Sprievodca Valentínom alebo ako uspieť a zažiariť

  • MAGAZÍN
  • Sprievodca Valentínom alebo ako uspieť a zažiariť

Sprievodca Valentínom alebo ako uspieť a zažiariť

Každý deň je dôvodom k oslave. Buďte pôžitkári a doprajte si týždeň romantiky! Ešte stále je aj v našej krajine veľa tých, ktorí sviatok svätého Valentína považujú za sviatok komercie, ktorý do našich končín ani náhodou nepatrí a s 1. májom sa vôbec nemôže rovnať. Valentín u nás skrátka nemá svoju históriu. Je to pomerne nová tradícia, ktorá k nám zavítala zo západu. Pochádzajú však oslavy Valentína skutočne čisto z anglosaských krajín?

Na túto tému sa vedú najrôznejšie dohady. Súčasná podoba sviatku vznikla síce v storočí dvadsiatom, tvrdí sa však, že jeho história siaha až do starovekého Ríma. Názov "Valentín" sa pripisuje katolíckemu kňazovi Valentínovi, ktorý žil už v 3. storočí. Stal sa známym, pretože v tajnosti sobášil mladé páry aj napriek výslovnému zákazu cisára Claudia II. Nakoniek tento kňaz zomrel mučeníckou smrťou. Pre jeho súcit a pochopenie pre zamilované dvojice, ho ľudia začali považovať za patrona lásky.

A kedy sa Valentín oslavuje? Predsa 14.februára, čo v roku 2021 pripadá na nedeľu.

Chladný zimný deň ale rozhodne nemusí byť iba dňom mrazivého vetra a závejov snehu. Úprimné vyznanie totiž dokáže dokonale rozohriať aj tie najtvrdšie povahy. Čo tak vyskúšať romantickú valentínsku komédiu, originálny darček pekne od srdca, večeru v spoločnosti alebo napríklad víkendový pobyt niekde na horách vo wellness hoteli? Možností sa ponúka nespočetné množstvo. Ktoré sú ale tie najlepšie?

Perfektní valentínsky darček

Čo darovať ženám na Valentína? Úchvatný luxusný parfum, trblietavý šperk, krásne a elegantné hodinky, bonboniéru alebo náruč plnú kvetov - týmito vecami iste žiadna žena nepohrdne, a pokiaľ ju navyše prekvapíte tým, že jej darujete niečo, o čom už dlho snívala, potešíte ju hneď dvojnásobne.

A čo najviac ocenia páni? Vtipné pánske boxerky s úsmevnou potlačou, ponožky, zážitkový darček ako je napríklad úniková hra alebo laser game, darčekový kôš, športové hodinky, masáž lávovými kameňmi, mužný parfum alebo napríklad večer plný jeho obľúbených jedál.

Skvelý tip pre vás

Darujte zážitok!

Možno vám postačí večera pri sviečkach alebo romantická prechádzka večerným mestom, pretože nepotrebujete nič viac, než byť spolu a nasávať atmosféru okolo seba.

Spoločný zážitok by Vás však mohol naladit ešte lepšie. Apoň budete mať po rokoch na čo spomínať...

Môžete sa vydať napríklad na wellness pobyt do Álp, potešiť sa pohľadom na Eiffelovku alebo tiež navštíviť ukľudňujúce termálne kúpele v Maďarsku, čo by nemuselo byť ani trochu na škodu ...

 

Originálne prianie

Rozhodli ste sa osláviť sviatok lásky so všetkým čo k tomu patrí? Potom sa bez poriadnej valentínky nezaobídete! Či už si zaobstaráte luxusné prianie alebo napíšete vtipnú valentínsku SMS-ku, hlavné je povedať, čo máte na srdci.

Máte tu 3 krásne SMS valentínske priania:

  • 1. Prajem krásne prebudenie, bozk a pohladenie. Teraz je február, zima, chlad, meniny má dnes, kto má rád. Milujem ťa čím ďalej viac, tak to je, to chcem ti povedať!
  • 2. Si moja láska, si môj sen, Tebe patrí dnešný deň. Len s Tebou chcem sa smiať a verne Ťa milovať. Zaženie z tváre každý tieň, veď je svätý Valentín!
  • 3. Neviem či ma miluješ, tak ako ja teba, ale viem, že keby som mohla, dám ti celé nebo ... Krásneho Valentína

Prezrite si našu valentínsku ponuku a nezabudnite sa hýčkať navzájom.