Neignorujte kondicionér!

Neignorujte kondicionér!

Aj keď žijeme už v 21. storočí, stále medzi nami existujú ženy, ktoré po umytí vlasov šampónom nepoužijú kondicionér. Tvrdohlavo totiž veria, že zrovna ony ho nepotrebujú… Ste jednou z nich? Potom se prebuďte. Keď sa dnes bez kondicionéru nezaobídu ani psy, tak vy tiež ne. Prečítajte si prečo…

Nerozlučná dvojica: Šampón a kondicionér

Nie nadarmo býva v každej reklame prezentovaný šampón spoločne s kondicionérom – kamaráti na život a na smrť… V tomto prípade nejde len o marketingový trik, ale o zásadné spojenectvo, ktoré by ste nemali ďalej ignorovať.

Kondicionér má na vlasy blahodárny účinok. Najbežnejšie sa používa hneď po každom umytí vlasov šampónom. Ku kráse vám stačí nechať ho pôsobiť 2–3 minúty.

Mnoho žien si dodnes myslí, že len šampón im bohato stačí. To je ale veľká chyba! Zatiaľ čo šampón doslova otvára povrch každého vlasu, aby ste ho odmastila do hĺbky, kondicionér ho potom zasa uzavrie, aby v ňom zachoval živiny… Viete, ako máte suchú pokožku, keď sa po sprchovaní natriete telovým mliekom? Rovnako tak sa každým umytím sušia aj vaše vlasy a potrebujú hydratáciu.

Mnohé kondicionéry obsahujú veľa superingrediencií, inak sa vyskytujúcich len v maskách na vlasy, ktoré ešte intenzívnejšie posilňujú často namáhané vlasy.

Čím poškodenejšie vlasy máte, tým viac kondicionéru spotrebujú. Ako pútnik na púšti, keď naraz objaví studňu s vodou. Keď budete používať kondicionér pravidelne, bude vám postupne stačiť menšie a menšie množstvo, a ušetríte na ďalších vlasových prípravkoch, ako je napr. sprej pre lepšie rozčesávanie.

Aké vlasy budete vďaka kondicionéru mať?

  • Zdravé – krásne hydratované a nezelektrizované. Zamerajte sa hlavne na prípravky s keratínom, vitamínmi alebo panthenolom.
  • Nezlepené. Omnoho jednoduchšie ich rozčešete a vydržia tak dlhšiu dobu.
  • Ešte dlhšie a intenzívnejšie voňavé.
  • Hebké.
  • Silné. Nebudú sa toľko lámať a štiepiť. Zamerajte sa na prípravky obsahujúce kolagén, aminokyseliny a protéiny (podporujú rast vlasov).
  • Lesklé. Ale nijako mastné. Len toľko, aby vaše vlasy vyzerali „živo“.
  • Tvarujúce. Lepšie sa vám budú vytvárať účesy. Naviac zdravé vlasy (s uzavretými pórmi) spotrebujú omnoho menej stylingových prípravkov, vďaka čomu sa vám nebudú tak rýchlo mastiť a zároveň ušetríte.

Viete, že…

Kondicionér aplikujte vždy len do spodnej polovice vlasov, nikdy nie ku korienkom. Vlasy u hlavy sú nové, mladé a zdravé, preto kondicionér nepotrebujú.

Typ vlasov sa s vekom mení. Ak sa vám zdá, že váš kondicionér zrazu prestal fungovať, skúste iný, alebo aspoň inú značku (možno si vaše vlasy jednoducho zvykli).

Existujú aj bezoplachové prípravky na vlasy. Len ich nastriekate do vlhkých vlasov, prečešete ich a je to!

Kondicionér by sme mali používať v lete aj v zime. Celý rok totiž čelíme zdrojom vysušenia: slnko, chlór, fén, žehlička na vlasy, mráz…

Existujú teórie, že kondicionér sa má používať pred šampónom. Mnoho vlasových expertov je presvedčených, že keď si dávame kondicionér až ako druhý, tak ho nikdy z vlasov úplne nevymyjeme, čím vlasy strácajú objem… No, skúste sama…

Jeden kondicionér nevládne všetkým. Vyberte si ten, ktorý je určený pre váš typ vlasov. Na jemné vlasy kondicionér podporujúci objem, na suché vlasy zasa s vyšším obsahom olejov.

Prípravky 2v1 sú zlo. Nikdy neviete, koľko je v takom prípravku šampónu a koľko kondicionéru. A aj keby ste to vedeli, pravdepodobne vám to nebude sedieť. Napr. ľudia s dlhými a poničenými vlasmi potrebujú veľa kondicionéru, zatiaľ čo ľudia s mastnými vlasmi by ho mali používať opatrne, čo u takých prípravkov neovplyvníte.

Mokré vlasy sú oveľa zraniteľnejšie ako tie suché. Kondicionér obalí každý vlas ochrannou vrstvičkou, čím vám zabráni, aby ste si vlasy poškodila pri vysušovaní uterákom.

Veľkej obľube sa tešia aj kondicionéry pre psy. Pretože rozčesať srsť nášho štvornohého miláčika je bez neho občas nadľudský výkon!