Ako zbaliť ženu?

Ako zbaliť ženu?

Pre niekoho to môže byť takmer nadľudský výkon, pre iného je to prechádzka ružovou záhradou, pretože vie, ako na to. Chcete sa aj vy stať pre ženy neodolateľnými? Stačí vám k tomu málo - poznať tie správne triky a ženské myslenie.

Len drahé oblečenie, luxusný automobil a uhrančivý pohľad niekedy nestačí. Ženy sú rafinované a to isté očakávajú od mužov. Nemajú radi nič prvoplánové a už vôbec nie v prípade, keď s nimi muž flirtuje. Preto sa snažte svoju vysnívanú ženu získať inak, chytrejšie a premyslenejšie.  

Pripravili sme si pre vás 5 tipov, ako sa zoznámiť so ženou:  

1. Buďte sebavedomí

Sebavedomie vám v žiadnom prípade nesmie chýbať. Nie je nič horšie, ako muž hýriaci peniazmi, ktorý za nich chce schovať svoju plachosť. Hoci ženy môžu byť v prvej chvíli mužskou hanblivosťou prekvapené (v dobrom slova zmysle), z dlhodobého hľadiska je dokázané, že ženy túžia po sebavedomých mužoch. Naviac, ktorá žena má rada, keď neustále musí muža do niečoho tlačiť, prehovárať ho a stále robiť ten prvý krok? Väčšinou žiadna. Ženy skôr uprednostňujú mužov, ktorí ich dokážu viesť. Vedia viesť konverzáciu, klásť otázky a neboja sa vyjadriť svoj názor.

Oveľa lepšie pôsobia muži, ktorí sú v spoločnosti vidieť, stoja vzpriamene, bavia spoločnosť okolo seba a rozdávajú úsmevy na všetky strany. Tí, čo sa krčia v kúte a snažia sa, aby si ich nikto nevšimol, nemajú šancu.  

Verte alebo nie, žena vycíti, ak ste sebavedomí alebo obyčajný uzlíček nervov a komplexov, ktorý k sebe hľadá ženu, ktorú bude môcť deň čo deň zavalovať svojimi problémami.

Ale pozor, nech to so sebavedomím príliš nepreženiete. Snažte sa byť sami sebou, ale nesnažte sa byť stredobodom pozornosti za každú cenu. Rovnako tak sa nesnažte žene ukázať, že ste vševed, a že ste všade boli. Je síce pekné, že ste už trikrát obleteli celý svet a spoznali ženy všetkých národností, ale na ženu tým dlhodobejší dojem neurobíte, bude jej to imponovať celý večer, čo ste sa zoznámili, druhý deň sa jej to rozleží v hlave a už sa neozve.  

Byť sebavedomý neznamená ani to, že budete žene vnucovať jednu lichôtku za druhou. A už vôbec nemá žena rada otrepané lichôtky, ktorými jej hovoríte, ako má krásne oči alebo vlasy. S lichôtkami teda šetrite, ale nevyhýbajte sa im úplne. Snažte sa byť originálny a prispôsobiť lichôtku danej situácii.

2. Dajte si záležať na svojom zovňajšku 

To je druhý najdôležitejší bod. Ženy obdivujú mužov, ktorí sa vedia pekne a vkusne obliekať. Rovnako tak majú rady aj to, keď muž krásne voní. Čo sa týka detailov vášho outfitu, ženy si najčastejšie všímajú hodinky a topánky. Pánske hodinky by mali byť dôležitou súčasťou každého muža. Podľa hodiniek sa totiž mnohokrát pozná, aký má muž vkus. Zrejme ženu neoslníte lacnými plastovými hodinkami bežných konfekčných značiek alebo kópiami drahých značiek. Hodinky pre mužov by mali vyjadrovať to, ako veľmi sú originálni a ako veľmi si potrpia na originalitu, či sú skôr praktickí alebo extravagantní, či dajú na precíznu ručnú prácu alebo sa uspokoja s konformitou alebo či sa riadia aktuálnymi trendami, či im na nich vôbec nezáleží.

Nemusíte si kupovať hodinky za desaťtisíce alebo dokonca za stotisíce, aj omnoho lacnejšie pánske hodinky dokážu upútať pozornosť, vyjadriť vašu osobnosť a splniť svoj účel. Dnes už nie je žiadnou výnimkou, že muži často nosia hodinky na pravej aj ľavej ruke. Mali by ste však žene dokázať odôvodniť, prečo práve aj vy nosíte dvoje hodinky. Nikdy však nezačínajte žene rozprávať o tom, ako veľmi sú to drahé hodinky. Cena v prvej chvíli rozhodne nie je dôležitá, dôležitý je príbeh.   

