14 tipov na jesenný víkend vo dvoch. Zatočte s nudou!

  • MAGAZÍN
  • 14 tipov na jesenný víkend vo dvoch. Zatočte s nudou!

14 tipov na jesenný víkend vo dvoch. Zatočte s nudou!

Leto je definitívne preč a vy premýšľate, ako sa cez víkendy so svojím milým zabaviť? Prečítajte si naše tipy a nemusíte mať strach, že by sa vám do vzťahu vkradol stereotyp a nuda. Aj na jeseň sa dá podniknúť veľa vecí! Od romantických po zábavné :)

V lete je to jednoduchšie. Slniečko láka von na kúpanie, grilovanie, prechádzky na bicykli, festivaly a stanovanie s priateľmi. Človek sa nemusí vôbec namáhať, aby si užil víkendy naplno. Lenže čas beží a sotva sa nazdáme, na dvere nám klope jeseň a s ňou možno aj malá obava, že sa budeme doma nudiť. A to neprospieva vôbec nikomu. Nieto potom vášmu vzťahu.

Možno aj vám došli nápady, ako tráviť spoločné víkendy, alebo aj všedné popoludnia. Inšpirujte sa u nás a využite každého jesenného dňa!

Tipy na (nielen) romantický jesenný víkend:

1) Vyrazte športovať

Chladnejšie počasie je ako stvorené pre prevádzkovanie najrôznejších športov. Aj jeseň má v zásobe veľa jasných dní, zaliatych slnkom, tak sa určite nebojte nejaké športovanie naplánovať. Môžete vyraziť na bicykel, kolieskové korčule alebo si pokojne bežte spoločne zabehať do parku. Keby sa počasie rozhodlo prekaziť vám vonkajšie plány, môžete vyskúšať napríklad plávanie, posilňovňu alebo horolezeckú stenu. Dôležité je, že budete mať spoločný program. Môžete sa navzájom podporovať vo svojich výkonoch a spoločne sa zlepšovať.

Aby sa vám športové výkony dobre merali, vybavte sa športovými hodinkami, ktorým nechýbajú stopky, výškomer či krokomer. Pre milovníkov plávania skvele poslúžia hodinky vodeodolné.

2) Objavte nové podniky v meste

Ak vás na športy zrovna neužije, môžete vyraziť prechádzkou na prieskum po vašom meste. Možno celé mesiace a roky chodíte len do svojich obľúbených kaviarní či reštaurácií a ani ste si nevšimli, že o pár ulíc ďalej vzniklo nové bistro alebo čajovňa. Svet okolo sa mení a je škoda nevyužiť všetkého, čo ponúka. Tak dajte šancu novým miestam a zažeňte stereotyp. 

3) Bežte za kultúrou - koncerty, divadlá, výstavy 

V jesenných mesiacoch štartuje sezóna všemožných kultúrnych inštitúcií - divadla, filharmónie, kluby. Práve teraz máte ideálnu príležitosť konečne zájsť na Hamleta alebo si vypočuť obľúbené filmové melódie v podaní živého orchestra. Môžete navštíviť múzeá, galérie alebo si rozšíriť obzory na zaujímavej prednáške.

Tip: Kúpte si nové hodinky alebo krásny šperk a vyrazte za kultúrou ako praví elegáni. Doprajte si luxus!

4) Výletujte

Možno máte pocit, že ste už všade boli a všetko vo svojom okolí videli. Ale vždy sa dajú nájsť nové miesta, ktoré ponúknu veľa krásneho. Alebo môžete staré známe miesta objaviť znova, z iného uhla pohľadu. Ak ste dobrodružnejšie povahy, zbaľte si teplý spacák, karimatku a bežte preskúmať prírodu vo vašom okolí. Nechajte pre tentokrát auto doma, priblížiť sa k zaujímavým miestam môžete aj vlakom. Urobte si prechádzku a k večeru rozbite tábor na peknej lesnej čistine, blízko romantickej zrúcaniny alebo pod previsom u skál. Ak narazíte na táborisko, môžete kľudne urobiť oheň, opiecť si špekáčiky a pekne sa zahriať. Uvidíte, že na víkend pod hviezdami len tak nezabudnete.

5) Zapojte sa do dobrovoľníctva

Ak sa chcete zabaviť a zároveň urobiť niečo dobré nielen pre seba, ale aj pre ostatných, zapojte sa do dobrovoľníckych programov. Môžete osloviť niektorú z neziskových organizácií a aktívne sa podieľať na tom, aby bol svet o trochu lepším miestom pre nás všetkých. Či už pôjdete sadiť stromy, upratovať zanesené lesy od odpadkov alebo budete robiť spoločnosť seniorom v domove dôchodcov, veľa sa toho naučíte. Spoznáte nových priateľov, pomôžete a budete mať radosť z dobre využitého času.

