Halloween: osláv svoj strach

Halloween: osláv svoj strach

Noc strašidiel a bytostí z tajomných svetov je tu. Pre mnohých to znamená tvorbu kreatívnych kostýmov, zaujímavých masiek a halloweenských dekorácií, večer plný zábavy, trošku odvahy alebo len príležitosť, ako sa dostať niekam do spoločnosti. Čo keby ste si raz vyrezali vlastnú dyňu a stali sa niečím viac, ako len nestranným pozorovateľom?


Vykúzlite si dokonalý halloweenský účes. Nepozerajte na to, či máte dlhé albo krátke vlasy, zafixujte ich gélom, dodajte im väčší objem, a môžete sa vydať na výzvedy. Či už slávite Halloween alebo Dušičky, oba dni vám dávajú možnosť sa zapojiť, zažiť niečo nového alebo len zaspomínať na svojich predkov.

 

Čo majú oba sviatky spoločného?

Predovšetkým závoj tajomna. Koniec októbra údajne prináša obdobie, kedy sú hranice medzi dvoma svetmi tenšie a zomrelí tak môžu navštíviť svojich blízkych, ktorých tu zanechali. Ale to nie je všetko. So záhadným obdobím sa vždy spája celá rada strašidelných historiek a varovaní.
A tie najstrašidelnejšie z nich sa odohrávajú presne o polnoci. Prečo má však práve polnoc taký symbolický význam v ľudových poverách? Podľa starého tvrdenia sa práve od polnoci odpočítava hodina mágie. Vtedy nastáva ten najlepší čas pre všetky druhy kúziel.


Halloween má írsky pôvod a podľa niektorých vychádza zo starých keltských tradícii a sviatku zvanom Samhain. Ten sa slávil v noci z 31. októbra na 1. novembra – presne ako Halloween. Bývalo zvykom prestrieť večeru aj pre svojich zosnulých príbuzných, nechávať za oknom sviečku, aby na ceste medzi dvoma svetmi nezablúdili, a dokonca si i pomalovať tvár – tak se ľudia chránili pred zlými silami. Pre Keltov toto obdobie znamenalo koniec roka.


Kresťanský sviatok Všetkých svätých sa slávi 1. novembra a Dušičky až nasledujúci deň. Takže pokiaľ nechcete využiť šancu ušiť si originálny kostým, môžete si aspoň zapáliť sviečku pre šťastie. Tradícia zapaľovania sviečok taktiež pochádza od starých Keltov a Slovanov a má vraj očistné účinky a moc zaháňať negatívne vlivy.


Doprajte si aspoň chvíľku na očistu svojho domu. A ak potrebujete nabrať stratenú silu, vyskúšajte osobnú detoxikáciu a očistu organizmu, ktorá na vás zapôsobí priam blahodárne.Keď už sme u tej očisty, pokiaľ sa predsa len rozhodnete zúčastniť sa osláv Halloweenu v maske zoombie alebo čarodejnice, bude sa vám potom určite hodiť spôsob, ako sa zasa hravo odmaskovať a dať rýchlo do poriadku unavené vlasy.

A ako inak toho docieliť, než tým správnym regeneračným a posilujúcim šampónom? Vlasová kozmetika Wella Professionals bez pridaných farbív, sulfátov a parabénov, sa hodí pre akýkoľvek typ vlasov, naviac má recyklovateľný obal.

S maskou alebo bez masky, dôkladnú starostlivosť o vlasy si môžete dopriať kľudne len tak. Predovšetkým na jeseň by sme svojím vlasom mali venovať zvýšenú pozornosť, pretože práve počas jesene vypadávajú viac, ako obvykle. A aký je na to liek? Zdravá strava, menej stresu a hlavne fyzický pohyb. Takže pokiaľ vás nebaví športovať, možno, že halloweenský tanec v kostýme bude predsa len tým pravým pre vás…