Ako vybrať darček pre svadobčanov?

  • MAGAZÍN
  • Ako vybrať darček pre svadobčanov?

Ako vybrať darček pre svadobčanov?

Chcete obdarovať svojich svadobných svedkov a rodičov nejakým pekným darčekom? Dať drobnosť svedkom a družičkám sa už pomaly stáva novou tradíciou. Nie je to síce nevyhnutné, ale určite sa jedná o milé gesto za ich pomoc so svadobnými prípravami. Rodičom sa zase dáva aspoň nejaká tá maličkosť ako poďakovanie za vašu výchovu a za čas, ktorý vám venovali. Čím ich potešíte najviac?

Darčeky pre svedkov a družičky

Niekto sa rozhodne s podobnými vecami vôbec nestrácať čas, predsa len svadba je dňom novomanželov a nie svedkov, ani nikoho iného. Na druhú stranu, niektorí svedkovia sú natoľko nápomocní, že si nejakú tú odmenu určite zaslúžia Nie je škoda nedať im najavo, čo pre vás ich pomoc a podpora znamená? Nemusíte darovať nič veľkého. Ďaleko väčšiu váhu má váš dobrý úmysel a chuť urobiť druhému radosť.

Niektoré nevesty sa rozhodnú svojej svedkyni zaplatiť šaty na svadbu, iné volia sympatickú drobnosť pre pobavenie. Čo sa dáva najčastejšie?

V rôznych e-shopoch so svadobnou tematikou a obchodoch s vtipnými predmetmi nájdete napríklad otvárač na pivo s všehovoriacim nápisom "Najlepší svedok" pre pánov a svadobné zrkadlo pre dámy. Daruje sa aj víno alebo plaketa s poďakovaním.

Čo môžete ešte darovať? Napríklad drobný šperk na pamiatku - náramky pre oboch svedkov a družičky, strieborný prívesok na krk pre svedkyňu, príjemný svieži parfum, menší darčekový balíček s prírodnou vlasovou kozmetikou, balíček prírodných prípravkov do kúpeľa, svadobné čokolády, lyžičku s menom, mini šampanské, vreckovku s nápisom, vtipnú ploskačku, prívesok na kľúče alebo napríklad hrnčeky s nápisom ...

Poďakovanie rodičom

Darujte svojim rodičom niečo symbolického, pamiatku na váš významný deň a na to, ako veľmi k nemu prispeli. Často sa darujú plakety či iné predmety s poďakovaním alebo tiež darčeková kazetu s luxusným svadobným vínom. Môžete im treba darovať hodinky s venovaním od rovnakej značky - jedny dámske hodinky pre vašu mamičku a pánske hodinky pre otecka. Určite je dobré darovať niečo, čo pretrvá. Náramkové hodinky sú k tomu priamo ideálne. A čo na ne nechať vyryť? Dátum vašej svadby, vaše mená a samozrejme srdečné poďakovanie.

Akým spôsobom budete chcieť poďakovať je už výhradne na vás. Niekedy sa píše prosté "Ďakujeme za všetko", inokedy o niečo obsiahlejšie venovanie pre rodičov vášho partnera "Ďakujem, že ste vychovali muža / ženu mojich snov". Určite vás napadne niečo originálnejšie - treba nejaká vtipná metafora, ktorá vašich rodičov presne vystihne. Než ale začnete vymýšľať zdĺhavé výpočty toho, za čo všetko ďakujete, myslite na to, že na hodinkách máte k dispozícii len obmedzené miesto. Samozrejme môžete pre istotu vybrať hodinky s veľkým ciferníkom, kde sa priestoru ponúka o niečo viac, ale na dlhý zoznam konkrétnych udalostí a zážitkov to asi rovnako nebude. Tiež berte do úvahy to, že gravírovať možno hodinky bez povrchových úprav (povrchovou úpravou sa myslí napríklad také zlatenie). Preto je lepšie sa rovno opýtať, ak bude možné vybrané hodinky gravírovať. Venovanie býva zvyčajne umiestnené na puzdre hodiniek alebo na korunke.

Mini darčeky pre svadobčanov

Tými sa väčšinou myslí mini čokolády, perníčky s monogramami novomanželov alebo iné drobné predmety, ktoré svadobní hostia nájdu u svojich menoviek na svadobnej hostine. Pokojne sa môže jednať aj priamo o menovky - môžu byť vytvorené z čokolády. Niekedy sa dávajú aj malé štamprlíky alebo poháre na víno, miniatúrne fľaštičky šampanského alebo vína, svadobné pečiatky s monogramom novomanželov, visačky, domáca marmeláda, svadobné ceruzky, sáčok mandlí v čokoláde, drobné sklenené a ručne vyrábané ozdoby, voňavá sviečka, mydlá s monogramom a ďalšie. Snažte sa ale držať celkového štýlu svadby.

K tradičnej vidieckej svadbe s lúčnymi kvetmi sa bude skvele hodiť svadobný med alebo perníčky, ale tiež aj maľované tanieriky. Ku svadbe na vinici a hostine vo vinárni zase vývrtka alebo pohár na košt.

Na svadbe v boho štýle zase nesmú chýbať prírodné doplnky, preto by aj darček pre svadobných hostí mal byť trochu uvoľnený a prírodný - napríklad drevená svadobná ceruzka, ručne vyrobený lapač snov, vonný sáčok alebo drobná sviečka z včelieho vosku vo svietniku z šišky.

A samozrejme môžete pripojiť aj vtipné venovanie a poďakovanie za účasť. Ony štyri slová "ďakujeme za vašu účasť" pri lúčení pravdepodobne stačia, ale poďakovanie môžete pokojne v trochu inej forme pripojiť aj k drobnej pozornosti pre svadobčanov a uvidíte, ako ľahko vykúzlite úsmev na tvári. A práve o to ide - o úsmevy, radosť a pohodu, ktorých v taký významný deň musí byť na rozdávanie - a nie o nejaké doprošovanie sa a prehnané ďakovanie za každý malý detail.

Svoj svadobný deň preto prežite s ľuďmi, ktorých naozaj radi uvidíte, a ktorí radi uvidia vás a ktorých poteší, že sa takejto udalosti mohli zúčastniť a byť pri tom s vami. Až potom bude celá vaša svadba naozaj čarovná!