Aké plesové účesy tento rok frčia? Vyberte si podľa typu tváre

  • MAGAZÍN
  • Aké plesové účesy tento rok frčia? Vyberte si podľa typu tváre

Aké plesové účesy tento rok frčia? Vyberte si podľa typu tváre

Trendy účesy tohtoročnej plesovej sezóny? Vieme, ako na ne! Prečítajte si, čo tento rok frčí a aký účes pristane zrovna vášmu tvaru tváre. Tento rok budete na tanečnom parkete neprehliadnuteľná.

Plesová sezóna je na spadnutie a všetci vieme, že zažiariť môžeme nielen vďaka krásnym šatám či líčeniu. Korunou krásy sú od nepamäti pomenované vlasy. Práve tie dokážu povzniesť celý vzhľad do nebeských výšin, alebo ho naopak pochovať hlboko pod zem.  

Aké účesy sú tento rok v móde? A ktoré pristanú vášmu tvaru tváre? Prinášame vám tipy na tie najlepšie!

Účes podľa typu tváre 

Tvar tváre robí veľa. Ak máte obľúbený účes, určite ste na neho zvyknutá a nosíte ho rada. Možno ale úplne nelahodí vášej srdcovej či oválnej tvári a oveľa viac by sa k vám hodil iný. Ktorý si teda vybrať?

  • Oválna tvár - Emma Watson, Blake Lively 

Ak ste majiteľkou oválnej tváre, máte šťastie, pristane vám naozaj všetko. Vaša tvár je symetrická a nie je potrebné žiadnu časť skrývať či uprednostňovať. Vyskúšajte napríklad trendy falošný cop, ktorý vaše vlasy opticky predĺži. Alebo populárnu cestičku uprostred hlavy.

  • Okrúhla tvár - Selena Gomez, Michelle Williams

Spoznáte ho tak, že šírka a dĺžka tváre je takmer rovnaká. Vaše lícne kosti sú široké a brada nevýrazná. Okrúhlu tvár je potrebné opticky predĺžiť, preto jej najviac pristanú rozpustené vlasy s cestičkou na bok. Ak si chcete predsa len dopriať cop alebo drdol, nechajte pár voľných prameňov okolo hlavy. Okrúhlej tvári veľmi pristane ofina. Určite ale zabudnite na navlnené vlasy priamo pri hlave. Ak túžite po vlnách, doprajte si ich až pod ušami. 

  • Srdcovitá tvár - Reese Witherspoon, Scarlett Johanson 

Má vaša tvár tvar trojuholníka, s širším čelom, úzkou čeľusťou a ostrou bradou? Stavte na ofinu, ktorá zakryje výrazné čelo a dodá tvári správnu rovnováhu. Pristanú vám aj krátke strihy.

  • Štvorcová tvár - Olivia Wilde, Diane Kruger 

Nápadná čeľusť a široké čelo je treba trochu zjemniť. Určite choďte do navlnených kaderí, rovné vlasy vaše rysy akcentujú. Zabudnite tiež na rovno strihanú ofinu alebo cestičku uprostred hlavy. Ideálne budú aj zostrihané kadere, ktoré zúžia tvár v oblasti brady. Vlasy neuhlazujte a voľte objemnejšie a vzdušnejšie účesy.

A teraz sa poďme pozrieť na tohtoročné plesové trendy pre vaše vlasy:

Brošne a spony 

Evergreen, ktorý bude vždy na prednom rebríčku v doplnkoch plesových účesov. Aj obyčajný drdol alebo rozpustené vlasy povýšite, keď do nich pripnete sponu. Tá potom krásne dotvorí celkový ráz účesu. Vybrať si môžete trblietavú so štrasom v princeznovskom štýle alebo napríklad takú, ktorá napodobňuje plody prírody na vetvičkách a premení vás v lesnú vílu.

Kvetiny 

Ďalšia možnosť, ako si ozvláštniť účes, je vpliesť doň kvety. Či už živé alebo umelé, výsledok bude vyzerať veľmi romanticky a nádherne doplní jednofarebné šaty. S kvetmi vo vlasoch budete pôsobiť ako éterická kráska, ktorá nemá konkurenciu. Vpliesť ich môžete ako do rozpustených vlasov, tak do nižšie položeného drdrolu a vytvoriť účes z počiatku 20. storočia, ktorý sa zase vracia do módy. Kvety môžete tiež skombinovať s najrôznejšími vrkôčikmi a vlnitými prameňmi. Nebojte sa ani venčekov.

Minimalizmus 

Ak nemáte v obľube priehrštie zdobenia, choďte v ústrety vlne minimalizmu. Tá vždy akcentuje vašu osobitú krásu, ktorá nebude rušená žiadnymi zbytočnými elementami. Zvoľte jednoducho rozpustené vlasy s jemnou vlnou po strane alebo obyčajnú zlatú sponku, ktorá podrží pramene na temene hlavy. Vďaka prostému účesu môžete o to viac zapojiť do hry make-up alebo výraznejšie šperky.

Drdoly 

Zopnuté vlasy sú nesmrteľným trendom už po celé stáročia a nie je tomu inak ani tohtoročnú plesovú sezónu. Hladký a pevne stiahnutý drdol tento rok nahrádza nedbalý, voľnejšie viazaný uzol, z ktorého sem tam vypadáva pramienok vlasov.

Mašle a stuhy 

Najhorúcejšia novinka nakoniec. Ak chcete naozaj ukázať, že viete, čo sa nosí, zapleťte si do vlasov saténovú stuhu alebo zamatovou mašľu. Chybu neurobíte ani vhodne zvolenou látkovou čelenkou.

Vždy dbajte na to, aby vaše vlasy neboli mastné. Pre väčšiu výdrž ich ľahko prelakujte, neposedné pramene skroťte vlasovou pastou.

Prajeme vám, nech sa tohtoročné plesy vydaria na jednotku!