Recenzie: Yves Saint Laurent – La Nuit de L’Homme Le Parfum

  • MAGAZÍN
  • Recenzie: Yves Saint Laurent – La Nuit de L’Homme Le Parfum

Recenzie: Yves Saint Laurent – La Nuit de L’Homme Le Parfum

Na tento pánsky parfém už dlho počujeme len samú chválu, od mužov aj ich žien. Preto sme se rozhodli otestovať ho na vlastnej koži a zistiť, či jeho povesť „božskej vône“ je pravdivá… Prečítajte si, ako to dopadlo!

Už podľa flakónu La Nuit de L’Homme Le Parfum na prvý pohľad poznáte, že pred sebou nemáte žiadnu bežnú citrusovú toaletku, ale silnú vôňu pre vyspelých mužov. Čierna farba totiž nesymbolizuje len strach, smútok a nekalé obchodovanie… V oblasti módy naopak demonštruje eleganciu, štýl a fyzickú a mentálnu silu jeho nositeľa.

Tento parfém je svojím zložením veľmi podobný svojej predchádzajúcej verzii, La Nuit de L’Homme, akurát tentokrát sa vzácne korenie a drevo prejavuje v odlišnom poradí. La Nuit de L’Homme Le Parfum sa odlišuje predovšetkým svojou intenzitou vône a výdržou. Ako už jeho názov hovorí, je to parfémovaná voda, zatiaľ čo vyššie uvedená predchodkyňa bola len toaletná voda (teda s nižším obsahom vonných esencií). Vďaka tomu ju na pokožke ucítite oveľa silnejšie a dlhšie.

Aké ingrediencie obsahuje?

Hneď v úvodných tónoch vás omámi hravou vôňou bergamotu (citrus veľkosti pomaranča), ktorého kyslosť však skvelo zmierňuje sladkastý, a pritom neskutočne mužný aníz. A tak ako aj pri varení – štipka čierneho korenia mu dodáva tú správnu „chuť“.

Akonáhle príde na radu jeho srdce, silnejšie sa rozbúcha aj to vaše. Každého vnímavého muža spoľahlivo uspokojí labdanum (vzácna živica z Kréty), po všetkých stránkach jedinečná levanduľa a šťavňatý mix exotického ovocia, ktoré majiteľa tohoto parfému dôstojne omladia o pekných pár rokov.

Zdalo by sa, že nič lepšieho už prísť ani nemôže, ale aj základ v sebe ukrýva radu skvostných ingrediencií, ktoré ako diamant vybrúsila sama príroda… Čistotou a energiou oplývajúca tropická bylina pačuľa, sladko afrodiziakálna vanilka a nervový systém stimulujúci vetiver (známy svojou nezameniteľnou vôňou dreva).

Komu pristane?

Pánske parfémy (všeobecne) nemajú tak rozmanité zloženie ako tie dámske, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Poprvé, muž si kupuje parfém hlavne preto, aby ním zvýraznil svoju „chlapskú silu“, a zároveň pozitívne zapôsobil na vyvolenú ženu. Preto ovocné alebo kvetinové vône sú pre neho vzhľadom k tomuto zámeru pasé. Podruhé, každý muž má svoje prirodzené a pomerne silné pižmo, ktoré sa nemá snažiť parfémom preraziť, ale má ho s ním zladiť tak, aby originálnou zmesou vôní dotvoril svoju osobnosť.

La Nuit de L’Homme Le Parfum odpovedá obom týmto potrebám. Pre svoje prevažne korenisté zloženie sa zaraďuje medzi orientálne parfémy, ale nečakejte žiadnu ťažkú „kolínsku“, z ktorej vás po chvíli rozbolí hlava… Jeho citrusovo-ovocná zložka onú ťažkosť úspešne vyvažuje a tak každú ženu uvažujúcu o kúpe tohoto parfému stavia do veľmi ťažkej pozície… Komu ho kúpiť? Manželovi? Otcovi? Alebo bratovi?

Tento parfém totiž vonia skvele na mladších ročníkoch v teniskách a tričku, ale aj na elegantných džentlmenoch v košeli a vyleštených polobotkách. Korenie v ňom obsiahnuté dodá svojmu nositeľovi dávku charizmy a dôstojnosti, zatiaľ čo citrusy mu pomôžu sa uvoľniť a nebrať veci tak veľmi vážne.

Aký dojem na nás urobil?

Sme nadšení! Napriek tomu, že nám pod rukami prešli už tisícky parfémov, máloktorý na nás zapôsobil tak silno ako práve La Nuit de L’Homme Le Parfum. Aj keď i nám sa páčia uvoľnené toaletky od Huga Bossa, ktoré už dlho lámu rebríčky predajnosti, Yves Saint Laurent má v sebe niečo viac.

Ako keby ste vedľa seba postavili misku jahôd a rovnakú misku jahôd so šľahačkou – aj keď máte pocit, že len jahody vám maximálne uspokoja chute, až s trochou šľahačky zažijete skutočnú extázu.