Parfumy Chanel si zamilujete

Parfumy Chanel si zamilujete

Niet sa čomu čudovať, že je Gabrielle Bonheur Chanel považovaná za kráľovnú módy. Zakladateľke tejto značky sa podarilo očariť celý svet a to nielen svojimi róbami, ale aj parfumami.

Z Paríža do celého sveta

Gabrielle Chanel sa narodila v roku 1883 vo francúzskom mestečku Saumur. Odtiaľ však svet nedobyla. To sa jej podarilo až po tom, čo sa presťahovala do hlavného mesta módy - do Paríža. Preslávila sa progresívnym návrhom kostýmu s nohavicami a sukňou.

Očarila celý svet 

Coco Chanel svoju kariéru odštartovala ako barová speváčka, práve v baroch získala svoju svetoznámu prezývku. V roku 1912 otvorila svoj prvý módny salón a netrvalo dlho a získala si uznanie naprieč celou Európou a nakoniec i celým svetom. V polovici 20. storočia udávala trendy haute couture a značku Chanel začala nosiť aj bývalá prvá dáma USA Jacqueline Kennedy a americká herečka Grace Kelly.

Ikonický parfum Chanel N° 5

Coco Chanel však zažiarila aj vo svete parfumov. Jej prvý parfum bol uvedený na trh v roku 1921, išlo o vôňu Chanel N ° 5. Ten je dodnes považovaný za najžiadanejšiu vôňu na svete. Ikonická vôňa je vyhľadávaná najmä ženami, ktoré si potrpia na zmyselnosť a radšej vsádzajú na osvedčené vône, ktorým sú pripravené byť verné celý život, než stále hľadať niečo nové. Rovnako ako sú populárne dámske parfumy Chanel, tak sú obľúbené aj pánske parfumy Chanel.

Každý parfum Chanel je zahalený do elegantného flakónu, ktorý vám poslúži zároveň ako designový prvok na váš nočný stolík alebo toaletnú skrinku.

Ďalšie obľúbené parfumy 

Medzi ďalšie obľúbené parfumy Chanel patria napríklad Chanel Chance, Chanel Coco Mademoiselle alebo Chanel Gabrielle. Muži majú najradšej parfumovanú vodu Chanel Bleu de Chanel.

Coco Chanel ale nezostala len pri parfumoch a móde. Svoju pôsobnosť rozšírila aj do kozmetického sveta. Či už ide o módu, parfumy alebo kozmetiku, keď sa povie Chanel, je to známka kvality a exkluzivity.