sú väčšinou zvyknutí na ženu tlačiť tak dlho, kým nedostanú to, čo chcú. Pre spoločný život tak rozhodne nie sú príliš vhodní. Akonáhle niečo nebude podľa nich, bude zle.

Na druhú stranu je ale potrebné rozlišovať medzi urputnou neodbytnosťou a tým, kedy o vás skutočne muž stojí a len vám chce dať najavo, že by ste sa mohli spoznať aj viac. V tom prípade záleží na konkrétnej situácii aj na tom, ako pri tom muž pôsobí. Je na vašom osobnom zvážení, či mu dáte šancu, alebo nie. Len majte na pamäti, že by ste na prvú ponuku ku schôdzke ihneď kývnuť nemali. Dajte mu šancu dobývať vás. 

3. Ukážte svoju inteligenciu

Ako spoznám, že sa páčim mužovi? Ak si túto otázku tiež pokladáte, čítajte ďalej. Len obyčajný pohľad a úsmev nemusí znamenať vôbec nič. Ten naozajstný záujem o vás prichádza až s tým, keď sa o vás začne skutočne zaujímať. A ak budete pre neho dostatočne zaujímavá, potom máte z polovice vyhrané. Je dokázané, že z dlhodobejšieho hľadiska muži uprednostňujú chytré a inteligentné ženy pred tými, s ktorými si nemajú čo povedať a s ktorými nemajú ani jeden spoločný záujem.

Ak chcete teda na muža zapôsobiť, ukážte, čo vo vás je. Samozrejme ale nezačínajte hneď s tým, koľko vysokých škôl ste vyštudovali, koľko titulov máte, koľko ich majú vaši rodičia alebo koľko svetových jazykov poznáte. Nesnažte sa povyšovať alebo mu dokazovať, o koľko je `hlúpejší` než vy. Môže to brať totiž tak, že sa mu snažíte ukázať, že na vás nemá a tak ani neexistuje šanca, že by ste s ním išli na schôdzku. Svoju inteligenciu aj to, čo viete, môžete dať najavo úplne inak, napríklad tým, že budete hovoriť rozvážne, budete vtipná a budete sa zaujímať aj o to, čo dotyčný muž robí, aké má zamestnanie, čo ho baví alebo napríklad o to, aký typ žien sa mu páči. 

Na to, aké ženy sa mu páčia, sa však nepýtajte priamo. Snažte sa otázky viesť takým smerom, aby to prezradil aj bez toho, aby ste mu museli pokladať konkrétnu otázku. Prečo je to dôležité? Pretože tak si ujasníte, na čom ste a či má vôbec zmysel sa ďalej snažiť. Tak zistíte, či by ste sa mu mohli páčiť alebo absolútne jeho typ nie ste a len strácate čas.

Ak príde reč na to, čo študujete, čo viete alebo kde pracujete, neprezrádzajte všetko hneď. Snažte sa byť tajomná, pretože aj to je známka inteligencie. Môžete však hovoriť aj o témach, ktoré vás zaujímajú a ukázať vašu silnú stránku. Ale nie za každú cenu.

Ak budete totiž hovoriť o téme, o ktorej muž nevie vôbec nič a ani ho nezaujíma, môžu byť naopak vaše znalosti na škodu. Muž si môže začať myslieť, že sa mu snažíte dokázať, ako hlboko u vás klesol, keď nevie alebo nepozná to isté, čo vy. Ideálne je nájsť si spoločnú tému a svoje znalosti vzájomne dopĺňať a následne plynule nadviazať na ďalšiu tému. Opäť je ale dôležité nevypotrebovať si celú konverzačnú muníciu hneď pri prvom zoznámení.

4. Pozrite sa do zrkadla

Ste spokojná sama so sebou? Páči sa vám, ako vyzeráte? Hoci fyzický vzhľad rozhodne nie je všetko, pri prvom zoznámení o vás môže mnohé prezradiť. Vyznáte sa v móde, alebo vám naopak módne trendy zostávajú cudzie? Potrpíte si viac na jednoduchosť než na nápaditosť? Ste extravagantná alebo naopak skôr konzervatívna? Každá žena by mala mať svoj vlastný štýl a ten si zachovávať. Len oblečenie ale nestačí. Ako zviesť muža, aby vás nedostal z hlavy?

Musíte krásne voňať. Dámsky parfum totiž s mužmi dokáže hotové zázraky. Akonáhle sa mužovi vaša vôňa zapáči, máte vyhraté. Preto dámske parfumy nepodceňujte a vyberte si taký, ktorý sa k vám hodí. Ak sa rada obliekate do športového oblečenia, zrejme orientálna vôňa nebude pre vás tou najvhodnejšou. Tiež nezabudnite na to, že na každom vonia parfum trochu inak a tak si každú vôňu poctivo odskúšajte priamo na vašej pokožke.

5. Zalichoťte mu

Mužské ego je veľmi citlivá záležitosť. Nemôžete sa teda mužovi zavďačiť viac, ako keď mu zalichotíte. Stačí jedna dobre cielená lichôtka a máte ho v hrsti. Čo ale muža poteší zo všetkého najviac? Predsa to isté, čo vás. Pochváľte mu jeho vôňu alebo mu dajte najavo, že vás milo prekvapilo, aké má znalosti.

Môžete mu tiež pochváliť hodinky alebo topánky, čím mu dáte najavo, že sa vám páči jeho vkus. Jedna či dve lichôtky rozhodne stačia, nepreháňajte to s nimi. Muž by si potom mohol začať myslieť, že mu lichotíte len preto, aby ste sa mu zapáčili a zavďačili a nemyslíte to úprimne.