Ako sa zoznámiť so ženou?

Ako sa zoznámiť so ženou?

Prvý dojem je ten najdôležitejší. To, ako zapôsobíte, môže ovplyvniť váš budúci úspech či neúspech. Ak chcete byť čo najúspešnejší, nesmiete nič zanedbať. Ako ale zvýšiť šance na úspech na maximum?

Na čo sa ženy sústredia u mužov najčastejšie? Čo u mužov uprednostňujú a čomu nedokážu odolať? Zoznámte sa s piatimi najdôležitejšími zásadami, ktorými je dôležité sa pri zvádzaní ženy riadiť.

1. Dajte najavo, že vám nechýba sebavedomie

Nie je nič horšie, ako byť pri prvom kontakte nervózny. Žena to okamžite vycíti a bude vedieť, že má navrch. V takom prípade sa však môže stať, že sa len bude baviť na váš účet a nakoniec odídete naprázdno. Preto je dôležité si pri prvom zoznámení veriť a neukazovať žiadnu zo svojich slabostí. Čo ale znamená byť sebavedomý?

V prvom rade je dôležité stáť vzpriamene, nemať ruky vo vreckách, usmievať sa a vyvarovať sa všetkých opakovaných pohybov, ktoré môžu nervozitu ľahko prezradiť. Najčastejšie sa jedná o prešľapovanie z miesta na miesto, ťahanie za nos, škrabanie sa na hlave alebo akejkoľvek inej časti tela či hranie sa s nejakou časťou vášho outfitu, napríklad s hodinkami, kravatou, náramkom či s čímkoľvek iným. Žena si to určite všimne a bude jej hneď jasné, že niečo iné cítite a inak sa správate.

2. Dbajte na svoj zovňajšok 

Ak si myslíte, že urobíte na ženu dojem tým, že na sebe budete mať okopané a zablatené topánky, vyťahané tričko, ošúchané nohavice alebo rozstrapatené vlasy, nemôžete byť ďalej od pravdy. Ženy majú rady upravených mužov. Čo si na vás všimnú zo všetkého najskôr? Je štatisticky dokázané, že ich najviac zaujíma, aké máte topánky. Nemusia byť drahé, z krokodílej kože ani od svetoznámej luxusnej značky, bohato stačí, keď budú čisté a budú ladiť s vašim celkovým outfitom. Jeho neoddeliteľnou súčasťou sú taktiež pánske hodinky. Často sa hovorí, že podľa hodiniek možno spoznať osobnosť muža. Znamená to teda, že na základe hodiniek aj ženy môžu odhadovať, aký vlastne ste.

Je vám jedno, ako vyzeráte, alebo sa snažíte ísť v stopách najnovších módnych trendov? Máte radšej luxus alebo praktickosť? Potrpíte si na extravagantné kúsky, alebo máte radi jednoduchosť? Hodinky pre mužov často neznamenajú len funkčný alebo módny doplnok, ale aj súčasť jeho samého. A to hlavne vtedy, ak majú k hodinkám, ktoré nosia, určitý vzťah. Bol to dar od blízkeho človeka, kúpil si ich na zaujímavom mieste alebo od zaujímavého človeka? Možno si každé hodinky vyberáte podľa rovnakých, vami určených pravidiel. Nech tak alebo tak, odrážajú to, čo ste, a tak nie je divu, že ani ženy pánske hodinky nenechávajú bez povšimnutia. 

Podobne si všímajú aj to, ako voniate. Pánsky parfum by mal totiž, rovnako ako hodinky dotvárať to, kým skutočne ste. Máte radšej jemnejšie vône, alebo výraznejšie, korenené? Používate vôbec pánske parfumy alebo sa spoliehate na svoju osobnú vôňu? Ak vám povie žena, že krásne voniate, máte z polovice vyhrané. Pre ženu nie je nič príťažlivejšie než muž, ktorý voní. Tú vôňu si totiž zapamätá na dlhé dni až týždne.

Ako zbaliť ženu a nestrápniť sa? Odpoveď znie - nepotiť sa. V dnešnej dobe existuje mnoho kvalitných dezodorantov, antiperspirantov, vďaka ktorým môžete potenie redukovať. Ak viete, že sa často potíte, alebo je práve leto a teploty siahajú do závratných výšin, snažte sa vyberať si také oblečenie, na ktorom pot nebude viditeľný. Nie je pre mužov väčšie faux pas, ako osloviť ženu s kruhmi v podpazuší a s mokrým chrbátom.

3. Pýtajte sa a načúvajte

Vedieť sa pýtať, dokáže každý, ale načúvanie je vlastnosť, ktorá mnohým mužom chýba. Žena potrebuje vedieť, že o ňu máte záujem. Akonáhle jej dôjde, že vám ide len o to jedno, alebo sa skrátka len nemáte zrovna s kým baviť, šanca na úspech sa blíži nule. Ženy sú rady, keď sa ich muži na niečo pýtajú, ale tiež očakávajú, že budú počúvať a na jej odpovede reagovať.

