Ako vybrať ten pravý dámsky parfum?

  • MAGAZÍN
  • Ako vybrať ten pravý dámsky parfum?

Ako vybrať ten pravý dámsky parfum?

Do vône sa zamilujete na prvé privoňanie, alebo jednoducho nie je tou pravou a musíte hľadať ďalej. Ku všetkému je dôležité zistiť, ako sa vôňa rozvinie práve na vašej pokožke. Je známe, že rovnaká vôňa na každom z nás vonia inak. Podľa čoho si teda vyberiete dámsky parfum priamo pre vás?

Parfumy vyberáte podľa niekoľkých osobných kritérií - ktoré vône uprednostňujete, aké farby máte rada, ako intenzívnu vôňu chcete a dokonca aj podľa znamenia, v ktorom ste sa narodili. Aj to môže zohrať dôležitú úlohu pri výbere toho správneho parfumu. Samozrejme v ďalšej fáze prichádza výber vône podľa konkrétnej značky.

Ktorá vôňa je pre vás tá pravá?  

Dámske parfumy môžeme rozlišovať podľa štyroch typov vôní. Máme vône kvetinové, ktoré si vyberajú najmä ženy romanticky založené. Potom existujú vône ovocné, ktoré zaujmú predovšetkým ženy holdujúce sladším a letným vôňam. Orientálne parfumy bývajú ťažšie, a preto si ich vyberajú najmä zrelé ženy so zmyslom pre tajomné vône. Hlavnou prísadou drevitých vôní je céder. Ten v parfumoch hrá prím. Jeho vôňa je nezameniteľná a ak raz jeho omamnej vôni podľahnete, už nikdy nebudete chcieť nič iné. Občas sa do drevitých vôní primiešava tiež santalové drevo. Aj to má svoju špecifickú vôňu, ktorú vyhľadávajú najmä sebavedomé ženy.

Poznajte sa podľa vašej obľúbenej farby

Ak máte jasno vo vôňach, je potrebné si rozmyslieť, ktorá farba či farby sú vašimi najobľúbenejšími. Váhate? Pozrite sa do skrine a iste na prvý pohľad zistíte, ktorá farba vo vašom šatníku dominuje. Ak prevažuje farba biela, potom sa poobzerajte po sviežich citrusových a broskyňových tónoch. Chybu neurobíte ani kvetinovou vôňou s dominanciou ruže, ľalie alebo jazmínu. Ak je vašou obľúbenou farbou čierna, potom je pre vás ideálnou voľbou orientálna vanilka, niektorá z drevitých vôní alebo kvetinové vône s dominanciou pačuli, korenia, hyacintu či gardénie. Máte zo všetkého najradšej farbu červenú?

Akákoľvek kvetinová vôňa bude tou správnou voľbou priamo pre vás. Rovnako je to aj s vôňami orientálnymi a drevitými. Prevažujúca zelená farba vo vašom šatníku znamená, že dávate prednosť kvetinovým vôňam, ktoré obsahujú esenciu z fialiek, jazmínu, lotosu alebo kvetov pomarančovníka. Pre ženy, ktoré majú najradšej modrú farbu, sú ideálne vône kvetinové aj ovocné, ktoré im dodajú pocit sviežosti a ľahkosti. Skvelý parfum bude taký, ktorý bude voňať po citrusoch, jablku, konvalinkách, jazmíne alebo magnólií.

Dámska vôňa podľa znamenia

Existujú štyri typy znamenia. Zemité znamenia sú znamenia býk, panna a kozorožec. Preto tiež dávajú prednosť vôňam drevitým. Baran, lev, strelec patrí k takzvaným ohnivým znameniam a tak sa vyžívajú najmä vo veľmi výrazných vôňach. Rak, škorpión a ryby sú vodné znamenia a tak dávajú prednosť romantickým kvetinovým vôňam. Blíženci, váhy a vodnár sú znamenia vzdušné a najradšej majú vône veľmi atypické, zmesi jemných a korenistejších vôní.

Vyberajte podľa ročného obdobia

Ak nie ste zvyknuté používať po celý rok len jeden parfum, potom vyberajte podľa toho, či je zrovna zima, jar, leto alebo jeseň. Pre zimu sú totiž typické najmä ťažšie, korenistejšie vône. Skvelou voľbou je však tiež vanilka alebo exotické ovocie. Parfumy, ktorých hlavnou zložkou je céder a santalové drevo, sú na zimné mesiace ako stvorené. Jar si ženy najčastejšie spájajú s ľahkými a sviežimi ovocnými a kvetinovými vôňami. Kým leto priamo nabáda k parfumom pripomínajúce exotiku a more. K jeseni sa naopak hodia najmä drevité vône.

Ako intenzívnu vôňu chcete?

Existujú štyri typy vôní. Parfum, parfumovaná voda, toaletná voda a kolínska voda. Parfum je najintenzívnejší, pretože obsahuje 15-40% vonných esencií. Parfumovaná voda ich obsahuje okolo 12 - 15%, toaletná voda 6-12% a kolínska maximálne 5%. Ak chcete, aby vôňa vydržala po celý deň, ideálnym riešením je parfumovaná alebo toaletná voda. V prípade parfumu môže byť vôňa dokonca tak intenzívna, že ju ucítia aj všetci okolo vás. Preto je potrebné s ním zaobchádzať veľmi opatrne.

Parfumy od konkrétnych značiek

Nie je nad to mať svoju obľúbenú značku. Ktoré ale patria k tým najobľúbenejším na svete? Nikdy nešliapnete vedľa napríklad so značkou Guess. Parfumy Guess rovnako ako toaletné vody vydržia po celý deň a ponúkajú širokú škálu vôní od tých najľahších kvetinových a ovocných až napríklad po parfumy veľmi zmyselné až erotické. Jedným z najobľúbenejších je v súčasnosti Guess Seductive Noir, ktorému dominuje bergamot, pivonka a šalvia. Hodí sa najmä na slávnostné príležitosti alebo na večerné spoločenské akcie. A rozhodne sa hodí na schôdzku s mužom, ktorého chcete okúzliť.

Parfumy DKNY sú tiež veľmi obľúbené medzi ženami po celom svete. A to nielen preto, že ich ľahko spoznáte medzi tisíckami ďalšími podľa charakteristického balenia. Flakón totiž pripomína jablko vo všetkých možných farbách. Parfumy DKNY Be Delicious sú jednoznačne tými najobľúbenejšími. Sú to svieže ovocno-kvetinové vône, ktoré si zamilujú ženy všetkých vekových kategórií.

Tretie najobľúbenejšie sú parfumy Versace. Značku založil v roku 1978 Gianni Versace, veľmi výstredný taliansky módny návrhár. A tak sú pochopiteľne výstredné aj jeho parfumy. Parfumované vody Versace bývajú veľmi jemné, intenzívne a s orientálnym nádychom. Vhodné sú najmä pre ženy, ktoré sa nerady schovávajú do obyčajných vôní, ale radšej trochu experimentujú. Navyše orientálnymi vôňami nikdy nič nepokazíte a to v žiadnom ročnom období.