Vdýchnite vašim vlasom nový život s brazílskym keratínom

  • MAGAZÍN
  • Vdýchnite vašim vlasom nový život s brazílskym keratínom

Vdýchnite vašim vlasom nový život s brazílskym keratínom

Prečo vyskúšať brazílsky keratín? Napríklad preto, že vaše vlasy získajú opäť svoju silu a krásu. Krepaté pramene sa narovnajú, uhladia a budú hebké na dotyk. Prečítajte si viac v dnešnom článku.

Tiež ste jedným z tých ľudí, ktorí trpia na lámavosť vlasov? Sú vaše vlasy suché a bez života? S týmto skvelým pomocníkom si budete s vašimi kaderami pripadať opäť očarujúce. Postarajte sa o vlasy zvnútra a vyskúšajte keratín.

Čo je to keratín?

Keratín nájdeme vo vlasoch aj nechtoch. Je to stavebná bielkovina derivátov pokožky, ktorá tvorí 88% štruktúry vlasov a nesie zodpovednosť za ich kvalitu, rast, pevnosť, jemnosť a lesk. Keratín tvoria hlavne aminokyseliny. Ľudia s ním prichádzajú do styku hlavne v podobe mŕtvych buniek. To znie síce trochu morbídne, ale vlasy, nechty a zrohovatená koža sú naozaj mŕtvé tkanivo. Živé bunky nájdeme v cibuľke vlasu a nechtovom lôžku. To, čo z nich ďalej rastie je už neživé tkanivo, ktorá však pri správnej výžive pôsobí ako ochrana pre pokožku a tiež pekne vyzerá. 

Čo je to brazílsky keratín?

Jedná sa o čisto prírodný produkt, ktorý bol vyvinutý v roku 2006 v Brazílii. Tento nechemický prípravok obsahujúci keratín je určený na tvarovanie a regeneráciu vlasov a predovšetkým k ich dlhodobému narovnaniu. Molekuly keratínu prenikajú zažehľovaním do vnútornej zložky vlasu a opravujú jeho poškodenie. Výsledkov si všimnete ihneď po aplikácii a pretrvávajú minimálne 3 - 4 mesiace. Vlas je po aplikovaní spevnený a chránený pred UV žiarením, vetrom, mrazom alebo i morskou a chlórovanou vodou. Brazílsky keratín je vhodný pre jemné, poškodené, kučeravé, predĺžené, tvrdé, nepoddajné a hrubé vlasy. Vďaka svojim vlastnostiam sa nemusíte báť použiť ho aj na chemicky upravené alebo farbené vlasy.

Aplikácia keratínu

Množstvo keratínu, ktoré budete pre aplikáciu potrebovať, sa samozrejme líši podľa dĺžky vašich vlasov. Na vlasy do 35 cm si vystačíte s 50 ml keratínu, na vlasy do 55 cm už budete musieť siahnuť po 100 ml a na kadere dlhé do 70 cm si zaobstarajte 150 ml keratínu. Nezabudnite si 48 hodín pred aplikáciou urobiť test na alergiu; ak zistíte, že vaša koža zle reaguje, rozhodne keratín na vlasy neaplikujte.

Zažehľovanie keratínu do vlasov

Vlasy umyte šampónom a vysušte fénom, rozčešte. Vezmite si ochranné rukavice a keratín začnite nanášať štetcom približne centimeter od korienkov vlasov. Nakoniec vlasy prečešte jemným hrebeňom, aby sa na nich keratín rovnomerne rozprestrel. Nechajte 10 - 30 minút pôsobiť, znovu vlasy rozčešte a začnite ich rovnať žehličkou, nastavenou na 220 stupňov. Žehlite postupne po prameňoch, každý prameň vyžehlite asi päťkrát. Vlasy by mali byť po vyžehlení rovné a lesklé. Tri dni po aplikácii vlasy neumývajte, aby sa keratín nevymyl.

Ak sa vám zdá aplikácia keratínu zložitá alebo máte strach do vlasov urobiť tak veľký zásah, môžete pre začiatok vyskúšať šampóny s obsahom keratínu alebo vlasovej masky. Skvelý výsledok vám možno dodá odvahy vyskúšať keratín naplno a mať konečne vlasy, o ktorých ste vždy snívala.