Ako čo najlepšie stráviť halloweenský večer? Poradíme, ako na to

  • MAGAZÍN
  • Ako čo najlepšie stráviť halloweenský večer? Poradíme, ako na to

Ako čo najlepšie stráviť halloweenský večer? Poradíme, ako na to

Bojíte sa? Mali by ste! Halloween je tu a s ním prichádza aj čas halloweenskych párty. Mrknite na naše tipy, ako čo najlepšie stráviť halloweenský večer.

Halloween prichádza! Tento typický anglosaský sviatok má korene v Írsku, kde sa vzťahoval ku sviatku Všetkých svätých. Ostatne aj dnes sa Halloween oslavuje práve v predvečer dušičiek, teda 31. októbra. V každej krajine sa tento sviatok oslavuje inak - zatiaľ čo napríklad v Spojených štátoch sú oslavy skutočne všadeprítomné, vo väčšine Európy sú naopak striedmejšie.

Či ste priaznivci halloweenského koledovania alebo nie, žúrky s touto tematikou sú populárne všade bez rozdielov. Ako sa ale správne na halloweensku žúrku pripraviť?

Kostým je dobrovoľný

Nie každý sa v nejakom tom kostýme cíti ako ryba vo vode. Na halloweensku párty si môžete v podstate vybrať z dvoch možností - odvážny či striedmy kostým. Odvážnejší sú napríklad v štýle Frankensteinova monštra, upíra či iného moderného strašidla. Striedmejší kostým spolieha skôr na dôvtip, než na prácnu zložitosť. Voľba je každopádne na vás. Či tak alebo onak, môžete svoj kostým doplniť niektorým z výraznejších parfumov.

Pokiaľ chcete na halloweenskej párty skutočne vyniknúť, vyhnite sa aktuálnym trendom. Neni nič horšieho, než byť len ďalší v zástupe Jokerov a Harley Quinn. Nebojte sa vymyslieť niečo nové a originálne, čo zaujme každého. Poslednou dobou je populárna retro vlna, takže čo ísť napríklad za vlkolaka?

Nezabudnite na výrazné líčenie

Na Halloween môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Strašidelných a miestami až nechutných líčení je na internete veľa, avšak aj decentná varianta nalíčenia a úpravy vlasov nie je vôbec na zahodenie. S tou správnou vlasovou kozmetikou môžete zažiariť, aj keď váš kostým nebude práve ten najprepracovanejší.

U líčenia a úpravy vlasov myslite na to, že vám musí vydržať celý večer. Nie je totiž nič horšie, keď vám po pár tancoch rozbije váš dokonalý look chabá výdrž púdru, alebo riasenky. Stavte radšej na kvalitu!

Organizujete halloweensku párty? Kľúčové sú rekvizity

Halloweensku párty si môžete pripraviť aj u vás doma, len nesmiete samozrejme zabudnúť na vhodné rekvizity. Najlepšia je vydlabaná tekvica so sviečkou vnútri. Vnútro totiž môžete využiť pre pečenie niektorých skvelých tekvicových receptov, ako napríklad tekvicovej polievky či tekvicových muffinov. Netopiere vystrihnuté z papiera, potravinárske farbivo ako umelá krv či iné desivé propriety vytvoria tiež skvelú atmosféru. Fantázii sa medze nekladú.

Ponurá hudba, alebo snáď film?

Nemáte na Halloween v pláne vyraziť do víru veľkomesta? To vôbec nevadí. Desivú atmosféru si môžete užiť aj sami doma. Stačí len večer zhasnúť a pustiť si nejakú desivú hudbu či poriadne krvavý horror. Tento spôsob trávenia halloweenu sa odporúča ideálne tráviť v dvoch, poriadne užiť si ho ale môžete aj ako single.

Odporučiť vám môžeme klasiky z produkcie Tima Burtona pre tých, ktorí si síce chcú navodiť tú správnu atmosféru, ale zároveň by radi večer zaspali. Tí nebojácnější z vás pokojne môžu siahnuť po nestarnúcej sérii Saw.