Preto sa pýtajte na to, čo vás skutočne zaujíma. Tiež je dôležité klásť nápaditejšie otázky ako sú: Kde bývaš? Ešte študuješ? A čo robíš práve tu? Na to sa pýta žien deväťdesiat deväť percent mužov a je únavné opakovať tie isté odpovede dokola. Naviac žena môže nadobudnúť dojem, že rovnako ako ste `originální` v kladení otázok, budete originálny aj v iných aspektoch života.

4. Buďte rozprávačom

Ako sa zoznámiť so ženou, aby vás v ďalších dňoch a týždňoch nedokázala pustiť z hlavy? Okúzľujte nielen vašu vyvolenú ženu, ale aj tých, ktorí vám na večierku či inej akcii robia spoločnosť. Pre ženu nič nie je viac fascinujúce ako to, keď je objekt jej záujmu stredobodom pozornosti. Preto sa snažte rozprávať. Ale čo? Napríklad vtipy. Nie hlúpe, infantilné vtipy. Ani nevhodné vtipy ani tie o blondínkach, ktorých majú všetci už plné zuby. Ale také, ktoré nie sú otrepané a majú vtipnú pointu. Že žiadne takéto vtipy nepoznáte? Nevadí, postačí vám nejaká smiešna či zaujímavá príhoda, ktorá sa stala vám osobne alebo niekomu, koho poznáte. Alebo si napríklad nejakú vymyslite. Rozprávajte ju však tak, aby po piatej vete nezačali ľudia okolo vás odchádzať alebo sa baviť s niekým iným.

Rozprávanie príbehov je však umenie, ktoré sa nenaučíte zo dňa na deň. Chce to roky praxe a ak ste vo väčšej spoločnosti nikdy nič nerozprávali, nepokúšajte sa o to ani v prípade dámy, ktorej pozornosť chcete upútať. Radšej skúšajte zaujať rozprávaním o niečom, čo dobre poznáte. Napríklad o vašej práci, o vašich koníčkoch, skrátka o tom, čo vás skutočne zaujíma. Nikdy sa ale nad nikoho nepovyšujte. Taktiež si dávajte pozor na to, aby ste nepôsobili arogantne alebo namyslene. A už vôbec sa nechovajte tak, ako že ste všade boli a všetko poznáte. Napríklad môže pôsobiť zaujímavo, že ste precestovali už sto štátov a v budúcom roku sa chystáte precestovať zvyšok, ale nie pre každého. Rovnako tak nepôsobí dobre ani fakt, keď sa snažíte všetkým dokázať, že rozumiete politike, ekonomike, kultúre aj problémom tretieho sveta. Aj keby, nechajte si niečo na ďalšiu príležitosť. Pri rozprávaní by ste mali pôsobiť uvoľnene a hlavne byť sami sebou. 

5. Ukážte, že ste gentleman

Stále ste neoslovili ženu, ktorú už pár desiatok minút sledujete? Neviete, ako na to? Najjednoduchšou cestou na zoznámenie je vypozorovať, čo pije a akonáhle bude svoju pohárik dopíjať, môžete ju osloviť s tým, či jej môžete doniesť ďalšie víno / koktail / pivo / kolu. Dôjde jej, že ste si všimli, čo celý večer pije a pravdepodobne ju to aj zaujme. Minimálne bude chcieť zistiť, kto o ňu prejavuje taký záujem. Akonáhle sa dáte do reči, ukážte, že ste pravý gentleman. Keď bude potrebné, podržte jej kabát či kabelku. Ak jej spadne na zem napríklad obrúsok alebo čokoľvek iné, zohnite sa pre to skôr ako ona.

Nič nepokazíte tým, keď sa jej napríklad spýtate, či jej nie je zima. Ak odpovie kladne, môžete jej požičať svoje sako. Ak dopije drink, opýtajte sa, či si ešte dá alebo či nemá hlad. Ženu to vždy poteší. Na druhú stranu to ale so starostlivosťou príliš nepreháňajte. Ak sa budete pýtať každú štvrť hodinu, či jej nie je zima, či nie je smädná alebo hladná, začne jej to byť nepríjemné. Ako sa hovorí - všetko s mierou. Dve alebo tri otázky za večer , ktorými prejavíte záujem a starostlivosť, rozhodne na dotknutej žene zanechajú stopy.

Gentlemanov na svete nie je nazvyš, ale každá žena po ňom v kútiku duše túži. A to aj v prípade, ak tvrdí svojmu okoliu, že chce byť stopercentne samostatná a nikoho k ničomu nepotrebuje. V tom prípade jej názor rešpektujte, napriek tomu si galantnosť neodpusťte.