Ako zladiť plesové šaty, šperky a make-up?

  • MAGAZÍN
  • Ako zladiť plesové šaty, šperky a make-up?

Ako zladiť plesové šaty, šperky a make-up?

Hurá na tanečný parket plný tanca a zábavy! Chcete vyzerať dobre na plese? Prečítajte si pár rád, s ktorými to tento rok určite zvládnete!

Plesová sezóna je v plnom prúde a s ňou už tradične prichádza otázka, čo si tento rok vziať na seba. Väčšina z nás nechodí každý deň v sviatočnom oblečení a práve preto sa môže stať, že to trochu preženieme. Niekedy je ťažké všetko spolu zladiť tak, aby bol výsledok podľa našich predstáv. Stačí dodržiavať pár jednoduchých rád a uvidíte, že to tento rok dopadne na jednotku.

Zlaďte štýly 

Najprv by ste sa mali zamerať na to, nech všetko k sebe ladí. Šaty, topánky, vlasy, make-up a šperky. Je pravda, že v súčasnej móde často panuje chaos a veľmi nevšedné kombinácie. Ale ak nie ste módny guru a pravidelne nesledujete módne prehliadky alebo blogy, Vaše experimentovanie by mohlo zle dopadnúť. Niektoré praktické príklady: Obľúbili ste si bohémsky éterický štýl? Čipkované šaty dolaďte kvetami a jemnými šperkami. Napríklad kvetinovými náušnicami Pandora. Zabudnite na prehnane výrazný make-up, veľmi výraznú bižutériu a krikľavé farby. K princeznovským šatám s korzetom a bohatou sukňou nevymýšľajte zložitý účes a prezdobené šperky, ak nechcete pôsobiť ako grófka z obdobia rokoka. Voľte radšej klasický hladký drdol alebo jednoduchý vrkoč. Obľúbila ste si minimalizmus? K jednoducho strihaným šatám zvoľte čisté šperky bez bohatého zdobenia - napríklad Cluse alebo Rosefield. Jednofarebné prosté šaty zase znesú výrazný make-up, tak smelo do toho!

Menej je niekedy viac

Vždy sa zamerajte na to, aby výrazných prvkov vo Vašom outfite nebolo moc. Ideálne by to mal byť jeden, ktorý pritiahne pozornosť. Keď to s nimi preženiete, hrozí, že vo výsledku budete vyzerať ako keby ste si odskočili od miestnych kolotočiarov. Vyberte si napríklad výrazný rúž na pery, zaujímavú kabelku, topánky alebo nápadný šperk. Veľký a nápadný prsteň už nedopĺňajte výrazným náhrdelníkom alebo blýskavým náramkom. Ak ste zvolili hlboký výstrih, vyvážte ho dlhšou sukňou. Všetkého veľa škodí a to posledné, čo si budete na plese želať, je pôsobiť lacno.

Nebojte sa experimentovať

Na druhej strane sú plesy skvelou príležitosťou, ako trochu popustiť uzdu fantázie a predviesť sa v plnej kráse. Preto sa nebojte vyskúšať výrazné líčenie, ihličkové podpätky alebo neobvyklý účes. Medzi experimentovanie patrí nielen čarovanie s make-upom alebo s vlasmi, ale vyskúšať môžete aj neobvyklý večerný parfum alebo šperky. Obľúbeným módnym trendom je vrstvenie, s ktorým môžete dosiahnuť zaujímavé výsledky. Skúste napríklad skombinovať viacero náhrdelníkov (krátke aj dlhé) alebo na zápästie navlečte rôzne náramky. Šperky by mali byť v podobnom štýle, ale ak si trúfnete, môžete zaexperimentovať a zladiť aj na prvý pohľad odlišné kúsky. Hlavne myslite na to, že čím výraznejší prvok vo Vašom outfite bude, tým musí byť všetko ostatné jemnejšie.

Aby ste si boli isté, že vám všetko bude sedieť a zistili, koľko času vám prípravy zaberú, vyskúšajte si všetko popredu. Majte pripravené prípravky a laky na vlasy. Vyskúšajte, či sa môžete spoľahnúť na dlhotrvajúci červený rúž a ako dlho vydržite vo vysokých lodičkách. Týmto Vám odpadne stres a nestíhanie, ktoré by Vám mohlo pokaziť celý večer.

Buďte sama sebou a myslite na praktickú stránku veci

Vždy sa ale riaďte pravidlom, že najdôležitejšie je byť sama sebou. Ples si nikdy neužijete, ak sa nebudete cítiť v šatách alebo v make-upe pohodlne. Šaty Vám musia sedieť, topánky nesmú tlačiť a pokiaľ zvolíte účes, ktorý bude síce krásny na pohľad, ale pri tanci Vám bude prekážať, to tiež nie je dobré. Využite príležitosť zažiariť, ale netrvajte za každú cenu na niečom, v čom to nebudete vy. Radšej si dajte pohár dobrého vína, vyrazte na parket a zabudnite na to, že Váš outfit nie je úplne dokonalý.