Dámske šperky podľa znamenia zverokruhu

  • MAGAZÍN
  • Dámske šperky podľa znamenia zverokruhu

Dámske šperky podľa znamenia zverokruhu

Neviete si rady s výberom šperkov? Skúste zvoliť ten najvhodnejší kúsok podľa vášho dátumu narodenia. Šperky podľa znamenia horoskopu môžu byť zaujímavou inšpiráciou, ako sa ozdobiť v súlade s vašou osobnosťou. Objavte tie svoje!

Vybrať ten správny šperk niekedy nie je ľahké. Ponuka je bohatá, a tiež presne neviete, či vám bude vybraný kúsok dobre sedieť. A problém je o to väčší, ak chcete zaobstarať šperk niekomu ďalšiemu. Ako zvoliť kúsok, ktorý najlepšie padne vašej osobnosti? Skúste sa riadiť znamením horoskopu, ktoré vám prezradí, aká ozdoba bude najlepšia priamo pre vás.

Nebojte, nechceme tvrdiť, že ženy narodené v znamení Váhy si musia nutne zaobstarať náramok s ruženínom, a každý iný bude zlou voľbou. Už od pradávna ale naši predkovia jednotlivým znameniam prisudzovali nielen určité vlastnosti, ale aj rôzne druhy kameňov, ktoré mali k danému znameniu najviac pasovať a svojmu nositeľovi prinášať šťastie. Preto ich môžeme brať ako zaujímavú inšpiráciu. A ak na astrológiu hviezd neveríte, môžete sa pozrieť len zo zvedavosti. Trebárs objavíte zaujímavý kúsok, ktorým môžete doplniť svoju šperkovnicu.

Aké šperky sa hodia k vášmu znameniu?

Baran (21.3. - 20.4.)

Odvážni a sebavedomím nabití Barani rozhodne nepotrebujú nežné šperky, ktoré budú nevýrazné a ich temperament úplne zatienia. Oveľa viac ocenia nápadné, výrazné a bohato zdobené šperky, ktoré budú skvele korešpondovať s ich osobnosťou. Výbornou voľbou bude rubín, ktorý je prezývaný tiež kameňom lásky a vášne. Skvele sa hodí k ich húževnatosti a ohnivej povahe. Rubín podporí ich prirodzené sebavedomie a odvahu, a navyše ich navedie na správnu cestu, ak by vďaka svojej tvrdohlavej hlave spadli do problémov.

Býk (21.4.-21.5.)

Býky ovplyvňuje živel zeme, preto nie sú príliš ľahkovážni a väčšinou u nich víťazí praktická a materiálna stránka veci. Preto u nich nečakajte obľubu výrazných a divokých vzorov či ornamentov. Takéto šperky by na seba privádzali príliš veľa pozornosti a nehodili by sa k ich vybranému šatníku. Radšej preto siahnite po decentných šperkoch. Jemnejšie náušnice s kamienkami alebo drobné prstienky budú tým pravým orechovým. Z kameňov im najlepšie sedí ružový zafír, ktorý im navyše pomôže lepšie zvládať medziľudské vzťahy. Býci majú v obľube krásne a luxusné veci, preto im tento drahokam rozhodne učaruje.

Blíženci (22.5.-21.6.)

Intelektuálni a komunikatívni Blíženci nájdu svoje šťastie s kameňom citrínu, ktorý má radostnú a sviežu energiu. Hovorí sa, že tento polodrahokam je kameňom diplomacie, radosti a veselej nálady. Do života činorodých a aktívnych Blížencov prinesie prosperitu a vyrovnanosť. Čo sa šperkov týka, vsaďte na jednoduché a svieže kúsky, ktoré tohto jedinca nebudú dusiť. Blíženci sú trochu nestáli, náladoví a často menia štýl, preto im podarujte šperk, ktorý bude tak trochu univerzálny a bude ladiť ku všetkému.

Rak (22.6.-22.7.)

Raky patria medzi jedince s citlivou a krehkou povahou a sú založení veľmi emocionálne. Preto k ich charakteru sadnú šperky nežné a jemné, ktoré podčiarknu ich ženskosť a oslnivú auru. K Rakom najlepšie sedia perly, ktoré sú symbolom ženskosti, pocitov a emócií. Hoci majú Raky silný vzťah pre rodinu a veľmi dbajú na dobré medziľudské vzťahy, občas majú problémy vyrovnať sa sami so sebou. V tom im šperky s perlami pomôžu.

Lev (23.7.-22.8.)

Odvážny a silný Lev sa veľmi rád necháva obdivovať. Aj v ríši zvierat je lev kráľom všetkých živých tvorov a rád sa pýši svojou bujnou hrivou, preto nie je prekvapením, že šperky pre Levy musia byť také, aby ich naozaj nikto neprehliadol. Neboja sa výrazných farieb, ornamentov aj extravagantných kúskov, avšak aj tu je potrebné dbať na určitú eleganciu. Z kameňov je pre nich najvhodnejší diamant, kráľ všetkých drahokamov, ktorého energiu nezvládne skrotiť nikto lepšie, než ženy v znamení Leva.

