Najobľúbenejšie parfumy v roku 2019

  • MAGAZÍN
  • Najobľúbenejšie parfumy v roku 2019

Najobľúbenejšie parfumy v roku 2019

Zoznam najobľúbenejších parfumov sa každým rokom mení, ale niektoré značky sa stále držia na najvyšších priečkach. Ktoré dámske a pánske parfumy boli v minulom roku ocenené? A ktoré majú zabodovať v tom tohtoročnom? Po prečítaní týchto riadkov budete mať jasno.
 

Možno, že pojem "ocenenie Fifi" alebo tiež "Fifi Awards" je vám aspoň vzdialene povedomý, pretože vo svete parfumov má veľký význam.

Čo to vlastne znamená? Pravdepodobne sa jedná o najvýznamnejšie ocenenie, ktoré má vyzdvihnúť kvalitu a dokonalosť vôní. Každoročne ho udeľuje organizácia Fragrance Foundation, zložená z odborníkov na výrobu parfumov, ktorá vznikla v roku 1949.

Prestížna cena, ktorá svojou podobou pripomína rozpúšťajúcu sa kvapku parfumu na rozvlnenom kryštále, postupne získala medzinárodný význam - koniec koncov sa udeľuje už od roku 1973. Dnes ju možno dostať hneď v niekoľkých kategóriách: vôňa roka, kde sa zvlášť hodnotí vôňa pre ženy a pánske parfumy, vône v sieni slávy, najlepšie vôňa celebrít, najlepšie balenie roka a najlepšia propagačná kampaň roka.

Tu sa môžete pozrieť na niektoré víťazné kategórie za rok 2018:

Vôňa roka

Dámsky parfum

Tom Ford: Fabulous v kategórii „Luxury“
Gucci: Bloom v kategórii „Prestige”

Pánsky parfum

Tom Ford: Oud Minérale v kategórii „Luxury“
Yves Saint Laurent: Y v kategórii „Prestige“

Kompletný zoznam minuloročných víťazov nájdete tu: http://www.fragrance.org/fragrance-awards/usa-winners/

Čo čakať v roku 2019

Ocenenia za tento rok nás čakajú až v máji. Zatiaľ sa môžeme len dohadovať, na ktoré parfumy padne voľba. V tejto chvíli máme aspoň pomerne dobrú predstavu o zákazníckom výberu – tento rok majú byť v móde kvetinové a citrusové vône.

Aké?

V prípade dám pôjde o nasledujúce parfumy:

 

Parfumovaná voda Chloé Chloe

Svieža, jemná, ženská a sebavedomá dámska vôňa. Základ tvorí ambra a cédrové drevo s prímesou konvalinky, magnólie a ruže.

Calvin Klein: Obsessed

Zvodná parfumovaná voda pre všetky moderné ženy s dotykom levandule, pižma, citrusov a ďalších pikantných tónov.

Armani: parfumovaná voda Si

Vôňa, ktorá dodáva šarm a dlho vydrží. Perfektne kombinuje tri základné prvky: prírodné drevo, cyprusový akord a príjemnú arómu čiernych ríbezlí.

A ktoré parfumy si obľúbia páni?

 

Značky ako Hugo Boss a Armani budú stále na vzostupe.

Hugo Boss: No.6 Bottled

Nadčasová toaletná voda so sviežimi tónmi citrusov a vonných esencií z jablka a slivky. Zaujímavosť vôni dodáva aj škorica a mahagón. Je opísaná ako "svieža drevito-korenistá vôňa".

Hugo Boss: The Scent

Korenistá toaletná voda s podmanivými drevitými akordmi, levanduľou, zázvorom a bergamotom. Charizmatická a zvodná – skrátka nezabudnuteľná.

Versace: Eros

Táto toaletná voda, pretkaná gréckou mytológiou, sa tešila obľube už v minulých rokoch a inak tomu nebude ani tento rok. Snáď preto, že bola vyložene stvorená na to, aby zasiahla priamo do srdca. Základ parfumu tvorí céder, vanilka, vetiver a mach.

Zaujal vás zoznam obľúbených vôní? Ktorá voľba bude tá vaša? Dlho neotáľajte a vyberte si v našom e-shope. Urobte radosť sebe alebo niekomu inému. Parfum je totiž ideálnym darčekom ku každej príležitosti ...