TOP 5 hollywoodskych náušníc

TOP 5 hollywoodskych náušníc

Hovorí sa, že nič netrvá večne, ani hollywoodska sláva. V otázke módy je to ale presne naopak. To, čo raz zožalo obdiv na červenom koberci a bolo navždy zvečnené na striebornom plátne, sa navždy zapíše do svetových trendov a často vytvorí neodmysliteľnú súčasť nielen nadčasových šatníkov, ale napríklad aj šperkovníc, ako v týchto piatich prípadoch.

Marilyn Monroe udávala smer

Marilyn Monroe si zamiloval celý svet hneď v jednej z prvých celovečerných rolí, a to v thrillerovom filme Niagara z roku 1953 režiséra Henryho Hathawaya v produkcii spoločnosti Twentieth Century Fox. Monroe bola úplne neodolateľná v krásnych ružových šatách, ktoré doladila do dokonalosti zlatými kruhmi typu Knocker. Nielen tento módny doplnok krásky z Niagara, ale aj všetky ostatné módne výstrelky, ktoré si Marilyn v 50. rokoch minulého storočia obľúbila, boli šikovne kopírované širokou verejnosťou a stali sa silno populárne po celé desaťročia. My si dokonca myslíme, že klasické, ikonické zlaté náušnice v tvare kruhov budú ženy milovať navždy. 

Cynthia Nixon vyžaduje špeciálnu úpravu

Americký seriál Sex and the City je jednou z najobľúbenejších show vďaka svojmu úprimnému pohľadu na život tridsiatníc so všetkými milostnými aférami, rozchodmi a priateľstvom v meste snov, NYC. Rovnakú dôležitosť, akú mala v jednotlivých epizódach dráma protagonistiek, zohrávala aj móda. Kostýmová návrhárka SATC Patricia Field svojimi módnymi kreáciami vždy bavila, prekvapovala, inšpirovala a prebúdzala vášne a túžby nielen vo fanynkách seriálu. Preslávila mnoho módnych značiek, napríklad obuvníka Manola Blahnika a ovplyvnila celý módny svet.

Jej veľkou slabosťou boli samozrejme kabelky a šperky, predovšetkým náušnice. Extravagantné kryštály, opulentné plastové alebo Swarowski náušnice v najrôznejších prevedeniach vyberala najradšej pre herečku Cynthiu Nixon alias Mirandu Hobbesovou, pretože vždy skvelo ladili k jej ryšavým vlasom. Málokto ale vie, že Cynthia nemá prepichnuté uši a preto sa každé náušnice pre jej úlohu špeciálne upravovali na klipsy.

Angelina Jolie pridáva prácu ochranke

Smaragdové šperky si užívali najviac obdivu v slávnej ére Elisabeth Taylor, ale potom viac-menej z hollywoodskej scény zmizli. Všetko zmenila v roku 2009 pri odovzdávaní cien Akadémie filmového umenia Angelina Jolie. Svoju nomináciu za najlepšiu herečku vo filme "Výmena" síce nepremenila, ale zato všetkým doslova vyrazila dych božskými smaragdovými náušnicami, ktoré pre ňu vytvorila návrhárka Lorraine Schwartz. Tieto 115 karátové náušnice v tvare slzičiek v hodnote neuveriteľných 2,5 milión dolárov boli tými najdrahšími náušnicami na červenom koberci, ktoré sme mali česť uvidieť. Závratná cena a neočakávaná pozornosť, ktorú tieto náušnice vyvolávali, zatočili hlavu predovšetkým oscarovej ochranke, ktorá nevedela, čo strážiť skôr, či slávne osobnosti alebo tento prepychový šperk.

Scarlett Johansson je dievča s perlou 

Príbeh tejto perlovej náušnice sa začal písať, teda vlastne maľovať rukami holandského maliara Jana Vermeera už v roku 1665. Jeho obraz sa pokojne mohol stať jedným z mnohých portrétov Zlatého veku, ale náušnica mu určila celkom iný osud. Obraz ,,Dievča s perlou" sa stal fenoménom a predlohou pre rôzne literárne a filmové spracovanie. Najslávnejším počinom je rovnomenný výpravný film z roku 2003, natočený britským filmovým režisérom Petrom Webberom, v ktorom hrá Scarlett Johansson slúžku Griet a stáva sa neodolateľným modelom pre Colina Firtha. Film bol následne nominovaný na British Academy Film Awards, tri ceny Academy Academy a dve ceny Golden Globe.

Toto pôsobivé filmové spracovanie pripomenulo krásu nielen tohto obrazu, ktorý bol v roku 2006 vybraný holandskou verejnosťou ako najkrajší obraz v Holandsku, ale vzniesol aj mnohé diskusie a pochybnosti o materiáli náušnice. Niektorí experti tvrdia, že vzhľadom na veľkosť a zrkadlový odraz, nemohla byť náušnica perlová, ale z nejakého kovu, napríklad lešteného cínu. Či išlo o perlové, cínové alebo strieborné náušnice, ich sláva sa nesie stáročia a bude navždy symbolizovať zmysel pre detail, svetlo a krásu šperku

Morgan Freeman má dušu námorníka

Morgan Freeman je jedným z mála mužov v Hollywoode, ktorý svoje náušnice nosí neustále a odníma ich iba ak je to nutné pre filmovú úlohu. Na to, čo ho k tomu vedie, v jednom interview odpovedal: "Keď som bol malý, videl som pirátsky film s Burtom Lancasterom, ktorý mal náušnicu. Povedal som si, že je to sexy. Potom som sa dozvedel, že námorníci nosili zlaté náušnice, aby sa za nich zaplatil pohreb, ak by zomreli v cudzích krajinách. A pretože som dušou námorník, sedelo to. "A je to skutočne tak! Tiež to vysvetľuje, prečo sú Morganove náušnice z bieleho zlata alebo žltého zlata. Náušnice z chirurgickej ocele by asi náklady s jeho odchodom nepokryli. Cenné náušnice námorníkov slúžili nielen ako finančná rezerva, ale aj ako pripomienka ciest. Náušnice boli často venované mladým námorníkom ako spomienky na prvý prechod rovníka, alebo úspešné preplávanie zradnej vody Mysu dobrej nádeje.