Vitaj u nás, jeseň!

Vitaj u nás, jeseň!

Priatelia, 23. septembra nastáva astronomická jeseň a oficiálne končí leto. Ale snáď to  nie je potrebné brať tak tragicky. Existuje veľa možností, ako si toto ročné obdobie užiť do sýtosti. Že vás nič zrovna nenapadá? Od toho sme tu my a radi vám poradíme, čo s načatým jesenným dňom i večerom.

Čas letí a my sme príliš malí páni, aby sme to dokázali ovplyvniť. Tiež sa musíme zmieriť s tým, že teplé letné lúče postupne chladnú, dni sa skracujú a blankytnú oblohu čoraz častejšie strieda šedivá deka mrakov. Priatelia, 23. septembra nastáva astronomická jeseň a oficiálne končí leto. Ale snáď to nie je potrebné brať tak tragicky. Existuje veľa možností, ako si toto ročné obdobie užiť do sýtosti. Že vás nič zrovna nenapadá? Od toho sme tu my a radi vám poradíme, čo s načatým jesenným dňom i večerom.

Vyskúšajte niektorý z našich tipov: 

  • Tvorte

Tmavé jesenné dni sú najlepšie pre kreatívnu činnosť. No uznajte sami, slniečko už von toľko neláka, a preto vás nemusí mrzieť, že zostanete zatvorení doma. Ak máte v hlave už dlhšiu dobu projekty, ktoré ste nemali čas realizovať, práve teraz prichádza ich chvíľa! Premýšľate, že skúsite napísať knihu? Smelo do toho! Máte nápad na skrášlenie domácnosti? Na nič nečakajte! Či už sa jedná o maľovanie obrázkov, premenu starého nábytku na nový kúsok alebo pletenie jesennej šály, dajte sa do práce. Kreatívna činnosť vás rýchlo zbaví všetkých chmár, ktoré sú s jesenným počasím spojené.  

  • Užite si jesennú prírodu

A keď predsa len zatúžite po čerstvom vzduchu, určite sa nájde veľa krásnych dní aj v jesenných mesiacoch. Konečne skončili horúčavy, tak môžete vyraziť na bicykel alebo za turistikou. Nechce sa vám nikam ďaleko? Vezmite deti a vyrazte objavovať krásy prírody do lesíka alebo parku v blízkosti vášho bydliska. Nazbierajte si gaštany, púšťajte draka alebo sa skrátka len kochajte krásnymi farebnými scenériami, ktoré čarovná jeseň tak rada predvádza.

  • Upracte si doma aj v hlave

Cez leto sa vám doma nahromadilo veľa haraburdia a asi ste zrovna netrávili slnečné popoludnia drhnutím skriniek v kuchyni. K usporiadanej mysli a harmónii duše však patrí aj uprataný a čistý domov. A práve jesenné krátke dni sú ako stvorené pre dôkladné upratovanie. Keď skončíte, môžete si byť istí, že sa vám spoločne s oblečením v skrini utriedia aj myšlienky v hlave.

  • Vyrazte na nákupy

A čo je na jeseni najlepšie? Predsa móda! Jesenné obdobie praje vrstveniu a s ním prichádza aj veľa zábavy. Zapojte svoju kreativitu a vyrazte nakupovať nové kúsky do šatníka. Alebo môžete vyskúšať aj obľúbené secondhandy. Nielen, že podporíte prírodu a recykláciu, ale medzi regálmi je možné uloviť naozajstné skvosty za zlomok ceny. Ušetrené peniaze potom môžete investovať napríklad do nových značkových hodiniek či šperkov, ktoré váš jesenný outfit perfektne doplnia.  

  • Relaxujte 

Nezabudnite sa venovať sebe. V dnešnej dobe plnej stresu a nadmerných očakávaní od ostatných sa ľahko dostávame pod tlak. Preto je treba občas upustiť paru a zájsť si napríklad na masáž, do kozmetického salónu alebo vyskúšať nejaký nový voňavý parfum. Nebojte sa dopriať si trochu luxusu. Načerpáte tak veľa energie do ďalších dní a dobrá nálada na seba nenechá dlho čakať.

  • Zaleťte za teplom

Ak vám žiadny z vyššie uvedených tipov jesennú zachmúrenosť nezaženie, nezostáva nič iné, len staviť na istotu. Zbaľte si do batôžka plavky a kraťasy a vyrazte za slniečkom. Na internete sa to len hemží lacnými letenkami nielen do exotických krajov, ale aj dostupnejších lokalít. Zaleťte napríklad na Kanárske ostrovy alebo objavte slnečného Maroko. Dobrodružstvo môžete predsa zažívať po celý rok!

Tak vidíte, začiatok jesene vlastne nie je vôbec nič tragického. Prijmime fakt, že počasiu neporučíme a naopak sa jeho zmien naučme využívať. Potom sa môžeme z každého ročného obdobia tešiť.