6) Vyvenčite psíkov z útulku  

Máte radi psy, ale vaše životné podmienky či nedostatok času vám nedovoľujú zaobstarať si vlastného? Nie je nič jednoduchšie, než navštíviť niektorý útulok a vziať na prechádzku psíkov, ktorí svojich pánov nemajú. Preukážete im veľkú službu a možno si niektorého toľko zamilujete, že si ho nakoniec odnesiete domov. Pes potrebuje veľa vášho času a predstavuje isté obmedzenia, ale jeho láska k vám bude nesmierna a večná. Získate tak parťáka, s ktorým váš život nadobudne nové rozmery. Stereotyp s ním naozaj nehrozí.

7) Vyskúšajte nové doskové hry

Keď vonku leje ako z krhly, zabavte sa doma. Zabudnite ale na čas strávený pri počítači alebo mobile. Aj doma si môžete užiť hromadu zábavy. Vyskúšajte napríklad niektorú z doskových hier. Na výber máte z nepreberného množstva strategických, spoločenských i logických hier, ktoré spoľahlivo zaženú nudu. Naštudujte si pravidlá a pustite sa do hrania. Nielen, že si potrénujete mozog, ale hlavne si spoločne užite veľa súťaženia a zábavy.

8) Zveľaďujte si domov 

Jesenný čas je ideálny pre najrôznejšie domáce práce. Vrhnite sa na zveľaďovanie vášho domova a tešte sa spoločne z toho, ako krásne to u vás vyzerá. Vrhnúť sa môžete na novú výmaľbu, alebo si kúpte zaujímavú tapetu na stenu a oblečte vašu obývačku do nového kabáta, presaďte kvety, natrite olúpané stoličky alebo vyrazte nakúpiť bytové doplnky. Môžete zájsť i do starožitníctva a možno  objavíte hotové poklady, ktoré váš domov ozvláštnia.

9) Vymyslite si nového spoločného koníčka 

Po prázdninách nastáva ideálny čas prihlásiť sa do nejakého nového kurzu. Môžete spoločne začať chodiť na hodiny kreslenia, fotografovania alebo sa naučiť nový jazyk. Ak vás láka pohyb, vyskúšajte víkendové lekcie spoločenských tancov alebo napríklad hodiny šermu. Možností máte bezpočet. Chodievajte spoločne alebo každý zvlášť a potom si môžete o nových zážitkoch rozprávať a obohacovať sa navzájom.

10) Púšťajte draka

Ku každej jeseni patrí aj poriadny vietor. Ten možno v láske nemáte, ale využite jeho pozitív. Kedy ste naposledy púšťali draka? Že je to zábava pre deti? Ale kdeže. Vyskúšajte sa vrátiť do detských rokov a draka si doma vyrobte. Kreatívna zábava a napätie, či váš dráčik vzlietne, vášmu vzťahu len prospeje.

11) Usporiadajte párty s priateľmi 

Víkendy rozhodne nemusíte tráviť len v dvoch. Pozvite domov priateľov a urobte si napríklad spoločný filmový večer. Pripravte pohostenie, dobré pitie a zaspomínajte na všetko, čo ste spolu zažili. Môžete tiež pripraviť halloweenský večierok. Vyhláste súťaž o najlepšiu masku alebo najlepšie vyrezanú tekvicu a užite si víkend v strašidelnom duchu.

12) Urobte si jesenný piknik v parku

Preto nebuďte na omyle, že iba leto je obdobím vhodným pre piknik. Aj v chladnejších dňoch sa môžete najesť vonku. Hlavne sa teplo oblečte, zbaľte hrubú deku a pripravte niečo dobré pod zub. Môžete vytvoriť špeciálne jesenné menu - tekvicové muffiny, hruškový koláč, zapečené sendviče a k tomu termosku s horúcim kakaom alebo vareným vínom. Doprajte si jesenné romantiku! 

13) Relaxujte – masáže, wellness

Rozhodne si na jeseň nadeľte i dostatok odpočinku a starostlivosti o seba. Choďte na wellness víkend, zájdite si na masáž alebo kozmetiku. Rozmaznávajte sa! Urobte si s partnerom beauty víkend. Starajte sa o svoje vlasy kvalitným šampónom, naneste výživnú masku alebo olej. Kúpte sebe i svojmu miláčikovi nový parfum a užite si zaslúžený relax. Máte toľko možností!

14) Buďte jednoducho doma

A keď sa vám nič zo spomínaného nechce? Tak si proste vlezte do teplákov, uvarte si čaj a pustite sa konečne do toľko odkladanej knižky. Uvarte si spoločne dobrú večeru a len tak sa rozprávajte. Vymýšľajte plány na letnú dovolenku alebo zimnú chatu a užívajte si navzájom svoju prítomnosť.