Ako vybrať správny odtieň rúžu

  • MAGAZÍN
  • Ako vybrať správny odtieň rúžu

Ako vybrať správny odtieň rúžu

Predstavte si situáciu, kedy sa túlate uličkami obchodov a prezeráte si najrôznejšie farby a typy rúžov. Tak rada by ste konečne našla nejaký, ktorý vám perfektne padne. Či už výrazný, s ktorým budete neprehliadnuteľná, alebo jemnejší, ktorý skvelo podčiarkne vašu ženskú krásu. Lenže výrobcovia ponúkajú toľko rôznych podtónov, konzistencií a zložení, že sa nákup rúžu z veselého rozptýlenia premení skôr v náročnú misiu.

Ale nebojte sa, existuje riešenie, ako si výber vhodného rúžu uľahčiť. Vlastne k tomu potrebujete poznať celkom málo základných pravidiel, ktoré vám v dnešnom článku vysvetlíme. Nakoniec uvidíte samy, že vybrať vhodný rúž je v skutočnosti celkom jednoduché.


Určite správne podtón vašej pleti

Najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť, je identifikovať správne podtón vašej pokožky. To okrem iného uľahčí nielen výber rúžu, ale aj správneho odtieňa make-upu alebo podkladovej bázy. Väčšina ľudí spadá do jednej z dvoch hlavných kategórií - teplé alebo studené. Tí, ktorí majú studené podtóny majú pleť svetlejšiu, tí s teplými podtónmi naopak mávajú zlatý alebo olivový odtieň pleti. Ak máte problémy určiť svoj typ, je možné, že patríte do skupiny s neutrálnym podtónom.

Keď zvládnete určiť svoj podtón, bude pre vás oveľa jednoduchšie nájsť si rúž, ktorý vám perfektne sadne. Pretože po pravde povedané, veľa odtieňov na vás bude vyzerať dosť dobre - to je aj dôvod, prečo sa na vašom kozmetickom stolíku kopia rúže podobných odtieňov. Potom sa ale objaví niektorý, u ktorého budete vedieť, že to je skrátka ono.

Ako zistiť tón vašej pleti?

Či už ste extrémne bledý, alebo máte veľmi tmavú pleť, jej podtóny budú vždy spadať do troch základných kategórií:

  • Chladné - tóny modrasté, červené alebo ružové
  • Teplé - tóny zlatej, broskyňovej, oranžovej alebo žltej
  • Neutrálne - zmes obidvoch

Čo keď máte problém s určením svojho podtónu? V tom prípade vám pomôžu rôzne indície:

Chladný podtón

Tento podtón máte v prípade, že je vaša pokožka ľahko ružovkastá alebo modrastá. Keď sa opaľujete na slniečku, väčšinou sa najskôr spálite, než sa vám podarí opáliť sa pekne. Vaše žily na zápästí vyzerajú modro a celkovo vám pasujú skôr strieborné ako zlaté šperky.

Najlepšie rúže pre tento typ pleti sú tie s modrými, sivými alebo fialovými odtieňmi. Ale pozor, tým nechceme povedať, že si máte pery maľovať modro alebo fialovo, aj keď by to určite vyzeralo štýlovo napríklad na metalovom koncerte. Ak sa ale chystáte vyberať červený rúž, mrknite sa po odtieňoch s modro-červeným nádychom - napr. Čerešňovo červenú, než po tých, ktoré farebne hrajú do oranžova. Vyskúšať môžete všetky odtiene tmavých bobúľ, ako sú brusnice, maliny, černice alebo tiež odtiene tmavej slivky.

Tip: rúž Makeup Revolution Renaissance Lipstick Cliche, rúž Shiseido Lacquerink Lipshine 308 Patent Plum

Neutrálny podtón

Na vašej pleti sa mieša zmes ružových a žltých podtónov. Pristanú vám tak ako zlaté, tak aj strieborné šperky. Vďaka tomu si môžete dovoliť aj všelijaké rôzne odtiene rúžov. Pokiaľ máte svetlú pleť, nebojte sa ísť do ružových rúžov. Majiteľky stredne tmavej pleti môžu vyskúšať fialové odtiene a na tmavšej koži potom budú perfektné odtiene vo farbách bobuľovitých plodov - černice a ríbezlí.

Tip: rúž Maybelline SuperStay Matte Ink Liquid Lipstick - 20 Pioneer, rúž Armani (Giorgio Armani) Lip Maestro Liquid Lipstick 500

Teplý podtón

Vaša pleť patrí do tejto skupiny, ak máte na pokožke žltý, zlatý alebo olivový odtieň. Napovedia vám tiež žily na zápästí, ktoré majú skôr nazelenalý odtieň, než modrý. Opaľujete sa ľahko a zriedkakedy sa spálite. Viac ako strieborné vám pasujú zlaté šperky.

