Starostlivosť o vlasy v zime - aké prípravky používať?

  • MAGAZÍN
  • Starostlivosť o vlasy v zime - aké prípravky používať?

Starostlivosť o vlasy v zime - aké prípravky používať?

V zime sú naše vlasy veľmi namáhané. Pre krásnu hrivu je treba trochu viac snahy a starostlivosti. Predstavujeme vám tie najlepšie prípravky, ktoré vám pomôžu udržať vlasy lesklé a zdravé aj v zimných mesiacoch.

Zimné obdobie je pre vlasy extra náročné. Nielen, že sú pod neustálou paľbou ľadového vetra, snehu a dažďa, ale zároveň ich vysušujeme v prekúrených kanceláriách a domovoch. Striedanie teplôt im rozhodne neprospieva, rovnako tak ako časté nosenie čiapky. Ako sa o ne v tomto náročnom čase postarať? Prinášame tipy!

Mimo kvalitnú stravu a výživové doplnky, ktoré vlasom poskytnú dostatok minerálov a vitamínov je potrebné myslieť aj na kadernícku starostlivosť. Urobte si čas a zájdite k holičovi, ktorý vám zastrihne rozštiepené končeky. Podľa najnovších trendov si môžete nechať dlhší odrasty farby, ale dbajte na to, aby prechod bol prirodzený. Celkovo dnes frčí prirodzenosť, tak svoje vlasy netrápte zbytočne drastickým odfarbovaním či trvalou. Doprajte im pekný preliv a užívajte si ich zdravú krásu.

Čo sa vlasových produktov týka, vždy voľte radšej profesionálnu starostlivosť, ktorú nenájdete v bežnej drogérii. Klasické produkty dostupné v obchodoch sú možno veľmi lacné, ale tiež prevažná väčšina z nich vašim vlasom nedokáže dať tak kvalitnú starostlivosť, ako profesionálna kozmetika.

Aké produkty teda na zimu zvoliť?

1. Šampón

Dobrý šampón je základ. Na zimu voľte výživný, ktorý vaše namáhané vlasy dostatočne hydratuje a dodá im lesk. Možno máte problémy s lupinami, ktoré sa môžu tvoriť po častom nosení čiapky. To vyrieši vhodný šampón, ktorý vlasovú pokožku upokojí a príliš nezaťaží.

2. Kondicionér

Kondicionér má schopnosť pekne uzavrieť a uhladiť povrch každého vlasu, ktorý bol prvýkrát pootvorený šampónom. Vďaka tomu si vlasy udržia hydratáciu a nebudú sa lámať. Ak vám nevyhovuje klasický kondicionér, môžete siahnuť po bezoplachovej starostlivosti. Jej používanie je jednoduché a nemusíte kvôli nej čakať vo vani, ako zaúčinkuje. 

3. Vlasová maska

Aspoň raz za 14 dní siahnite po poriadnej maske na vlasy. Vie pôsobiť naozaj do hĺbky a dodá vlasom veľa vitamínov. Po kvalitnej maske budú vaše vlasy lesklé a hebké na dotyk. Dbajte len na to, aby ste ju nanášali až do spodnej polovice vlasov. Inak sa vám štica bude rýchlo mastiť, čo urýchlite aj nosením pokrývky hlavy.

4. Olejček

Ak trpíte na rozštiepené končeky a zničené vlasy, určite stojí za to vyskúšať olej na vlasy. Väčšinou sa aplikuje do vlhkých vlasov, pretože sa viaže na vodu a tú tiež udrží vo vnútri jednotlivých vlasov. Vyskúšajte napríklad obľúbený arganový olej z Maroka alebo vzácnu moringu.

5. Uhladzujúce mlieka 

Posledný tip pre zimné vlasy sú uhladzujúce mlieka. Určite poznáte situácie, kedy si vo vyhriatej kancelárii zložíte sveter, a vlasy elektrizujú na všetky strany. Pre to, aby ste ich udržali v pokoji, platia práve uhladzujúce mlieka. Môžete ich votrieť do vlhkých i suchých vlasov, hrivu neumastia, ale dodajú jej zamatovú hebkosť.