Panna (23.8.-22.9.)

Panny patria k zemským znameniam, sú veľmi starostlivé, logicky uvažujúce a vždy stoja nohami pevne na zemi. Vedia byť tiež veľmi kritické, preto šperky pre nich vyberajte s rozvahou. Budú im sedieť kúsky, ktoré nie sú príliš výrazné, pretože Panny nebývajú rady stredobodom pozornosti. Radšej voľte triezve a striedme ozdoby, ktoré budú elegantné a ideálne tiež praktické. Ak volíte šperky s kameňom, vyberte zelený smaragd. Tento krásny drahokam im pomôže sa vyrovnávať so stresom, ktorý ich často sužuje, a navyše im dodá energiu k honbe za dokonalosťou, ktorú toľko milujú.

Váhy (23.9.-23.10.)

Neviazané a umelecky založené Váhy majú veľký cit pre krásu. Preto sú z celého horoskopu azda najviac nadšené pre všetky ozdoby, medzi ktoré šperky rozhodne patria. Nadchnú ich náramky, prstene aj náušnice, a pretože majú skvelý vkus, vždy ich zvládnu perfektne zladiť. K ich povahe sa najlepšie hodí polodrahokam ruženín, kameň lásky, ktorý hrá v živote Váh najdôležitejšiu úlohu. Výborne si sadne s ich romantickou povahou. 

Škorpión (24.10.-22.11.)

Škorpión patrí medzi znamenia s vášnivou dušou. Hoci sa môžu tváriť ako pasívni jedinci, nenechajte sa mýliť, majú v sebe veľa energie. Pokiaľ chcete potešiť Škorpióna, darujte mu šperk výrazný, ale jednoduchý. Vyskúšať môžete napríklad niektoré z minimalistických šperkov, ktoré majú ostré hrany a nápadné tvary, ale nie sú prehnane zdobené. Z kameňov sa ku Škorpiónom hodí čierny diamant, kameň vášne a tiež trochu tajomný nerast, ktorý presne zodpovedá hlbokej duši tohto znamenia.

Strelec (23.11.-21.12.)

Energickí Strelci sú úprimní a ich ciele sú vysoké. Pre svoju dobrodružnú povahu a aktívny život príliš šperkom neholdujú, pretože by im tieto ozdoby zavadzali. Je preto vhodné obdarovať ich náušnicami alebo prsteňom, ktorý nebudú musieť denne dávať dole a bude výborne charakterizovať ich osobnosť. Čo sa kameňov týka, stavte na český granát. Jeho sila a temne červená farba podporuje ich vrodenú úprimnosť a do života Strelcov vnáša nádej na najlepšie zajtrajšky.

Kozorožec (22.12.-20.1.)

Kozorožci milujú strohú eleganciu. Svojou povahou sú to bytosti ambiciózne, cieľavedomé, ale trochu konzervatívne. Neradi skúšajú nové veci a nesvedčí im ani experimentovanie so šperkami. Zvoľte taký kúsok, ktorý nie je zvlášť zdobený a vyniká jeho prirodzená krása. Kozorožcom sa najlepšie hodí priezračný krištáľ, ktorý je čistý a nič neskrýva. Deti tohto zemského znamenia totiž mávajú problémy odhaliť svoju dušu aj emócie ľuďom v okolí, preto im práve krištáľ pomôže vniesť do duše trochu viac nežnosti a trochu viac sa otvoriť svetu.

Vodnár (21.1.-20.2.)

Originálni Vodnári radi plávajú proti prúdu. Ich povaha je veľmi slobodomyseľná, priateľská a nápaditá. Napriek tomu majú dušu hlbokú a za svoje ideály sa dokážu biť. Ideálne šperky pre toto znamenie vlastne neexistujú, pretože Vodnári radi nosia čokoľvek a kedykoľvek. Len po nich nechcite, aby sa nechali zviazať zažitými konvenciami. Vhodným polodrahokamom pre toto energické znamenie je fialový amethyst, ktorý bude ich myseľ povznášať, ale zároveň im bude pripomínať, že realita je tu, na zemi.

Ryby (21.2.-20.3.)

Jemné a pokojné Ryby vedia byť veľmi zasnené a hĺbavé. Veľmi si cenia harmóniu v živote a ich intuícia ich málokedy sklame. Preto im budú sedieť šperky, ktoré nie sú nijak extravagantné a výrazné. Radšej zvoľte jemnejšie kúsky nežného, krehkého designu. Z kameňov im bude sedieť modrý zafír, nádherný drahokam, ktorý v sebe skrýva tajomné hĺbky oceánov, kúzlo nočnej oblohy a okrem toho podporuje kreativitu. Predstavuje tiež symbol vernosti a lásky, ktorá si Ryby veľmi cenia.