Mikuláš je za dverami: tipy na originálne darčeky pre najmenších

  • MAGAZÍN
  • Mikuláš je za dverami: tipy na originálne darčeky pre najmenších

Mikuláš je za dverami: tipy na originálne darčeky pre najmenších

Vianoce sa rýchlo blížia, ale ešte predtým je tu jeden fúzatý pán, ktorý deťom nadeľuje drobné darčeky. Hádate správne, reč je o Mikulášovi. Sladkosti a drobné darčeky sú nestarnúcou klasikou, ale čo takto svoje malé ratolesti prekvapiť niečím skutočne originálnym? Nečakajte na Vianoce!

Ak vaše deti hnevali, uhlie či zemiak ich neminie. V takom prípade nemáte o darčeky starosť. Čo ale robiť v prípade, že sú vaši najmenší dobrí a poslušní? Prečítajte si naše tipy na darčeky pre poslušné deti. 

Darček pri čakaní na darčeky

Detská fantázia vie byť občas poriadne divoká, prečo ju teda vhodne neusmerniť? Každé dieťa vie, že o Vianociach sa rozdávajú darčeky. Aby sa mohlo na poriadnu nálož o štedrovečernej noci tešiť čo najviac, darujte mu adventný kalendár. Očakávania darčekov na Vianoce budú väčšie, darček na Mikuláša máte splnený a ratolesť si navyše môže vylúpnuť hneď niekoľko čokoládek naraz.

Prekvapte domácou čokoládou na špajli

Kúpiť sladkosti v supermarkete vie každý a výsledok určite poteší. Čo ale poteší ešte viac? Vlastné sladkosti! Na vlastné a kvalitné sladké vám stačí len 300 g nepražených drvených kakaových bôbov a 75 g trstinového cukru. Boby zľahka opražíme na panvici a následne rozmixujeme spoločne s cukrom v mixéri. Horúcu zmes nalejeme do formičiek, zapichneme špajľu a necháme vychladdnúť. Originálne sladká dobrota je na svete.

Jedlé gaštany prekvapia a potešia

Mikuláš nemusí nadeľovať iba sladkosti plné cukru. Tiež prírodná pochúťka v podobe jedlých gaštanov deti určite zaujme. Jedlé gaštany obsahujú veľa vitamínov a minerálov, ktoré deti potrebujú pre svoj zdravý rozvoj. Navyše im ich ľahko sladkastá chuť bude iste chutiť. Gaštany môžete pripraviť vo vriacej vode, na panvici či v rúre. Stačí gaštany na vypuklej strane zľahka narezať do kríža a potom sa môžete pustiť do príprav. Buďto stačí opražiť na panvici, alebo ich dajte na 200 ° C do rúry na 10 minút. Akonáhle začnú pukať, môžete začať maškrtiť.

Keď kúpenú čokoládu, tak jedine originálne

Aj kúpená čokoláda vie potešiť, však prečo nepopustiť uzdu svojej fantázii a nedať deťom čokoládu, ktorú nebudú chcieť zjesť? Čokoláda totiž nemusí mať podobu len klasickej tabuľky. Bežne k dostaniu je napríklad sladká pochúťka v podobe herného ovládača, motorky, luxusného automobilu, chytrého telefónu, náradia, futbalovej lopty alebo napríklad obľúbeného zvieratka. Nudnej čokoláde odzvonilo, je načase byť originálny.

Darujte deťom zážitok

Na Mikuláša nemusia deti dostávať iba hmotné a sladké darčeky, darovať môžete tiež zážitok. Vo väčšine miest sa konajú špeciálne Mikulášske dni, kde môžu deti zažiť veľa zábavy. Mrknite, či práve vo vašom meste či dedine sa nekoná pestrý Mikulášsky program. Zaujímavosťou môže byť tiež prehliadka električiek a autobusov miestneho dopravného podniku. Veď ktoré dieťa by nemalo rado autobusy, električky či trolejbusy.

Dlhotrvajúci darček sú hodinky

Nemajte strach darovať darček, ktorý vydrží dlhšiu dobu a dieťa si s ním vytvorí hlbšie puto. Takúto definíciu dokonale spĺňajú hodinky. ktoré deti naučia nielen byť presní, ale aj v nich môžu vzbudiť vášeň pre dobre odvedenú manuálnu prácu. Detské hodinky môžu byť nielen štýlovým doplnkom, ale aj darčekom, ktorého si vaše dieťa bude vážiť.