Poznáte kozmetiku Dr. Hauschka?

Poznáte kozmetiku Dr. Hauschka?

Postarať sa o pleť neznamená len každodenné odličovanie, používanie pleťového krému alebo peelingu. Najdôležitejšie je výber tej správnej kozmetiky, najlepšie v bio kvalite. Ideálnou voľbou je preto prírodná kozmetika Dr. Hauschka.

Čím je tak výnimočná?

Extrakty z čistej prírody, dlhé roky výskumov a žiadne testovanie na zvieratách. Tým všetkým sa kozmetika Dr. Hauschka môže pochváliť. Obsahuje rastlinné výťažky zo vzácnych bylín a minerálne substancie a tiež dbá na prírodný proces našej kože. To znamená, že rozlišuje medzi denným a nočným rytmom pokožky. Nemecká spoločnosť Wala Heilmittel vyvinula kozmetiku ako stvorenú pre naše telo. Vďaka ojedinelým výrobným procesom jednotlivých rastlinných výťažkov, vyvážené kompozíciu a účelnému balenie nepotrebujú jednotlivé prípravky žiadnu dodatočnú syntetickou konzerváciu. Preto neobsahujú žiadne farbiace, vonné ani syntetické látky, ktorých sú plné spústy kozmetických prípravkov, ktoré sa na našom trhu tvári ako bio a prírodné, a pritom nimi vôbec nie sú.

Kozmetika Dr. Hauschka je tiež výnimočná tým, že nerozlišuje svoje výrobky podľa typu pleti. Jej cieľom je zbaviť pleť jej pohybov - suchosti, diskutabilnosť, mastnoty - tým, že sa pleť snaží vyrovnať tak, aby znovu našla zdravý a vyvážený stred. Pokožka je povzbudzovaná k tomu, aby si všetky potrebné látky dokázala dodávať sama a zostala tak aktívny čo najdlhšie.

História kozmetiky

A ako kozmetika vôbec vznikla? Vďaka spojeniu chemika doktora Rudolfa Hauschka a zakladateľa spoločnosti Wala Heilmittel. Práve Hauschka spoločne s Kozmetička Elisabeth Sigmund v roku 1967 vytvorili kozmetiku, ktorá vychádzala z poznatkov získaných pri výrobe viac než tisíce rôznych druhov homeopatických a anthroposofických liečiv.

Kozmetika je vhodná pre ženy a mužov v každom veku a samozrejme tiež pre deti. Iste ju ocenia aj tí, ktorí na bežnú kozmetiku často mávajú nepríjemné alergické reakcie.

Ktoré produkty stojí za to vyskúšať?

Pleťová voda

Čo sa týka jednotlivých produktov, za zmienku určite stojí pleťová voda. Dr. Hauschka Clarifying Toner je prírodný tonikum, ktoré podporuje a podnecuje správnu funkciu pokožky a tiež posilňuje jej látkovú premenu. Bonusom tiež je, že pleť viditeľne rozjasňuje. Obsahuje výťažky z úročníka a hamamelu, vďaka ktorým tonikum tiež podporuje pružnosť pokožky. Môžete po ho používať namiesto ranného a nočného krému, neslúži však k dočisťovanie pleti. Pretože je vo forme spreja, v letných mesiacoch môže poslúžiť aj aké zdravé osvieženie pleti. Môžete ho nosiť v kabelke a mať ho tak vždy po ruke.

Balzam na pery

Za zmienku stojí aj balzam na pery. Slnko, vietor, dážď, rýchlo sa striedajúci počasie - nič z toho našej pleti ani perám neprospieva. Naopak. Pery sú vysušené a matné. Máme popraskané pery i kútiky úst. Tento balzam od Dr. Hauschka však pery vyživuje a dodáva im potrebnú starostlivosť a pocit úľavy. Obsahuje výťažky z úročníka a nechtíka, ktorý podporuje regeneráciu citlivej pokožky. Rastlinné oleje v ňom obsiahnuté zase pomáhajú vo vyhladzovanie a posilňovanie pier. Zároveň pôsobí preventívne proti tvorbe vrások, ktoré sa tvoria okolo pier.

Balzam nie je potrebné používať každých pár desiatok minút, na perách vydrží celé hodiny.

Dezodorant roll-on

Dámy určite ocenia aj dezodorant Dr. Hauschka, ktorý sa predáva hneď v niekoľkých rôznych vôňach. Vďaka svojej mliečnej a jemnej konzistencii s hodvábnou vôňou éterických olejov si ho ženy doslova zamilujú. Nielenže zabraňuje poteniu a po celý deň zanecháva svieži pocit, ale zároveň neupcháva kožné póry, a tak môže pokožka stále voľne dýchať.

Vyskúšať môžete aj starostlivosť o vlasy, o ruky a nohy alebo niektorý z ďalších prípravkov intenzívnej starostlivosti o pleť a pokožku.