Podobné je to aj s parfumom. Pánsky parfum takisto utvára celkový dojem, a preto si dajte s jeho výberom náležitú prácu. V prvom rade dbajte na to, aby dokázal rozvíjať svoju vôňu po celý deň. Nie je nič zmyselnejšie ako príjemne voniaci muž. Ale ak idete do spoločnosti vo večerných hodinách, po celom dni strávenom v práci alebo na pracovných schôdzkach, nie vždy parfum (alebo toaletná voda) vydrží po celý deň. Preto vsádzajte na kvalitu. Kvalitné parfumy rozhodne vydržia po celý deň, rovnako ako niektoré toaletné vody. Majte svoju obľúbenú značku a držte sa jej. Ako ale poznať tú najvhodnejšiu vôňu pre vás? Akonáhle vám žena povie, že krásne voníte, je to pravda. V tú chvílu spoznáte, že na sebe máte tú vôňu, ktorá je pre vás tá pravá. Pánske parfumy sú alfou a omegou mužskej osobnosti a verte, že ten správny v bežnej drogérii nezoženiete.   

Okrem hodiniek a parfumov je samozrejme dôležité aj oblečenie a topánky, ktoré máte na sebe. Okopané špičky, ošľapané päty alebo topánky od blata rozhodne žiadnu ženu nezaujmú a ak áno, nebude to na vás mať pozitívny dopad. Možno vás prekvapí, ako často sa ženy rozhodujú, či sa s mužom začať baviť alebo ho ignorovať, na základe toho, aké má topánky. Rovnako tak sa pozerajú, či topánky ladia so zbytkom oblečenia. Ak si vezmete k spoločenskému obleku športové topánky, neuspejete, naopak, budete za toho, kto nepozná etiketu alebo sa snaží byť za každú cenu zaujímavý. Na druhú stranu, ak idete do spoločnosti, kde nie je formálne oblečenie vyžadované, pokojne sa môžete snažiť zapôsobiť extravagantnejšou obuvou alebo iným kusom oblečenia. Ak máte na sebe košeľu, mala by byť vždy perfektne vyžehlená, ak máte nohavice s pukmi, mali by byť tiež dokonalé.  

Dávajte si pozor aj na spotené podpazušie. Občas sa mu nevihne nikto z nás a to aj pri pravidelnom používaní kvalitného dezodorantu. Aspoň sa snažte, aby si to žena nevšimla, a keď si to predsa aj tak náhodou všimne, nič nepokazíte drobným vtipom. To žena určite uvíta viac, ako trápne ticho alebo nič nehovoriace ospravedlnenie.   

3. Prejavte záujem 

Opýtať sa na niečo a nepočúvať, čo ten druhý odpovedá, je zásadnou chybou. Ak sa na niečo opýtate, predpokladá sa, že vás odpoveď zaujíma. V opačnom prípade nie je potrebné položiť otázku. Ak sa opýtate na niečo dvakrát alebo trikrát a žena vám odpovie, očakáva interakciu. Ak nenastane, môže si myslieť, že sa pýtate, aby reč nestála alebo sa pýtate preto, aby nadobudla dojem, že sa o ňu zaujímate ale vzhľadom k tomu, že k odpovediam zostávate ľahostajní, bude to pôsobiť tak, že ste myšlienkami úplne niekde inde. A ak dôjde žena k názoru, že len chcete zapôsobiť a prejaviť záujem, aby s vami bola ochotná stráviť noc, ste na najlepšej ceste neuspieť.

4. Buďte galantní 

Nie, rozhodne nejde o zastaraný prejav náklonnosti k ženám. Ženy zbožňujú galantných mužov. Prečo? Pretože ich je čím ďalej tým menej. Otvorte jej dvere, keď to bude potrebné. Podržte jej kabát, keď sa oblieka, z reštaurácie ju nechajte vyjsť ako prvú. Zo schodov choďte ako prvý, do schodov vždy za ženou. Pýtajte sa, či jej niečo nechýba, či nemá hlad, smäd alebo či jej nie je zima. Opäť tu však platí pravidlo - všetko s mierou. Nemusíte sa pýtať každých desať minút. To je extrém, ktorý majú ženy rady ešte menej ako muža, ktorým je galantnosť cudzia. Avšak nikdy nešliapnete vedľa, ak čas od času niektorú z vyššie menovaných otázok použijete.

5. Myslite na reč tela 

Vraciame sa k bodu jedna a dva. Byť sebavedomý a dbať na svoj zobňajšok súvisí aj s rečou vášho tela. Človek bez sebavedomia sa občas prejavuje tým, že pri konverzácii má ruky schované vo vreckách, škriabe sa na hlave, ošíva sa alebo si utiera nos. Vy síce všetky tieto pohyby robíte mimovoľne, ale ženy si ich všimnú. Rovnako tak vášmu zovňajšku, hoci zahŕňa skvele padnúci oblek a drahé hodinky, môže výrazne uškodiť fakt, keď si s hodinkami budete neustále hrať (Hráte sa s nimi od nervozity alebo preto, že chcete, aby si žena hodinky všimla? Obidve možnosti sú zlé). Ani krútenie kravaty na prst nie je vhodná taktika na to, ako zbaliť ženu. Ani neustále prešľapovanie.

Dbajte aj na tieto detaily. Snažte sa myslieť na to, ako sa prejavujete. Nepozorujte sa ale priveľa. Aj zdržanlivosť vám môže uškodiť. Jednoducho buďte sami sebou.