Nejlepší rtěnky pro teplé podtóny jsou rtěnky v teplých odstínech. To znamená, že byste měla sáhnout po cihlově červené, korálově červené, terakotově hnědé nebo klidně i odvážné ohnivě červené či oranžové. Pokud se na to cítíte, můžete zkusit i rtěnky v barvě mědi nebo zlata, které jsou velmi nápadné a nevšední.

Tip: rúž Shiseido Visionaire Gél Lipstick 218 Volcanic, rúž Shiseido Modern Matte Powder Lipstick 528 Torch Song

Teraz sme si povedali základné pravidlá, ktoré vám môžu pomôcť v ceste za najlepším odtieňom rúžu. Čo keď ale chcete vybrať rúž v odtieni nude alebo vo výraznom odtieni? Ako postupovať v tomto prípade? Máme pre vás pár tipov.

Ako vybrať nude rúž

Nude odtiene rúžov sú veľmi obľúbené a dá sa očakávať, že len tak z výslnia nezmiznú. Pretože tzv. Nahé líčenie sa hodí pre akúkoľvek príležitosť, vyzerá veľmi prirodzene a atraktívne. Navyše je nutné v prípade, ak chcete zvýrazniť vaše oči. Vo svete líčenia totiž platí, že ak nechcete vyzerať ako zmaľovaná bábika, vyberiete si vždy pery alebo oči, na ktoré použijete výrazné líčidlo. Nikdy nie oboje.

Nájdenie vhodného odtieňa nude rúžu môže byť celkom ťažké, pretože jeho tón buďto krásne oživí vašu prirodzenú farbu pier, alebo naopak bude vyzerať veľmi zle. V tomto prípade neexistuje nič medzi tým. Pod pomenovaním nahé pery sa nemusí nutne skrývať farba vašej pleti. Ide skôr o to, aby ste našli rúž, ktorý zodpovedá farbe vašich pier. Hlavnou myšlienkou a podstatou týchto rúžov je váš odtieň zdôrazniť tónom, ktorý pôsobí prirodzene.

Pri výbere nude rúžu sa riaďte týmito tipmi:

Dobrým východiskovým bodom pre váš nude odtieň je nájsť taký tón, ktorý zodpovedá, alebo je o stupeň tmavší ako farba vnútornej strany vašich pier.

Zaujímavou alternatívou oproti nude rúžom sú tónované balzamy a lesky na pery, ktoré dodajú vašim perám trošku farby, ktorá váš prirodzený odtieň povzbudí.

Ako vybrať žiarivý rúž

Pokiaľ naopak chcete, aby vaše pery priťahovali pozornosť, vyskúšajte rúž, ktorý vaše pery rozžiari. Jasné farby ako ružová, oranžová a červená krásne rozjasnia vašu tvár a premenia váš image.

Ak ste nováčikmi v tejto oblasti, a žiarivý rúž si ešte len plánujete kúpiť, môžete sa riadiť týmito radami:

Keď si zvolíte lesk na pery alebo lesklý rúž, budete vyzerať veľmi sviežo a mladistvo. Saténový alebo krémový rúž pôsobí klasickým dojmom dámy na úrovni. Ak zvolíte matný rúž, budete pôsobiť dojmom silnej osobnosti a znalkyne módnych trendov. Matné pery sú momentálne veľmi trendy.

Čo sa týka farby, vyberajte si podľa svojich preferencií. Chladnejšie tóny pôsobia jasnejším a výraznejším dojmom, teplé tóny sú naopak viac prirodzené a jemnejšie.

Pamätajte si, že čím prirodzenejšia a menej extravagantná je farba rúžu, tým univerzálnejšie a všestrannejšie bude vo výsledku jej použitie.

Všeobecné pravidlá a tipy pre nosenie rúžu

Pamätajte, že vždy je dôležité mať zdravé a hebké pery. Na suchých a šupinkami pokrytých perách bude aj ten najlepší rúž vyzerať zle.

Ak chcete, používajte kontúrovaciu ceruzku. Vďaka nej si vytvoríte tvar pier podľa vašich preferencií a môže byť veľmi nápomocná. Jej farba ale musí byť v rovnakom alebo o odtieň svetlejším tóne, než je váš rúž. Hoci sa na výslnie vracajú rôzne módne trendy z minulosti, tmavo orámované ústa našťastie ostali pochované hlboko v dejinách deväťdesiatych rokov.

Vždy myslite na stav vašej pleti. Výrazný rúž si môžu dovoliť ženy s krásnou pleťou alebo minimálne dobrým make-upom. Ak máte problematickú pokožku, výrazné farby na tento problém ešte viac upozornia.

Strážte si, aby sa vám rúž neotrel o zuby. Takéto faux pas si určite neželáte.