Modrá je dobrá alebo modrá kabelka sa hodí ku všetkému

  • MAGAZÍN
  • Modrá je dobrá alebo modrá kabelka sa hodí ku všetkému

Modrá je dobrá alebo modrá kabelka sa hodí ku všetkému

Kabelka predstavuje jeden z najdôležitejších prvkov dámskeho šatníka, preto by ste pri jej výbere mala v maximálnej možnej miere aktivovať svoj určite vycibrený cit pre módu a nebrať prvú, ktorá sa vám dostane pod ruku.Už dávno neplatí, že kabelka musí svojou farbou a materiálom nutne ladiť s topánkami. Súčasná móda naopak vyznáva hesla „všetkého veľa škodí“ a „originalite se medze nekladú“. Preto ak snívate už dlhšiu dobu o kabelke inej farby ako je čierna alebo hnedá, ktorú však budete môcť nosiť takmer každý deň, zvoľte si modrú! Ukážeme vám, ako ju nosiť.

Úplne rozumieme, že pri výbere novej kabelky sa väčšinou necháte ovplyvniť dvoma hlavnými požiadavkami - praktickosťou a univerzálnosťou. Vzhľadom k priemernej cene kabelky (ak nepočítame nekvalitné náhražky) nejde totiž o súčasť šatníka, ktorú by si väčšina žien mohla dovoliť obmieňať príliš často, a tak si na jej výbere dávajú záležať.

Bezpochyby najčastejšie siahne väčšina z vás po čiernej, hnedej alebo šedej kabelke. S ohľadom k tejto mimoriadnej investícii, si tak logicky chcete zaistiť doplnok ladiaci s väčšinou vašeho oblečenia a topánok. Ale uznajte, že to je trochu nuda! l Aj tak sa vám nikdy nebude hodiť ku všetkému, len sa zbytočne brzdíte v rozlete..

S ČÍM JU ZLADIŤ?

Každá žena orientovaná v súčasnej móde vie, že kabelka už nemusí ladiť s topánkami. Toto pravidlo totiž vyžadovalo opravdu bohato nabité bankové konto, a aj tak pôsobilo jemne kontroverzne - niekoho mohla takáto súhra uchvátiť, ale vo veľa prípadoch signalizovala skôr naprostý nedostatok kreativity.

Popustite uzdu svojej fantázii a začnite si hrať s farbami! Najdôležitejšie je, aby ste bola celkovo zladená - čo s čím a v akej miere je už na vás.

Ak si nie ste istá svojim módnym vkusom, zapamätajte si jednoduché pravidlo: farba topánok alebo kabelky by sa mala vo vašom outfite ešte minimálne raz zopakovať. Nič zložité a pritom (oproti prežitému párovaniu topánok s kabelkou) oveľa lacnejšie.

MODRÁ JE DOBRÁ. UŽ JE TO TAK

Taká modrá kabelka predstavuje váš ideálny prvý krok do nového, uvoľneného sveta farieb. Ak si ju zvolíte v jednom z tmavších odtieňov (petrolejová, námornická modrá alebo královská modrá), nebudete na sebe pri prvých odvážnych krôčikoch “po chodníku slávy” pútať toľko pohľadov a pritom naprosto vybočíte z šedej priemernosti.

Uvidíte, že nová modrá kožená kabelka se stane vašou obľúbenou ozdobou ako v práci, na nákupoch, tak aj na cestách. Stačí, ak si oblečiete svoje obľúbené džínsy (kľudne  i s dierou na kolene) a k nim bielu, modrú, šedú, čiernu, ale kľudne červenú košeľu, blůzku alebo svetrík a voilá: Hviezdny look je na svete.

KTORÚ, AKO A KAM JU NOSIŤ?

Čo sa týka veľkosti a tvaru kabelky, tu samozrejme existujú určité pravidlá. Veríme však, že v nich už dávno máte jasno. Keby nie, ujasnime si ich raz a navždy.

Dobrá správa je, že súčasná móda praje praktickosti, a to oveľa viac ako tomu bývalo v minulosti. Nosia sa ako veľké tak aj priam obrovské kabelky! Občas nám dokonca aj príde, že čím menšia a útlejšia žena, tým väčšiu kabelku má. Všimli ste si?

Ale späť k veci. Veľké kabelky sa hodia na každodenné nosenie – do školy, do práce, k športovému alebo ležérnemu štýlu. Čo sú presne tie situácie, kedy toho ženy potrebujú mať so sebou najviac. Takže nezostáva než vyhlásiť "Hallelujah"! Tu pamätajte len na jediné pravidlo: mestská kabelka musí mať pevný tvar.. Ukážkovým príkladom je napríklad modrá kabelka cez plece Brastini La Valentina, ktorou  rozžiarite svoj kostým, puzdrové šaty aj džínsy a sveter.

Ak sa obliekate skôr športovo, klasickej koženej kabelka cez rameno sa radšej vyhnite. V kombinácii s teniskami a mikinou (aj keby s tromi pruhmi) by pôsobila ako “päsť na oko”. Najlepšie spravíte, ak si zaobstaráte slušivý dámsky batôžtek do mesta. Tým súčasná móda tiež veľmi praje, hlavne pre ich praktickosť a roztomilosť, preto máte rozhodne z čoho vyberať. Ak však k nosenie batohu máte z detstva vypestovanú averziu, ktorú ani ten najkrajší dámsky mestský batoh nezničí, existuje pre vás adekvátne slušivá varianta – crossbody kabelka (teda s dlhým uchom, nosená krížom).

Na společenské akcie typu ples sú naopak všetky maxi kabelky, crossbody kabelky (aj keby  to bola modrá crossbody kabelka) a iné velikánky alebo športovkyne naprosto nevhodné. Na takéto príležitosti si zaobstarajte elegantnú listovú kabelku, ktorou následne očaríte aj na párty. Dress code nijak neporušíte ani kabelkou do ruky s možnosťou zavesenia na zápästie.

Nezabudnite, že pri výbere kabelky nezáleží iba na jej farbe, ale i štýlu, strihu a materiálu. Ten by mal odpovedať vašemu šatníku.

Prajeme vám veľa radosti pri objavovaní úžasného sveta farieb, v ktorom by modrá (vo všetkých svojich jedinečných odtieňoch) rozhodne nemala chýbať.