6 + 1 jarných vôní, ktoré stoja za to vyskúšať

  • MAGAZÍN
  • 6 + 1 jarných vôní, ktoré stoja za to vyskúšať

6 + 1 jarných vôní, ktoré stoja za to vyskúšať

Jar si o zmenu parfému vyložene hovorí. Zatiaľ čo v zimných mesiacoch si môžeme dovoliť nosiť akúkoľvek ťažkú a výraznú vôňu (pretože sa na pokožke nerozvonia tak intenzívne), akonáhle sa oteplí, mali by sme si zvoliť o niečo ľahší parfém - najlepšie citrusový, kvetinový alebo ovocný. Pozrite sa, ktoré dámske parfémy nosia ženy najradšej…

Aj keď niektorí z nás stále ešte po po ránu škrabú z auta otravnú námrazu, jar už je vážne tu. Spoznáme to ľahko ... Už nevstávame za tmy a absolútneho mrazivého ticha, ale čím ďalej častejšie nás prebúdzajú slnečné lúče a spev vtákov. Tiež si všimnite, aký osviežujúci je vzduch! Príroda sa jednoducho dostáva do jarnej nálady a usilovne pracuje na tom, aby čoskoro rozkvitla. Ako ste na tom vy?

Ak si stále pripadáte po zime unavené, ťažko a bez nálady, verte, že pomocou sviežej jarnej vône zaženiete všetky chmúry...Stačí si len vybrať.

Provokatívne Black Opium (Yves Saint Laurent) v sebe snúbi tie najskvostnejšie ženské prednosti. Je sladké ako prvá pusa (po hruškách), fascinujúce ako vaša "všehoschopnosť" (po silnej káve) a roztomilo výbušné (po ružovom korení). Hoci niektorí ho odporúčajú len na zimu, my ho do kategórie "ťažké parfumy" rozhodne neradíme. Dokáže totiž v žene (i jej okolí) vzbudiť také pocity, ktoré v jarnom parfume presne hľadáme. Viac  sa o ňom dočítate v našej recenzii.

Fleur de Parfum asi nie je treba dlhšie predstavovať. Táto vôňa, rovnako ako všetky ostatné dámske parfumy od značky Chloé, si už roky drží svoje čestné miesto medzi tými najlepšími vôňami pre ženy, které kedy kto vytvoril. Z toho dôvodu ste o nej už bezpochyby počuli… Na prvé privoňanie vás očarí povzbudzujúcim mixom bergamotu, grepu a verbeny. Čoskoro sa o slovo prihlásia nežné čerešňové  a ružové kvety, a dokonalý zážitok z každého dňa podtrhne jedinečnosť cédrového dreva a pižma.

Miss Dior Absolutely Blooming je skúsenejšou a vášnivejšou sestrou Miss Dior Blooming Bouquet. Jej zvodná ružová farba dokonale reprezentuje ingrediencie, ktoré sú v nej obsiahnuté ... V hlave je ukryté čierne ríbezle, malina, granátové jablko a ružové korenie. V srdci nájdete pivoňku a ruže a v základe sa pyšní biele pižmo.  Dior presne vie, čím seba aj svojho partnera spoľahlivo nažhavíte…

Akonáhle raz okúsite endorfínmi nabitý Eclat D'Arpege (Lanvin), len ťažko sa s ním niekedy rozlúčite. Má jedinečnú moc povzbudiť svoju nositeľku aj v dňoch, kedy by sa najradšej schovala pod perinou.  Lístky sicílskeho citrónu, kvety orgovánu, pivonky, broskyne a zeleného čaju sú dokonalou ódou na radosť.

S Light Blue (Dolce & Gabbana) sa budete rada voňať od jari až do jesene. Její citrusovo - kvetinové zloženie vás totiž iba tak neomrzí… Naopak, so stúpajúcou teplotou vzrastie aj vaša túžba po osviežení, a tu táto dámská vôňa spoľahlivo uhasí. Hoci na trhu je už neuveriteľných 17 rokov, nemá konkurenciu.

Bright Crystal (Versace) je ďalšou zvolenou Superstar medzi dámskymi vôňami.. Za to pravdepodobne najviac vďačí výrazným ovocným  tónom granátového jablka, ktorými vás poteší hneď po nanesení. A až sa dosýta nabažíte jej šťavnatosti, zahalí vás jemným kvetinovým závojom z lotosov, magnólií a pivoniek. 

TOP jarná vôňa pre vašeho muža: Aj pre neho totiž platí, že by svoj parfum mal prispôsobovať ročným obdobiam. Silná kolínska môže v zime robiť dojem, ale v lete okolo nej vytvorí skôr mínové pole, ktorému sa všetci radšej vyhnú oblúkom. Ušetrite ho takýchto situácií a kúpte mu citrusové smoothie Happy for Men (Clinique). To ho spolahlivo osvieži, ochladí a dodá mu novú energiu aj v tie najnáročnejšie dni.

Lákajú vás všetky a nemôžete se rozhodnúť? Práve kvôli takýmto dilemám pre vás máme v ponuke aj vzorky parfémov s rozprašovačom (s objemom 10 ml). Tak si môžete objednať viac vôní naraz, v kľude si ich doma chvíľku skúšať a urobiť si jasno, ktorá vôňa je pre vás tá pravá.