Ako starnúť s gráciou?

4. 11. 2019

Ako starnúť s gráciou?

Nemusíte pod ruku chirurga, aby ste aj v pokročilejšom veku vyzerala perfektne. Začnite sa o seba starať včas a uvidíte sama! Máme pre vás tipy, ako na to.

Čas nezastavíme a jeho známky sa neúprosne vpisujú do tvárí nás všetkých. Z médií takmer denne vídame, ako sa môže snaha o boj s časom zvrtnúť. Neúmerné vyhladzovanie pleti, botox a plastické operácie sa čoskoro obrátia proti svojmu majiteľovi a namiesto krásnej tváre na nás z fotiek zízajú voskové figuríny. Nikto nechce starnúť, ale verte, že to ide aj s gráciou. Len sa pozrite na Júliu Roberts, Maryl Streep či Sharon Stone. Takto vyzerajú dámy, ktoré vedia, ako sa vysporiadať s pribúdajúcimi rokmi aj bez plastík. V čom tkvie ich úspech? Z časti určite v dobrých génoch, ale veľa vecí sa dá ovplyvniť aj správnou starostlivosťou. Poďte sa inšpirovať tipmi a trikami, ktoré vám udržia pohľadnú tvár i telo, a to bez zásahu plastického chirurga. 

UV Filter

Blahodarné slnko všetci milujeme, ale pre nechránenú pleť môže mať nedozerné následky. Tip č. 1 je teda jasný. Nevychádzajte bez krému s UV filtrom. Chrániť si pokožku pred slnkom by ste mali v každom počasí - či svieti slnko, je zamračené alebo prší. Úplnou samozrejmosťou je nanesenie opaľovacieho krému pri príležitosti kúpania a slnenia. Opálená pokožka je sexy a mladistvá, ale nejdite pre ňu cez mŕtvoly. Naozaj sa oplatí použiť kvalitný opalovací krém. V starobe vám túto ochranu pokožka mnohonásobne vráti.

Pohyb

Pravidelný pohyb, či už vo forme športu alebo klasického cvičenia v posilňovni, by mal byť neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Je nám jasné, že máte veľa povinností a nie je vždy ľahké vyčleniť si na cvičenie čas, ale je to investícia, ktorá sa vážne oplatí. Fyzická aktivita nielen, že okysličuje kožu, ale samozrejme spevňuje svaly. A štíhle, pevné telo s hydratovanou pokožkou vám s kľudom odpočíta 10 rokov od vášho reálneho veku.

Pitný režim

Nepodceňujte silu pitného režimu. Ani najdrahšia kozmetika nedokáže nahradiť chýbajúce tekutiny v tele. Vypite denne minimálne 2 litre čistej vody a dôsledne dodržujte toto množstvo. V ideálnom prípade sa vyhýbajte častej konzumácii kávy a alkoholu, ktoré odvodňujú a spôsobujú predčasné starnutie pleti.

Kvalitná strava 

Ste to, čo jete. Táto, už legendárna hláška, má v sebe hlbokú pravdu. Ak sa budete napchávať sladkými zákuskami, fastfoodom a mastnými jedlami, ku kráse vám to rozhodne nepridá. Ženy v pokročilom veku navyše majú spomalený metabolizmus, ktorý tieto prehrešky trestá o to viac. Samozrejme, že pre duševnú pohodu, ktorá sa mimochodom tiež na vzhľade výrazne prejavuje, si môžete sem tam uletieť. Ale nerobte to často.


Dobre zvolená kozmetika

Všeobecne sa verí v to, že čím drahšie a špecifickejšie produkty používate, tým lepšie výsledky sa dostavia. Podľa najrôznejších testov však nie je pravda, že v drahej fľaštičke značkového produktu za tisícky nájdete zázrak, ktorý vám vyčaruje dokonale hladkú pleť. Aj lacnejšia kozmetika dokáže veľa. Hlavné je, aby ste ju používala pravidelne. Napríklad Kylie Minuoge o sebe tvrdí, že celý život používa lacný krém značky Pond 's, ktorý jej odporučila mamička. A na svojich 51 rokov naozaj nevyzerá.

Nezameriavajte sa však iba na pleť. Vašu pozornosť si zaslúži pokožka celého tela. Aj tu sa starnutie prejavuje, hlavne vráskami a povolenou kožou. Využívajte spevňujúce telové mlieka a vyskúšať môžete aj tie s prímesou vášho obľúbeného parfumu. Nezabúdajte ani na starostlivosť o vlasy. Aj na nich sa starnutie prejavuje a potrebujú o to viac vyživovať. Mimo kvalitný šampón môžete vyskúšať hĺbkové hydratačné masky či oleje, určené špeciálne pre zrelé vlasy.

Perfektné odlíčenie

Absolútne zásadné pre krásnu pleť, či už v akomkoľvek veku, je jej kvalitné odlíčenie. Po celý deň sa na ňu chytajú rôzne nečistoty, ktoré zanášajú póry. Pripočítajme k tomu nedostatočne umytý make-up a nešťastie v podobe vyrážok a hlbokých vrások je na svete. Vaša pleť potrebuje v noci odpočívať čistá a dokonale odlíčená. Jedine tak sa bude môcť správne regenerovať. 

Prírodné produkty - tipy z chladničky

Vyskúšajte niekedy miesto do kozmetickej skrinky nahliadnuť do chladničky. Na internete nájdete veľa receptov na domáce kozmetické masky, ktoré naozaj fungujú. Pre starnúcu pleť, ktorá potrebuje vyživiť, sa poobzerajte hlavne po surovinách, ako je olivový olej, avokádo, vajcia, marhule, med či banány. Aj vyššie menované slávne krásky sa neboja siahnuť po domácej maske a vidíte, ako to funguje!

Zásadné v procese starnutia je nenechať sa ovládať mylnou domnienkou, že krásna je žena iba v mladosti. Túto "pravdu", ktorú nám po celé roky podsúvali médiá a všemožné módne magazíny, našťastie spoločnosť postupne opúšťa. Preto si pripustite, že je normálne mať vrásky. Nesnažte sa vyzerať mlado nevhodne zvoleným "mladistvým" outfitom - príliš krátke sukne, extra roztrhané džínsy a odvážne nápisy vám na veku neuberú, rovnako ako prehnaný mejkap.

Hlavne, buďte veselá a svoja. Keď sa na svet budete usmievať a život budete brať s ľahkosťou, tá pozitívna energia, ktorá z vás bude vyžarovať, zatieni všetky vrásky aj šediny.